Fuji oficiálně představuje středoformát Fuji GFX 50s, bezzrcadlovku Fuji X-T20 a špičkový kompakt Fuji X100F Produktové aktuality

Fuji oficiálně představuje středoformát Fuji GFX 50s, bezzrcadlovku Fuji X-T20 a špičkový kompakt Fuji X100F

Luděk BouškaVydáno: 19. 1. 2017 v 15:17 • Rubrika: Produktové aktuality

Společnost Fujifilm představila víc novinek, než jsme čekali. Středoformátová bezzrcadlovka Fuji GFX 50s byla představena už na loňském veletrhu Photokina a my ji už začátkem února vyzkoušíme v praxi. O profi kompaktu Fuji x100F se už taky něco šuškalo, ale bezzrcadlovka Fuji X-T20 a objektiv XF50mmF2 R WR byly velice milým překvapením.

FUJIFILM GFX 50S nabízí ultra-vysokou kvalitu obrazu

FUJIFILM oznámil, že na konci února 2017 uvede na trh kompaktní digitální středoformátový fotoaparát FUJIFILM GFX 50S (GFX 50S) vybavený snímačem o rozměrech 43,8x32,9 mm (formát FUJIFILM G) s rozlišením 51,4 MP. Dalšími produkty uvedenými na trh budou výměnné objektivy FUJINON GF 63mm F2.8 R WR, FUJINON GF 32-64 mm F4 R LM WR a FUJINON GF 120 mm F4 R LM OIS WR Macro.

Hlavní přednosti fotoaparátu GFX 50S a objektivů FUJINON GF

 1. 51,4MP snímač CMOS 43,8x32,9 mm, jehož plocha je přibližně 1,7krát větší než u full-frame snímačů
  Jak tvar mikročoček zachycujících světlo, tak zpracování hodnot z fotodiod bylo upraveno tak, aby bylo dosaženo vysoké úrovně ostrosti a velkého dynamického rozsahu.
 2. Obrazový procesor X Processor Pro
  Díky vysoce ceněnému procesoru X Processor Pro, použitého také u modelů X-Pro2 a X-T2, a jeho špičkovému snímači lze s populární funkcí simulace filmu dosáhnout reprodukce barev podobné skutečnému filmu. Funkce pro natáčení videa zároveň podporuje záznam v rozlišení Full HD 30p.
 3. Kompaktní a lehké tělo se vyznačuje vysokou pevností díky použití hořčíkové slitiny
  Při osazení standardním objektivem (GF63mm F2.8 R WR) váží fotoaparát cca 1230 g, což je přibližně 60 % váhy běžného středoformátového fotoaparátu DSLR se stejně velkým snímačem.
 4. Elektronický hledáček s rozlišením 3,69 MP a zadní dotykový LCD displej s rozlišením 2,36 MP
  Odnímatelné provedení, které umožňuje flexibilní ovládání podle přání uživatele. Po namontování samostatně prodejného vyklápěcího adaptéru EVF-TL1 EVF lze měnit úhel naklopení až o 90° při fotografování na šířku a o ±45° při fotografování na výšku. Zadní displej je 3,2" dotykový panel s rozlišením 2,36 MP, který umožňuje dotykové výběr nabídek a bodů pro měření vzdálenosti a procházet pořízené snímky. LCD displej lze vyklápět třemi směry, což usnadňuje ovládání a umožňuje prohlížení snímků a kontrolu zaostření.
 5. Nově vyvinutý bajonet G Mount s velkým průměrem se vyznačuje dokonalou pevností a trvanlivostí
  Vzhledem k tomu, že tělo fotoaparátu a objektivy byly vyvíjeny současně, umožňuje model GFX 50S využití krátkého zadního bajonetu o velkém průměru 65 mm a výšce 26,7 mm. Toto konstrukční provedení je vylepšením designu objektivu, které výrazně přispívá k vysoké kvalitě snímků a zároveň minimalizuje velikost těla fotoaparátu.
 6. Nové objektivy FUJINON GF s ultra-vysokým rozlišením
  Již dnes se připravujeme na budoucnost: řada objektivů GF, nově vyvinutá přímo pro fotoaparát GFX 50S, disponuje rozlišovací schopností, která umožňuje použití snímače s rozlišením 100 MP. Objímka clony má nyní novou polohu C (C=Command, ovládání), která umožňuje měnit clonu pomocí ovládacího voliče na těle aparátu.


FUJIFILM X-T20 s vysokorychlostním AF a 4K videem

FUJIFILM X-T20 bude vybavený snímačem APS-C 24,3 MP X-TransTM CMOS III a obrazovým procesorem X-Processor Pro. Inovovaný snímač a procesor spolu s přepracovaným algoritmem AF urychluje spouštění přístroje i aktivaci autofokusu a podstatně tak zlepšuje schopnost sledovat pohybující se objekty, zatímco výklopný dotykový LCD displej usnadňuje fotografování pod různými úhly. Model X-T20 dále nabízí vylepšené funkce pro natáčení videa a umožňuje natáčení 4K videí s použitím oblíbených režimů simulace filmu společnosti Fujifilm. Model X-T20 zůstává věrný étosu funkčního designu řady X a nabízí tedy hledáček typu SLR a ovládání otočnými voliči.

Hlavní funkce fotoaparátu FUJIFILM X-T20

 1. Kompaktní, lehké tělo přístroje, které je ideální pro fotografování i natáčení videa
  Design těla přístroje byl převzat z vysoce ceněného modelu FUJIFILM X-T10; u přístroje X-T20 nabízí volič dynamického režimu navíc možnost Video, takže lze při fotografování okamžitě přejít do režimu natáčení videa. Volič pro korekci expozice má navíc polohu C pro korekci expozice v rozsahu ±5 EV, zatímco výklopný dotykový LCD displej umožňuje intuitivní ovládání pod jakýmkoli úhlem. Model X-T20 je dále vybaven páčkou automatického režimu pro volbu plně automatického režimu Rozšířené SR Auto, v němž fotoaparát automaticky volí optimální nastavení pro danou scénu.
 2. Snímač 24,3 MP APS-C X-TransTM CMOS III a obrazový procesor X-Processor Pro pro vynikající kvalitu snímků a velmi rychlou odezvu
  Přístroj X-T20 nabízí nový režim simulace filmu ACROS, zatímco větší oblast detekce fáze AF a inovovaný algoritmus umožňuje maximální rychlost AF až 0,06 s. Model X-T20 dále umožňuje fotografování s frekvencí 5,0 fps, krátkou dobu náběhu 0,4 s, prodlevu závěrky 0,05 s a interval fotografování 0,25 s.
 3. Uživatelské nastavení AF-C pro pohybující se objekty
  Model X-T20 nabízí uživatelské nastavení AF-C, které umožňuje výběr z pěti předvoleb AF-C podle toho, jakým způsobem se váš objekt pohybuje. Algoritmus AF byl inovován a nabízí nyní vyšší přesnost, která znamená výrazné zlepšení při sledování pohybujícího se objektu v režimu AF-C.
 4. Vysoké rozlišení a natáčení videa v rozlišení 4K
  Přístroj X-T20 umožňuje záznam videa v rozlišení Full HD a 4K s použitím dobře známých efektů simulace filmu u přístrojů řady X. Natočené video si můžete přehrát na externím monitoru prostřednictvím portu HDMI a pro audio vstup lze použít externí mikrofon.
 5. 24 špičkových objektivů FUJINON do držáku FUJIFILM X pro maximální univerzalitu
  V naší nabídce objektivů XF je po dnešním představení modelu FUJINON XF50mm F2 R WR již 24 objektivů. Při vývoji objektivů do držáku FUJIFILM X se uplatňovaly nejnovější digitální technologie, které nabízejí vysoce přesnou optiku a tedy maximální možnou kvalitu snímku. V aktuální nabídce objektivů najdeme vše od zvláště širokoúhlých modelů až po teleobjektivy, a to včetně pěti prémiových objektivů s rychlou clonou. S těmito objektivy lze z přístroje X-T20 dostat maximální kvalitu snímků. Fotografický potenciál dále rozšiřuje volitelné příslušenství, jako jsou různé adaptéry nebo makro nástavce.


FUJIFILM X100F přináší nově vyvinutý hybridní hledáček


FUJIFILM X100F (X100F), je vybaven unikátním rozšířeným hybridním hledáčkem, jenž umožňuje přepínání mezi optickým (OVF) a elektronickým hledáčkem (EVF).

Fujifilm se v březnu 2011 stal průkopníkem v novém tržním segmentu prémiových kompaktních digitálních fotoaparátů, když představila model FUJIFILM X100 vybavený obrazovým snímačem APS-C, vysokorychlostním obrazovým procesorem, prémiovým objektivem FUJINON a špičkovým hybridním hledáčkem, který lze přepínat mezi optickým a elektronickým zobrazením. V únoru 2013 byl představen model druhé generace FUJIFILM X100S s nově vyvinutým snímačem a obrazovým procesorem. V září 2014 doplnila společnost tuto produktovou řadu o model FUJIFILM X100T, který jako první na světě nabídl funkci elektronického dálkoměru, čímž potvrdila svoji pozici lídra na trhu s prémiovými kompaktními digitálními fotoaparáty vybavenými špičkovými technologiemi.

Přístroj čtvrté generace v této řadě, X100F, je vybaven nejmodernějším obrazovým snímačem a rychlým obrazovým procesorem pro maximální kvalitu snímků a kompaktní konstrukci přístroje. Jde o naprosto špičkový prémiový kompaktní digitální fotoaparát vybavený pro větší praktičnost rozšířeným hybridním hledáčkem. Model si zachovává osvědčený a oblíbený elegantní design, ale nabízí snadnou obsluhu na základě požadavků uživatelů předchozích modelů.

Hlavní funkce fotoaparátu FUJIFILM X100F

 1. Skvělá reprodukce barev a tónování umožňuje špičkovou kvalitu statických snímků i videa
  Model X100F je vybaven snímačem 24.3MP X-Trans™ CMOS III, což je APS-C snímač bez low-pass filtru nabízející nejvyšší výkon v celé historii řady X, a vysokorychlostním obrazovým procesorem X-Processor Pro pro vynikající reprodukci barev a barevné tónování na statických snímcích i na videu s vysokou citlivostí ISO a nízkým šumem. Režimy simulace filmu, vzniklé během 80letého vývoje na základě filozofie společnosti Fujifilm zaměřené na reprodukci barev, byly dále rozpracovány tak, aby umožňovaly zachytit textury objektu, navodit trojrozměrný dojem a dokonce zachytit i atmosféru prostředí.
 2. Ideální přístroj pro fotografování s rychlou odezvou a vylepšenou funkcí AF
  Model X100F dovádí základní parametry odezvy do naprosté dokonalosti. Náběh cca 0,5 s, interval fotografování 0,2 s , zpoždění závěrky 0,01 s a nejrychlejší AF 0,08 s zajišťuje, aby fotoaparát fungoval přesně podle záměru uživatele.

  Počet bodů zaostření byl podstatně zvýšen ze 49 u předchozích modelů na současných 91 (až 325 bodů). Zhruba 40 % plochy snímku (středová oblast se 49 body zaostření) je pokryto pixely pro AF s fázovou detekcí, které tvoří oblast pro rychlou a přesnou fázovou detekci pro použití na nejrůznější scény.
 3. Vývoj rozšířeného hybridního hledáčku
  Nastavitelné zvětšení elektronického dálkoměru, který se zobrazuje v podobě malého okénka v pravém dolním rohu optického hledáčku, zvyšuje přesnost při kontrole ostření. Funkce korekce paralaxy v reálném čase funguje jako doplněk vodicího rámečku v oblasti zaostření a usnadňuje cílení a ostření v režimu ručního ostření.
 4. Intuitivní a praktické ovládání
  Mezi nové prvky modelu X100F patří integrovaný volič ISO zabudovaný do voliče doby expozice, který připomíná filmové fotoaparáty minulosti, páčka ostření, jež umožňuje okamžitě přesouvat oblast zaostření, aniž byste museli vzdálit oko od hledáčku, a poloha „C“ pro korekci expozice v rozsahu ±5 EV. Většina ovládacích tlačítek a voličů se nachází na pravé straně, aby bylo možno stále pevně držet fotoaparát a přitom měnit jeho nastavení.

FUJINON XF50mmF2 R WR - lehký a stylový objektiv pro řadu X

Kompaktní střední teleobjektiv s vysokorychlostním AF a vylepšenou ostrostí a odolností vůči povětrnostním vlivům – ideální pro fotografování portrétů i pro každodenní použití. FUJINON XF50mmF2 R WR rozšíří nabídku výměnných objektivů řady X, jež jsou proslulé vynikající kvalitou snímků. Objektiv má ohniskovou vzdálenost ekvivalentní 76mm formátu (při formátu 35mm filmu) a maximální clonu F2.0, která vytváří krásný efekt bokeh. Kompaktní a stylová optika nabízí také vysokorychlostní AF při hmotnosti pouhých 200 g.

Model XF50mmF2 R WR je střední teleobjektiv, který umožňuje získat maximum z unikátního snímače Fujifilm X-TRANS CMOS. Jeho kompaktní a lehká konstrukce sestává z 9 optických prvků v 7 skupinách včetně jedné asférické ED čočky a vnitřního systému ostření ovládaného krokovým motorem pro rychlé a tiché automatické ostření. Na vnějším povrchu jsou ve velké míře použity kovové díly, které tvoří stylový, robustní a na dotek příjemný design; provedení objímek clony a ostření zase zaručuje komfortní a snadnou obsluhu. Objektiv je odolný vůči povětrnostním vlivům a prachotěsný a funguje při teplotách do -10°C, takže je ideální pro fotografování za nejrůznějších podmínek.


 
Model XF50mmF2 R WR rozšíří nabídku kompaktních, lehkých a stylových objektivů Fujifilm (v níž v současnosti najdeme modely FUJINON XF35mmF2 R WR a XF23mmF2 R WR), čímž dále posílí atraktivitu kompaktních digitálních fotoaparátů Fujifilm.

Hlavní vlastnosti objektivu:

 1. Vylepšená optika
  Objektiv sestává z 9 optických prvků v 7 skupinách včetně jedné asférické ED čočky, která eliminuje sférické a chromatické aberace. Objektiv tak zajišťuje vynikající kvalitu výsledku a minimalizuje variace v kvalitě snímků při různých ohniskových vzdálenostech.
 2. Kompaktní, lehký a stylový design
  Objektiv váží pouze 200 g. Kovový vnější povrch má stejný design jako modely XF35mmF2 R WR a XF23mmF2 R WR a působí tedy robustním, kvalitním dojmem. Kompaktní a stylový design také zcela eliminuje mechanické blokování optického hledáčku na fotoaparátu FUJIFILM X-Pro2. Objímka clony a ostřicí objímka má přesnou aretaci a hladké tlumení pro snadné ovládání.
 3. Rychlé a tiché automatické ostření
  Vnitřní systém AF je ovládán krokovým motorem, který rychle a zcela tiše pohybuje optickými prvky.
 4. Odolný vůči povětrnostním vlivům a prachu, funguje v teplotách již od -10 °C
  Objektiv je na deseti místech po obvodu tubusu utěsněn proti povětrnostním vlivům a je též prachotěsný. Je schopen fungovat při teplotě již od -10 °C. Při použití s prachotěsným tělem FUJIFILM X-Pro2 nebo X-T2 lze spolehlivě fotografovat i v mírném dešti a prašném prostředí.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím