Recenze Fujifilm GFX 50R tělo

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky zachycené s pomocí Fujifilm GFX 50R tělo od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Fujifilm GFX 50R tělo v Galerii

Popis a parametry

Popis a parametry

Fujifilm GFX 50R vypadá jako model X-E3, ale je to lehčí verze GFX 50S - používá stejný středoformátový senzor s rozlišením 51.4MP, o rozměrech 43.8 x 32.9 mm, X Processor Pro, využívá také 3,2" dotykový displej, elektronický hledáček s rozlišením 3.69 mil. bodů a duální sloty na paměťové karty SD UHS-II. NP-T125 baterie vydrží kolem 400 snímků na jedno nabití.

STYL

Díky konstrukci malého těla můžete používat hledáček pohodlně i druhým okem. To umožňuje kontrolu a vnímání atmosféry scény kolem foceného předmětu, pomocí zobrazení v elektronickém hledáčku.

Odolný proti prachu, povětrnostním vlivům a mrazu až -10 ° C.

Tělo FUJIFILM GFX 50R konstruované z hořčíkové slitiny je odolné proti prachu a vodě a zároveň je schopné odolat nízkým teplotám. I přes rozměry velkého obrazového snímače je fotoaparát kompaktní, lehký a mimořádně odolný. Model GFX 50R s kompaktním designem váží pouhých 775 g. Utěsnění proti vlivům počasí uvnitř těla fotoaparátu současně znamená, že je odolné proti prachu, vlhkosti a nízkým teplotám. Díky tomu je perfektní volbou pro širokou škálu těžkých podmínek fotografování, stejně jako ve studiu.

Feeling

Textury těla a otočné ovladače

Kompaktní a lehké tělo GFX je navrženo s důrazem na detail, aby bylo dosaženo pokročilé funkčnosti a elegance současně. Příklady toho lze vidět v optimalizovaných tvarech jednotlivých součástí, povrchové struktuře těla hořčíkové slitiny a použití gumového materiálu pro pohodlnější držení. Ovládací voliče, včetně rychlospouště, jsou vyfrézovány z hliníkových bloků pro prvotřídní povrch. Zvláštní pozornost byla věnována vnitřní struktuře a při jednotlivých úkonech byly aplikovány jemné úpravy, jak je patrné kliknutí a jeho zvuku. Čím více fotoaparát používáte, tím pohodlnější se stává.

Snímač s formátem FUJIFILM G

Model FUJIFILM GFX 50R je vybaven středoformátovým snímačem CMOS o rozměrech 43,8 x 32,9 mm, který je produktem bohaté historie společnosti Fujifilm, se špičkovou digitální technologií a rozsáhlými znalostmi středoformátových filmových fotoaparátů. S výkonným rozlišením 51,4 megapixelů a kombinací s vysoce výkonnými objektivy GF poskytuje snímač vynikající barvy a ostrost, které zapůsobí na profesionální fotografy, kteří pracují ve světě reklamní, módní fotografie nebo i krajinné.

Optimalizovaný snímač

Tvar světlosbírajících mikro-objektivů a zpracování světla z fotodiod byly optimalizovány, aby bylo dosaženo vysoké úrovně ostrosti a širokého dynamického rozsahu. Nejmenší přirozená citlivost ISO 100 a 14-ti stopový dynamický rozsah, dosažený pomocí 14bitových RAW dat, poskytuje obraz ve vysokém rozlišení v různých podmínkách, zejména s bohatými odstíny pleti a detailními detaily listů.

Procesor
X-Procesor Pro

FUJIFILM GFX 50R využívá X-Processor Pro pro zpracování obrazu, který dokáže vytáhnout to nejlepší z 51,4 megapixelového senzoru. Jeho pokročilé zpracování zrychluje a optimalizuje výkon fotoaparátu v nejrůznějších oblastech, včetně úžasné reprodukce barev s jedinečnými režimy filmové simulace společnosti Fujifilm, konverzí RAW do 8bitového formátu TIFF, přesným kontrastem AF, rychlým spuštěním a minimální prodlevou uvolněním závěrky od stisknutí spouště a intervaly snímání mezi snímky.

Bajonet
FUJIFILM G Mount

FUJIFILM GFX 50R využívá bajonet G, který má průměr 65 mm, vzdálenost zadní příruby 26,7 mm (flange distance) a vzdálenost minimálního zpětného zaostření 16,7 mm (backfocus). Využívá až 12 elektronických kontaktních míst pro odesílání a přijímání dat a podporuje použití širokého sortimentu objektivů a příslušenství. Krátký backfocus, který umožňil strukturu bezzrcadlového systému Fujifilm, poskytuje větší volnost v konstrukci objektivu, což přispívá k vývoji rychlých, kompaktních a vysoce výkonných objektivů GF. Přičemž brání viňetaci a poskytuje ostrost po celé ploše snímku.

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Střední formát
Podle použití Poloprofesionální, Profesionální

Obrazový snímač

Formát snímače 44 x 33 mm
Rozlišení 51,4 Mpx
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímače 4:3
Stabilizátor snímače Ne
Velikost snímače (mm) 43.8 x 32.9

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru X-Processor Pro

Objektiv

Typ bajonetu Fujifilm G
Crop faktor 0,79 x

Nastavení expozice

ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 102400

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 360
Nejkratší expoziční čas 1/16000

Fotografování

Rychlost sériového snímání 3 sn./s

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku 3600000

LCD

Velikost displeje 3,2 "
Rozlišení displeje 2360000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ne

Blesk

Vestavěný blesk Ne
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/125

Záznam

Rozlišení videa Full HD (1920×1080)
Video formát H.264, MP4
Snímková frekvence u videa 30 sn./s

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Kabelová, Bezdrátová
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 400 snímků
Rozhraní USB 3.0, micro HDMI
Typ akumulátoru NP-T125
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 161 x 97 x 66
Hmotnost 775 g
Barva černá
Utěsnění (prach/vlhkost) Ano

Ostatní

Číslo produktu 16601777
Ocenění DP Review - Silver award, TIPA 2019
Značka Fujifilm

Ke stažení

Návod - Fujifilm GFX 50R CZ

Zobrazit popis a parametry