Magazín

Produktové aktuality

FUJIFILM představuje širokoúhlý objektiv FUJINON XF18 mm f/1,4R LM WR

Tom KalousAktualizováno: 16. 4. 2021 v 7:44 • Rubrika: Produktové aktuality

FUJIFILM představuje širokoúhlý objektiv FUJINON XF18 mm f/1,4R LM WR

Novinkami se to jenom hemží a do kolotoče se přidává také Fujifilm s novým světelným širokáčem! Podívejme se na to.

Obsah

Přijde mi, že v poslední době rostou na oblibě širokoúhlé a zároveň světelné objektivy. Nejen, že jsou malé a lehké, ale také se s nimi dobře pracuje. Přivítejte nový Fujifilm XF 18 mm f/1,4 R LM WR.

Možná si říkáte, proč, když je tu XF 16 mm f/1,4 R WR? Právě oproti tomuto objektivu přináší Fujifilm XF 18 mm f/1,4 R LM WR lineární motor ostření, který je nejen rychlejší, ale hlavně plynulejší a tišší. Oceníte téměř okamžité zaostření, zatímco tvůrci videa ocení tichý a plynulý chod bez skoků.

širokoúhlý objektiv FUJINON XF18 mm f/1,4R LM WR | Megapixel

Objektiv měří 756 mm na výšku a jeho váha je pouhých 370 g. Uvnitř objektivu najdeme 9 lamelovou clonu, která tvoří krásně rozostřené pozadí i popředí, čemuž také pomáhá možnost ostřit ze vzdálenosti od 20 centimetrů. Objektiv určitě využijete na focení krajiny, architektury, ale i reportáží, jako jsou svatby. Především oceníte světelnost f/1,4, nebudete muset zvyšovat ISO a přicházet tak o kvalitu fotek. Uplatnění si však najde i v batohu kameramanů!

Cena objektivu Fujifilm XF 18 mm f/1,4 R LM WR je 26 990 Kč a bude dostupný již koncem května. Předobjednávky jsou spuštěny už nyní, tak si objektiv určitě objednejte, ať ho můžete začít používat co nejdříve.

Sdílet na


Komentáře k článku

Zdeněk Dvořák

Tak na toto sklo jsem tak nějak čekal. Nejraději používám 16/1,4 (což byla skvělá alternativa k mému původnímu objektivu 24/1,4 když jsem dřív používal FF Canon). Jenže 16mm je občas široká moc a 23mm zase moc dlouhá, takže jupijajou něco mezi. Jsem zvědav co 18mm ukáže!

1

Zdeněk Dvořák, 11. 05. 2021 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.