Recenze Fujifilm X-A10 + 16-50mm

Popis a parametry

Popis a parametry

Fujifilm X-A10 spojuje AF detekci očí, 180° otočný displej, 16.3MP obrazový snímač a APS-C procesor pro zpracování obrazu, aby umožňoval špičkovou kvalitu snímků a selfie. Ve spojení s objektivy FUJINON, které nabízejí maximální rozlišení obrazu, a patentovanou technologií reprodukce barev zdokonalovanou po více jak 80 let, X-A10 umožňuje uživatelům pořídit snímky špičkové kvality za jakýchkoli podmínek při fotografování. Technologie Fujifilmu je obzvláště proslulá svojí přesností napodobení tónů pleti a X-A10 je vytvořena s touto pokročilou schopností, díky níž umožňuje produkovat vysoce kvalitní portréty.

Oblíbené výkonné funkce zděděné po FUJIFILM X-A2

Díky energeticky  úspornému  designu  je  X-A10 schopná pořídit cca 410 snímků na jedinou baterii. Se standardním setovým zoomovým objektivem „XC16-55mmF3.5-5.6 OIS II“, nabízí fotoaparát prvotřídní minimální vzdálenost cca. 7cm od okraje objektivu umožňující tak fotografovat makro.

LCD s posuvem a náklonem o 180° pro 100% viditelnost při fotografování autoportrétů („selfies“)

Fotoaparátu nezaclání LCD displej ani při otoč ení o 180°, takže nabízí 100% viditelnost. Tvar rukojeti je vhodný  pro  normální  fotografování  i  pro  autoportrét.  Při  fotografování  autoportrétu  můžete  zaostřit  a  aktivovat  spoušťstisknutím  svislého  ovládacího  volič e,  na  kterém  spoč ívá  váš  ukazovák,  takže  se  vám  fotoaparát  nechvěje.  Při otoč ení  LCD  displeje  o  180°  se  aktivuje funkce  detekce  oč í  AF,  která  automaticky zaostří  na  oč i  objektu.  X-A10 také obsahuje režim Portrait Enhancer umožňující přirozený a krásný tón pleti.

  • Vynikající kvalita snímků díky nově vyvinutému obrazovému snímači 16.3 MP
  • Technologie reprodukce barev společnosti Fujifilm, vyladěná za dlouhá léta vývoje fotografického filmu, reprodukuje přesně teplé odstíny lidské pleti, modrou oblohu a přírodní zelň přesně tak, jak ji vidíte vy.
  • Obrazový snímač APS-C nabízí dokonale hladký efekt bokehu pro portréty a makro snímky pořízené s malou hloubkou ostrosti
  • X-A10 nabízí celkem šest režimů funkce Simulace filmu, jmenovitě věrohodné barvy PROVIA (standard), živé tóny a syté barvy Velvia (vivid), měkké tóny ASTIA (standard), dokumentární styl tónů CLASSIC CHROME, stejně jako Monochrome a Sepia.
  • Normální rozsah citlivosti je od ISO200 do ISO6400, zatímco rozšířený rozsah nabízí hodnoty až ISO12800 a dokonce ISO25600, pokud chcete minimalizovat vliv chvění fotoaparátu. Model X-A10 produkuje ostré snímky s neuvěřitelně malým šumem, a to i při slabém osvětlení nebo v interiéru, kde je nutná vysoká hodnota ISO.
  • Rozšířené filtry pak umožňují snadno vytvářet různé kreativní efekty. Rozšířených filtrů je k dispozici celkem deset, najdeme mezi nimi filtr „rybí oko“nebo „šikmou obrazovku“ nebo třeba dětský fotoaparát, miniaturu, dynamické odstíny, pop barvy, měkké zaostření, ostrý obraz, zesvětlení, ztmavení a částečné zbarvení.

Perfektní kompozice

Zadní LCD diplay má mechanismus pro posuv a náklon, aby jej tělo fotoaparátu nezastiňovalo ani při otočení o 180°.

Ergonomická rukojeť

Rukojeť je vytvarovaná pro jak normální focení, tak i pro focení autoportrétů. Konečný ergonomický tvar byl vyvinut na základě prototypových zkoušek, kterých se zúčastnily stovky mladých fotografů.

Režimy samospouště

Při fotografování autoportrétu můžete zaostřit a aktivovat spoušť stisknutím svislého ovládacího voliče, na kterém spočívá váš ukazovák, takže se vám fotoaparát nechvěje. Funkce samospouště nabízí tři funkce; „Detekce úsměvu“, jež automaticky vyfotí, když se objekt usměje, „Buddy timer“, který vyfotí, když se k sobě přiblíží dvě osoby, a „Group Timer“, který automaticky fotí, když se do snímku dostane nastavený počet lidí.

Inteligentní ostření

Při otoč ení LCD dipleje o 180° směrem nahoru se aktivuje detekce očí AF, která automaticky zaostří na oči objektu.

Krásné barvy pleti

X-A10 má režim Portrait Enhancer, který zjemňuje a rozzařuje lidskou pleť. Krásná pleťová tonalita, jenž nabízí jen řada X, může být využita i při focení autoportrétů (selfies).

Prodloužená výdrž baterie na cca 410 snímků na jedno nabití

Energeticky úsporný design prodloužil délku baterie na prvotřídní stupeň, který vám nyní umožňuje soustředit se na fotografování bez starosti vybití baterie. Fotoaparát také podporuje nabíjení přes USB pro maximální pohodlí, zvláště při cestování.

Prvotřídní minimální vzdálenost a Super Intelligent Flash

Se standardním setovým objektivem „XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II“, se dokáže model X-A10 přiblížit k fotografovanému objektu až na prvotřídní minimum cca 7cm od okraje objektivu, umožňující objevovat fantastický svět makro fotografie.

Vestavěný výklopný blesk podporuje systém Super Intelligent Flash, který přesně ovládá světelný výkon blesku podle fotografované scény. Při fotografování portrétů v interiéru při slabém osvětlení nebo malých předmětů či jídla sníží systém ovládání blesku jas světlých míst, aby snímek vypadal přesně realisticky. Přirozených barev a jasu lze dosáhnout i při fotografování scén osvětlených zezadu nebo při fotografování osob za jasného slunečního světla, které vytváří v obličeji ostré stíny.

Záznam Full HD videa

Stisknutím tlačítka pro záznam videa snadno spustíte záznam ve Full HD kvalitě (1080/30p, 25p, 24p). Funkce Simulace filmu, která se běžněpoužívá pro snímky, lze použít i na video a získat tak spoustu kreativních efektů, jež lze spojit s jemným bokehem, který umožňuje APS-C snímač a objektivy FUJINON k produkování profesionálních kreativních filmů.

Funkce elektronické stabilizace obrazu spojuje optickou a elektronickou stabilizaci v pěti osách a podstatně tak snižuje vliv nejrůznějších záchvěvů fotoaparátu během natáčení videa. Tato funkce umožňuje natáčet video ve vysoké kvalitě bez vlivu chvění fotoaparátu drženého v ruce.

Univerzální funkce pro fotografování včetně elektronické spouště s minimální dobou expozice 1/32000 s

Při použití extra rychlé elektronické spouště lze i při jasné obloze nebo silném osvětlení fotografovat i s malou clonou a dosáhnout tak malé hloubky ostrosti pro dobrý efekt bokeh, aniž by byl snímek přeexponovaný. Nyní můžete zachytit scénu přesně podle svého záměru bez použití filtru ND. Na základě častých poptávek má nyní model X-A10 nové funkce Panorama a Time Lapse. Mezi další nové funkce patří zablokování měřených hodnot a oblastí zaostření, podpora barevného prostoru Adobe RGB a volba různých barev pro zvýraznění zaostření při ruč ním ostření.

Bezdrátová komunikace pro fotografování na dálku pomocí chytrých telefonů nebo tabletu

Nyní si můžete do svého chytrého telefonu nebo tabletu stáhnout aplikaci FUJIFILM Camera Remote a pomocí funkce bezdrátové komunikace přenášet snímky a videa do svého zařízení jediným dotykem prstu, aniž byste museli zadávat přihlašovací jméno nebo heslo. Dále si můžete na chytrém telefonu zobrazit a vybrat snímky uložené ve fotoaparátu a importovat je do svého zařízení. Kromě toho můžete doplňovat informace o místu pořízení snímku, které získáte pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

Funkce fotografování na dálku umožňuje zaostřit a aktivovat spoušť fotoaparátu a dokonce nastavovat expozici a další nastavení pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Aplikace umožňuje kromě fotografování na dálku i provádět základní operace jako dotykové ostření nebo upravovat dobu expozice a nejrůznější nastavení fotografování a dokonce i spouštět záznam videa. To usnadňuje fotografování skupinových snímků, autoportrétů nebo snímků přírody, kdy můžete sestavit kompozici snímku na dálku.

Snímky lze téžposílat přímo z fotoaparátu na tiskárnu Instax SHARE pro okamžitý tisk.

Fotoaparát nabízí připojení přes Wi-Fi® pro snadné zálohování dat z fotoaparátu do vašeho počítače.

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Základní

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 16,3 Mpx
Rozlišení fotografií 3456x2304, 3456x1944, 4896x3264, 4896x2760, 3264x3264, 2496x1664, 2496x1408, 1664x1664
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 16:9, 1:1, 3:2
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ne
Velikost snímače (mm) 23,6x15,6

Objektiv

Typ bajonetu Fujifilm X

Zaostřování

Pomocné světlo AF Ano

Nastavení expozice

Korekce expozice ± 3 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 200
ISO - maximální citlivost 25600

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 4
Nejkratší expoziční čas 1/32000
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání 6 sn./s
Prodleva samospouště 10, 2
Panorama Ano

Hledáček

Typ hledáčku Nemá

LCD

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje 1040000
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ne

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/180
Dosah vestavěného blesku 7 m
Externí blesk v balení Ne
Vysokorychlostní synchronizace blesku Ano

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I)
Formáty souborů JPEG, MOV, RAW
Rozlišení videa Full HD (1920×1080)
Audiozáznam Ano
Časosběrné snímání Ano
Počet audio kanálů 2.0
Video formát H.264

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Bezdrátová
Wi-Fi Ano
Rozhraní USB
Typ akumulátoru NP-W126S
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 16.9 x 66.5 x 39.0
Hmotnost 331 g

Ostatní

Číslo produktu 16534352
Značka Fujifilm

Zobrazit popis a parametry