FUJIFILM vydal nový firmware pro modely X100T a X-T1 Krátce

FUJIFILM vydal nový firmware pro modely X100T a X-T1

Luděk BouškaVydáno: 1. 4. 2015 v 8:00 • Rubrika: Krátce

Společnost Fujifilm vydala aktualizaci firmware pro foťáky Fuji X100T a Fuji X-T1. Nová verze vylepšuje u modelu X100T kompatibilitu s předsádkami, použití externího blesku, hledáček a také funkci Focus Peaking. Spolupráce s bleskem je vylepšena i u modelu X-T1, kde došlo navíc ke zlepšení funkce WiFi a zobrazení informací při připojení přístroje pomocí USB kabelu. Nový firmware je zdarma ke stažení z uvedených odkazů.

Fuji X100T Firmware Update Ver.1.10

Detail updatu

Firmware byl updatován z verze1.00 na verzi 1.10

 1. Oznámení "COVERSION LENS" se objeví při nastavení změny pomocí FUNCTION (Fn) SETTINGPokud je tlačítko Fn nastaveno na "CONVERSION LENS" objeví se jedna z následujících zpráv v podobě cyklických ikon.

 2. Zlepšení funkce blesku při nastavení "MECHANICKÁ+ELECTRONICKÁ" závěrkaExterní blesk se spustí, když je nastavena mechanická i elektronická závěrka v menu/snímací režim.
 3. Vylepšení hledáčkuJe-li nastaven duální optický hledáček/elektronický dálkoměr (ERF) displej používá digitálně rozdělený obraz, zároveň se ve středu hledáčku objeví bílý ostřící rámeček.
 4. Zlepšení funkce FOCUS PEAKINGPři horších světelných podmínkách bude nyní podstatně snazší zaostřit.

Update stáhnete ze stránky společnosti Fujifilm

Fuji X-T1 Firmware Update Ver.3.10

Detail updatu

Firmware byl updatován z verze 3.00 na verzi 3.10

 1. Zlepšení funkce blesku při nastavení "MECHANICKÁ+ELECTRONICKÁ" závěrkaExterní blesk se spustí, když je nastavena mechanická i elektronická závěrka v menu/snímací režim. Pokud je nastaven režim "S (Priorita závěrky)" nebo "M (Manuální režim)" nastavte rychlost závěrky na 1/180 sekundy nebo pomalejší.
 2. Zlepšení Wi-Fi funkce, je-li nastaveno "FUJIFILM PC Automatická záloha"Wi-Fi komunikace s FUJIFILM PC automatickou zálohou) se přeruší ve chvíli, kdy se vypne LCD.
 3. Zlepšení zobrazení "USB MODE" v menu nastavení (SET-UP) 
  1) Je-li nastaveno "PC SHOOT FIXED" (záloha fotografií v počítači) objeví se varování "IMAGES ARE NOT SAVED IN THE CARD" (obrázky nejsou ukládány na kartě)

  2) Je-li nastaveno „PC SHOOT FIXED“ v „USB MODE“ a fotoaparát není pomocí USB kabelu připojen k PC, nebude možné vypnout váš fotoaparát, a to ani v případě, že otočíte tlačítkem z pozice ON na PFF, též nebude možné odejmout objektiv, protože bude fotoaparát čekat na přenos snímků.

  S tímto upgradem se objeví tato zpráva, která se vás bude ptát na to, zda chcete přerušit přenos snímků. Pokud zmáčknete tlačítko OK, přenos snímků bude přerušen bez nahrání fotografií.


  Poznámka
  "PCSHOOT AUTO" a "PS SHOOT FIXED" v "USB MODE" jsou režimy, které můžete užívat, máte-li zakoupen PC shooting softwware HS-V5. Pokud tento software nepoužíváte, vyberte v „USB MODE“ režim "MTP(PTP)".

 4. Vylepšení stability funkcí fotoaparátu při užívání software Tethered Shooting Software HS-V5.

Update stáhnete ze stránky společnosti Fujifilm.

 

Pro více informací prosím kontaktujte společnost FUJIFILM Europe GmbH, org. sl. ČR na mailu info@fujifilm.czVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím