Magazín

Produktové aktuality

Fujifilm rozšiřuje svou řadu X o fotoaparát X-H2S a dva zoom objektivy

Lucie VořechováVydáno: 1. 6. 2022 v 12:43 • Rubrika: Produktové aktuality

Fujifilm rozšiřuje svou řadu X o fotoaparát X-H2S a dva zoom objektivy

Společnost Fujifilm rozšířila svou řadu o nový fotoaparát X-H2S a dva zoom objektivy, konkrétně FUJINON XF 18-120 mm f/4 a XF 150-600 mm f/5,6-8. Pojďme se na tyto novinky podívat zblízka.

Obsah

Digitální bezzrcadlovka Fujifilm X-H2S je novou vlajkovou lodí společnosti Fujifilm Corporation, která doplňuje řadu X o model zaměřený na profesionální fotografy. Modely z řady X jsou proslulé svou kvalitou obrazu a především technologií na reprodukci barev společnosti Fujifilm. Co dalšího nám novinka společně se všestrannými zoom objektivy může nabídnout? 

Fujifilm X-H2S 

Fotoaparát Fujifilm X-H2S je osazený novým snímačem X-Trans CMOS 5 HS s rozlišením 26,16 Mpx. Díky vysokorychlostnímu procesoru X-Processor 5 je bezzrcadlovka dvojnásobně rychlejší oproti svému předchůdci. Automatické zaostření s rozpoznáváním objektů a sekvenční snímání o rychlosti až 40 snímků za sekundu bez tmavnutí hledáčku zařídí, aby vám neunikl žádný okamžik.

Natáčení 6,2K/30p a 4K/120p společně s pětiosou stabilizací obrazu v těle fotoaparátu jsou přesvědčivé argumenty k pořízení fotoaparátu i pro videomakery. Mimo jiné oceníte také nový slot pro kartu CFexpress typu B. Tento model vychází vstříc potřebám jak fotografů, tak video tvůrců a hravě obsáhne fotografické žánry, jako je sportovní fotografie, fotografování zvířat nebo třeba reportážní focení. 

Chci Fujifilm X-H2S

Fuji nový fotoaparát | Megapixel

Fujifilm XF 18-120 mm f/4 LM PZ WR    

Objektiv Fujifilm XF 18-120 mm f/4 LM PZ WR pokryje širokoúhlý záběr i teleobjektiv. Se svým univerzálním ohniskem 18-120 mm (ekv. 27-183 mm pro 35 mm film) je velice všestranný a využijete ho jak na focení krajiny, tak portrétuSvětelnost f/4 v celém rozsahu zoomu poskytne rozostřené pozadí i při ohnisku 120 mm. Objektiv se skládá z 15 optických členů ve 12 skupinách a je schopný zaostřit objekt ve vzdálenosti pouhých 46 cm. Díky funkcím, jako je potlačení změny úhlu záběru při ostření nebo posun optické osy při zoomování objektiv ocení i video tvůrci. Také vás potěší ovládací kroužek s proměnlivým zoomem a zaostřením společně s tlačítkem pro konstantní zoomování. Objektiv je odolný proti prachu a povětrnostním vlivům. Zvládne provoz při nízkých teplotách až -10 stupňů Celsia. S lehkou konstrukcí o hmotnosti 460 g a celkovou délkou 123,5 mm je skladný a tolik vás nezatíží při cestování.

Chci Fujifilm XF 18-120 mm

Univerzální objektiv | Megapixel

Fujifilm XF 150-600 mm f/5,6-8 R LM OIS WR

Pokud jste sháněli teleobjektiv s velkým zoom rozsahem, je Fujifilm XF 150-600 mm f/5,6-8 R LM OIS WR vyrobený právě pro vás. Nový objektiv pokrývá nejdelší rozsah ohniskových vzdáleností ze všech FUJINON objektivů. Ohnisko 150-600 mm (ekv. 229 mm-914 mm pro 35mm film) se řadí už mezi superteleobjektivy. Navíc podporuje telekonvertory, takže ohnisko lze rozšířit až na 1200 mm, což usnadní focení například zvířat v divoké přírodě nebo sportovců z velké vzdálenosti. Objektiv nabízí optickou stabilizaci obrazu 5 expozičních kroků a pro ostrý záběr i při nejvzdálenějším ohnisku disponuje přesným snímacím a řídícím systémem. Vnitřní ostření umožňuje tiché automatické zaostřování. Na to, kolik muziky tento objektiv nabízí, má lehkou konstrukci pouhých 1 605 g. Přesto je odolný a zvládne vysoké teploty v tropech, mráz i vlhkost. 

Chci Fujifilm XF 150-600 mm

Superteleobjektiv | Megapixel

Komunita Fuji | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.