Poradna

Fujifilm X-E3 + 18-55 mm

Komentáře

Richard Hanáčik

Reaguje na (6) | Dobrý den, X-E3 Vám určitě poslouží jako univerzální foťák. Tyto "zvěsti" vznikli společnosti Adobe, která doteď neumí dobře spolupracovat s Fujifilm rawy, konkrétně xtrans snímači. Je třeba opatrně doostřovat, respekrive jinak. Po internetu koluje spousty návodů jak na to. Každopádně doporučuji vyzkoušet CaptureOne na zpracovaní raw soubourů, tento SW z nich dokáže dostat maximum. 

7

Prodejce Megapixel.cz, Richard Hanáčik, 05. 02. 2019 |Reagovat

PS

Dobrý den,
Na X-e3ku jsem všude včetně dTestu četl vesměs pozitivní hodnocení. Navíc mi vyhovuje tlačítko na přepínání mezi displejem a hledáčkem, které jsem třeba u Sony řady a6000 nenašel. Zaznamenal jsem ovšem i varování, že snímač X-e3jky není moc dobrý při focení krajiny, přírodních motivů a dělá voskové obličeje. Vzhledem k tomu, že bych ho chtěl častěji vozit s sebou na různé výlety, tento problém mi docela vrtá hlavou.
Sjnažím se tedy dopátrat toho jestli:
1. Je na těchhle zvěstech něco pravdy a jestli by mi X-e3jka v tomto ohledu posloužila na univerzální focení, třeba i focení přírody.
2. Jestli by se jako lepší, skladnější alternativa přeci jen nenabízela řada sony a6000. Řekněme sony Sony a6300 s postupným dokupováním pevných skel (jako např. 20mm, 35mm, 50mm tj. v podstatě kombinace E-mountů).

6

Petr Sedlář, 05. 02. 2019 |Reagovat

L

Reaguje na (4) |
Rozumím u Canonu mě lákal nový čip,kompaktní zoom, kompaktní ropzměry, u Sony největší ze tří-obří snímač, u Fuji vše dobré.

5

Lukáš, 02. 12. 2017 |Reagovat

Michal Unar

Reaguje na (3) | Dobrý den, pro mě by byla Fuji jasná volba.

4

Prodejce Megapixel.cz, Michal Unar, 02. 12. 2017 |Reagovat

L

Reaguje na (2) |
Děkuji už jsem se rozhodl s těch dražších modelů si budu vybírat mezi
Fujifilm X-E3 + 18-55 mm, Canon PowerShot G1 X Mark III, Sony Alpha A7 + FE 28-70 mm
a teď co byste vybral vy. Super obraz,minimální šum,malé rozměry,na focení běžných statických i akčnějších scén

3

Lukas, 02. 12. 2017 |Reagovat

Jakub Caha

Reaguje na (1) | Dobrý den, osobně poslední varianta, tzn. X-E3 je ideální kombinací Vámi uvedeného. Oproti RX100, která je sice kompaktnější, ale má menší snímač a nemožnost objektivů. Oproti 200D, které má stejný snímač velikostí, jho hravě ve všech ohledech překoná. LX15 má opět menší snímač a jste zase omezen objektivy, i když světelnost má super. Fuji má sve specifické podání barev, které téměř každého učaruje a hlavně Vám dovolí racovat  mnohem větším ISO, než konkurence. Doporučil bych vyzkoušet jak Vám to sedne do ruky, v Praze v Holešovicích máme všechny.

2

Prodejce Megapixel.cz, Jakub Caha, 30. 11. 2017 |Reagovat

L

Dobrý den optám se,

sháním něco kompaktního a pak něco lepšího většího.
Moje úvaha tedy padla buď na Sony RX100 III a RX100IV nebo Panasonic LX15 případně obdobný Canon.
Dostal jsem zde odpověd že lepší bude Sony na webu heurece zase od vás že lepší bude Panasonic protože se díky elpší světelnosti tam dostane více světla.
Pak mě byl doporučen Canon 200D se set,. objektivem se stabilizací.

Přemýšlím jestli by mě dva fotáky nenahradil Fuji Xe3 +18-55, je menší, bohužel objektiv není zasouvací a tedy buď tam budu mít manuálníkrytku nebo se na něj
prodává i automat.krytka?
Případně na kterých pobočkách v Praze se to dá ozkoušet a srovnat fotáky? Zajímá mě velikost,obrazová kvalita,šum apod.

Sony by mě vyhoval měl jsme kdysi zkušenost s RX100III ale chtěl bych více. Líbilo se mě tělo,rozměry,hmotnost i foto. Ale chtěl bych od fotek více
tak nevím zda uvažovat mezi Canonem a RX100IV nebo Lumix LX15 a Canon 200D a nebo jít JEN do Fuji XE3. S Fuji nemám zkušenost žádnou co se týče fotoaparátu.

Děkuju

1

Lukáš, 29. 11. 2017 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.