Digitální kompakt
Fuji FinePix Z1B
- Rozlišení snímače: 5,1 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Fuji FinePix Z1B?
„Fuji FinePix Z1B“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 04.08.2008
Vlastníte Fuji FinePix Z1B?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 267 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?

Fuji FinePix Z1B
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Ultrakompaktní digitální fotoaparát, rozlišení 5,1 Mpx, 3x optický zoom (36–108 mm), makro od 8 cm, F 3,5–4,2, ISO 64, 100, 200, 400, 800, LCD 2,5 in, paměťové karty xD, rozhraní USB 2.0, video výstup, rozměry 90 x 55 x 19 mm, hmotnost 130 g
FinePix Z1 je ultra tenký fotoaparát jen 18mm. Poskytne 5,1 milionů efektivních pixelů a má 3x zoom, který svojí ohniskovou vzdáleností odpovídá 36-108mm na 35mm. Při citlivosti začínající na ISO 80 má tento model potěšitelně nízký poměr signál/šum a s ním zvýšení kvality obrazu. Je osazen novým čipem páté generace Super CCD HR, který zaručí že i po zvětšení bude Váš obrázek ostrý a plný detailů. Při špatných světelných podmínkách využijete ISO 800. Obrázky si budete prohlížet na 2,5“ displeji. Fotoaparát zapnete za neuvěřitelných 0,6s. Podporuje tisk fotografii rovnou z fotoaparátu.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 5,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1600x1200, 2592x1944 |
| Technologie snímače | CCD |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 36-108 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 36 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 108 mm |
| Možnost použít předsádkové čočky | Ne |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 60 cm |
|---|---|
| Makro od | 8 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 3,6 |
| Způsob měření expozice | Zónové |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 800 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 1/4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 90 x 55 x 19 |
|---|---|
| Hmotnost | 160 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | 16 MB xD picture card, Li-ion baterie NP 40, řemínek na ruku, USB/TV kabel, adaptér AC-5VW, multifunkční kabel (USB, AV, zdroj), CD ROM se softwarem, Fujisvět bonus CD, návod |
|---|---|
| Značka | Fujifilm |
| Typ produktu | Kompakt |
Související články s Fuji FinePix Z1B
Související články s Fuji FinePix Z1B
Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Jak mě GFX 100RF přiměl fotit častěji a s větší radostí
Když jsem jako malý dostal hračku, kterou jsem si oblíbil, tak jsem si jí jako mnoho jiných dětí bral do postele a spal s ní. Jako dospělý už nedostávám hračky v podobě plyšových zvířátek, vojáčků…
DAVID GEBERLE • 11. 11. 2025 v 12:49

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Produktové tipy: Street fotka nalehko
Street fotografie je o rychlosti, nenápadnosti a schopnosti zachytit jedinečné momenty každodenního života. Správná výbava vám může pomoci být vždy připraveni a zároveň vás nebude zbytečně zatěžovat.…
5. 6. 2025 v 11:13

Dotazy k Fuji FinePix Z1B
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková








Komentáře