Recenze Fujifilm Instax Mini Link

Ondřej Vachek

Ondřej Vachek • 27. 08. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Příjemný tvar a malé rozměry
  • Nabídka barevných provedení
  • Rychlost a jednoduchost připojení k telefonu
  • Výdrž baterie
  • Jednoduché ovládání přes aplikaci

Co se nám nelíbí

  • Micro-USB namísto USB-C
  • Absence možnosti tisku přímo z Fujifilm fotoaparátu bez potřeby telefonu(vyjma X-A7)

Představení Fujifilm Instax Mini Link

Představení Fujifilm Instax Mini Link

A teď si upřímně odpovězme na jednoduchou otázku. Jak často se díváme na fotografie v dávných hloubkách fotoalb v našich telefonech? Já sám si ani nepamatuji, kdy jsem se se svou ženou posadil a prohlédl si fotky z několik let starých dovolených na displeji mého mobilu. Není to prostě to samé, jako když si rozevřeme album fyzických tisků a prožijeme ony nostalgické momenty znovu, zatímco si předáváme jeden balík fotografií za druhým.

Málokdo dnes tiskne své vzpomínky a to je škoda. Fujifilm na to však šel chytře. Zkombinovali své celosvětově úspěšné Instax fotoaparáty s možností opakovaného tisku digitálních souborů běžných tiskáren. Stále tedy tisknete instantní fotografie na analogový papír, ale nyní si je můžete před zvěčněním upravit, zkontrolovat a nakonec tisknout tolik kopií, kolik nám je libo.

Instax Mini Link je již čtvrtou iterací tohoto druhu Fujifilm instantních tiskáren a to s sebou přináší mnohá vylepšení celého ,,systému’’. Nově je do tiskárny integrovaná Li-Ion baterie dobíjená přes integrovaný Micro-USB konektor, což řeší problém s potřebou dokupování baterií, jako tomu bylo u předchozích modelů. Další změnou proběhlo samotné připojení v vašemu zařízení.

WiFi bylo nahrazeno na párování snadnějším standardem Bluetooth. Jednou z výhod je možnost být stále online i během práce s tiskárnou a stahovat například fotografie ze sociálních sítí, zatímco tiskneme. Bluetooth posílá fotografie o něco pomaleji než WiFi, ale tento rozdíl je při rozměrech souborů pro tuto Instax tiskárnu prakticky neznatelný.

Dedikovaná Mini Link aplikace je dostupná na iOS i Android. Umožňuje nějaké základní úpravy, přidávání různých grafik a například tisk koláží. Předešlé generace byly také schopné tisknout přímo z Fujifilm fotoaparátu, ale to je nyní podmíněno použitím Fujifilm Camera Remote aplikace na telefonu. Je možné, že možnost tisku ve Fujifilm X fotoaparátech je použitelná pouze se staršími WiFi modely tiskáren (SP1, SP2, SP3).

Design Instax Mini Link je příjemný. Na tiskárně nenajdeme žádné ostré hrany a drobné rozměry umožňují nošení v kapse. Díky tomu ji s sebou nosím na každou mnou focenou svatbu. Výrazy nevěst a ženichů, když jim ještě tentýž večer před odchodem předám balíček momentek, které se odehrávaly teprve pár hodin zpět, jsou k nezaplacení.

Kvalita tisků je prakticky identická s ostatními Instax foťáky. Každá fotografie je ideálních rozměrů a tvaru pro uložení do peněženky a tak s sebou stále můžete mít ty pro sebe nejdůležitější. Jediné, co bych tiskárně vytknul, je využití dnes již staršího Micro-USB konektoru na místo mnohem rozšířenějšího USB-C. Baterie je jinak relativně slušná a vydrží na přibližných 100 fotografií, tedy 10 balíčků.

Popis a parametry

Popis a parametry

Stylová a snadno ovladatelná kapesní tiskárna Instax Mini Link, která dokáže za několik sekund vytisknout jakoukoli fotografii z vašeho smartphonu nebo digitálního fotoaparátu (konektivita přes Bluetooth). Na jedno nabití (cca 80-120 min) vytisknete až 100 snímků a tisk jedné fotky zabere jen 12 sec (cca 90 sec vývojový čas po tisku). Je nejrychlejší tiskárnou ve své kategorii. Pro maximum zábavy máte možnost přidávat filtry a rámečky k fotografiím, připojit až pět smartphonů k tiskárně, vytisknout fotografickou koláž nebo tisknout fotografie i ze svých videí. Podpora operačních systémů iOS nebo Android.

Fujifilm Instax Mini Link

Instax Mini Link je nástupcem chytré tiskárny Instax Share SP-2. Jedná se o elegantní kapesní tiskárnu, která dokáže během několika sekund vytisknout jakoukoli fotografii z vašeho smartphonu nebo digitálního fotoaparátu (formáty JPEG, PNG, HEIF). Připojení probíhá pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Instax Mini Link nabízí mnoho zábavných funkcí, jako jsou: Match test (hodíte se k sobě?), Party Print (více kamarádů připojených k tiskárně), Frame Print (různé druhy rámečků), Collage Print (koláže fotek) nebo Video Print (tisk nejlepšího okamžiku z videa). Na výběr bude několik barevných variant: bílá, růžová a modrá.

Jedna aplikace a tolik možností

Stačí si jen stáhnout do chytrého telefonu aplikaci Instax Mini Link, připojit se k tiskárně a zábava může začít. Pomocí této aplikace budete moci ozvláštnit své fotografie s téměř 30 zábavnými a barevnými rámečky, seřadit a následně tisknout fotografie i z videa atd.

Pro iOS i Android

Novinka s revolučním designem a snadnou obsluhou umožňuje tisknout vzpomínky a videa ze smartphonů s operačním systémem iOS nebo Android v řádu sekund.

Blesková zábava

Na jedno nabití (cca 80-120 min) dokáže vytisknout až 100 snímků a tisk jedné fotky zabere pouhých 12 sekund. Jde o vůbec nejrychlejší tiskárnu ve své kategorii. Instax mini Link má dva základní režimy. Print Mode: ten se automaticky nastaví, když je tiskárna ve vertikální poloze (nastojato), což indikuje modře svítící tlačítko tiskárny a Fun Mode, který se aktivuje ve chvíli, když je zařízení v horizontální poloze (vleže) a tlačítko svítí oranžově.

Problém není ani opakovaný tisk jedné fotografie - stačí jen otočit tiskárnu směrem dolů a zmáčknout tlačítko.

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 174,8 × 104,9 × 50,8
Hmotnost 280 g

Ostatní

Číslo produktu 16640682
Značka Fujifilm

Tiskárna

Připojení Bluetooth
Typ tiskárny Instax
Funkce Provoz na baterie
Použití Mobilní fototiskárny

Zobrazit popis a parametry