008031
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Fuji FinePix Z5fd stříbrný
- Rozlišení snímače: 6,3 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Fuji FinePix Z5fd stříbrný?
„Fuji FinePix Z5fd stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 09.11.2007

Fuji FinePix Z5fd stříbrný
Popis a parametry
Stylový ultratenký digitální fotoaparát, který jako jeden z prvních nabízí funkci Face Detection, která usnadňuje dosažení kvalitnějších snímků a také Vaší spokojenosti. Rozlišení 6,3 Mpx, 3x optický zoom (36-108 mm), režimy Auto, Program AE, ISO 100-1600, LCD 2,5 palce, hmotnost 148 g
Velice atraktivní fotoaparát FinePix Z5 fd se kromě svých malých rozměrů může pochlubit také celou řadou unikátních technologií, které z něj dělají dokonalý univerzální fotoaparát pro všechny příležitosti.
Technologie Fujifilm Real Photo je spojením objektivu, snímače Super CCD a procesoru RP (Real Photo), díky kterému fotoaparát vytváří snímky nevídané kvality. Při citlivosti ISO 1600 a plném rozlišení dokáže FinePix Z5fd pořizovat záběry i při špatných světelných podmínkách bez blesku a s menším množstvím šumu, než dokáží konkurenční fotoaparáty při nižší hodnotě ISO. Díky vysoce citlivému snímači Super CCD může fotoaparát využívat kratších časů bez rozmazání snímku pohybem fotoaparátu nebo fotografovaného objektu.
Funkce Intelligent Flash (inteligentní blesk) analyzuje scénu a automaticky nastaví výkon blesku pro vyváženou expozici s dostatečným osvícením fotografované scény tak, aby popředí nebylo přeexponováno a ani nebyly ztraceny detaily v pozadí.
Režim Dual-Shooting (duální snímání) pořizuje dva za sebou jdoucí záběry (jeden s bleskem a druhý bez blesku), ze kterých si uživatel následně může vybrat. Nastavování blesku vás již nikdy nepřipraví o snímek.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 6,3 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1600x1200, 3024x2016, 2848x2136 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 36-108 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 36 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 108 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 60 cm |
|---|---|
| Makro od | 8 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 6,2 |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1000 |
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,5 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 92,8 x 55,0 x 19,4 |
|---|---|
| Hmotnost | 148 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Značka | Fujifilm |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,025 GB |
|---|
Hlídat dostupnost Fuji FinePix Z5fd stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Fuji FinePix Z5fd stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Fuji FinePix Z5fd stříbrný
Související články s Fuji FinePix Z5fd stříbrný
Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Jak mě GFX 100RF přiměl fotit častěji a s větší radostí
Když jsem jako malý dostal hračku, kterou jsem si oblíbil, tak jsem si jí jako mnoho jiných dětí bral do postele a spal s ní. Jako dospělý už nedostávám hračky v podobě plyšových zvířátek, vojáčků…
DAVID GEBERLE • 11. 11. 2025 v 12:49

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Produktové tipy: Street fotka nalehko
Street fotografie je o rychlosti, nenápadnosti a schopnosti zachytit jedinečné momenty každodenního života. Správná výbava vám může pomoci být vždy připraveni a zároveň vás nebude zbytečně zatěžovat.…
5. 6. 2025 v 11:13

Dotazy k Fuji FinePix Z5fd stříbrný
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková





Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 21. 8. 2007 |Fuji FinePix Z5fd stříbrný |Reagovat
P
Petr, 21. 8. 2007 |Fuji FinePix Z5fd stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 14. 6. 2007 |Fuji FinePix Z5fd stříbrný |Reagovat
JN
Jitka Neužilová, 14. 6. 2007 |Fuji FinePix Z5fd stříbrný |Reagovat