Recenze Fujifilm X-H1 tělo + XF 16-55mm f/2,8 R LM WR + grip VPB-XH1

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky zachycené s pomocí Fujifilm X-H1 tělo + XF 16-55mm f/2,8 R LM WR + grip VPB-XH1

Hodnocení zákazníků (2)

Hodnocení zákazníků (2)

Škoda, že chybí OiS, ale pokud člověk nemá vyloženě třepavku v ruce, tak úplně v pohodě! Za mě úžasný objektiv.

Ověřený zákazník
Daniel Charfreitag, 13.08.2019

5

Ověřený zákazník
Zdeněk Šulc, 06.01.2019

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Fujifilm X-H1 je nová vlajková loď roku 2018 postavena na modelu X-T2. Je vybaven pěti-osou stabilizací obrazu, dotykovým výklopným displejem. Nabízí video-výstup 4K DCI nebo UHD s možností ovládat nahrávání komplet přes displej a ne tlačítky (Movie Silent Shooting). Díky novému processoru X-Processor Pro zvládne až 14 snímků za vteřinu s elektronickou závěrkou, 8 s mechanickou a při připojení gripu až 11.

pic_01

Zpracování obrazu

FUJIFILM X-H1 používá snímač velikosti APS-C X-Trans™ CMOS III (24,30 milionu pixelů bez low-pass filtru) a výkonný procesor X-Processor Pro. Při použití v kombinaci s kvalitními objektivy FUJINON a jedinečnou technologií reprodukce barev, vyvinutou společností FUJIFILM před více než 8 desetiletími, produkuje FUJIFILM X-H1 vynikající a bezkonkurenční obraz, který zaznamenává nejlepší detaily textur, trojrozměrnou strukturou a dokonce i atmosférou konkrétní scény.

pic_02

Ovládání

První systém vnitřní stabilizace obrazu (IBIS), který je součástí fotoaparátu řady X, propojuje tři akcelerometry na osách, tři gyro senzory a speciálně vyvinutý dvojitý procesor. Tato kombiance dosahuje vysoké rychlosti - přibližně 10 000 výpočtů polohy za sekundu. Při sjednocení s kompenzačními mechanismy je výsledkem nekompromisní kvalita obrazu a přesnost s výkonem.

pic_03

Barvy

S filmovými simulacemi můžete aplikovat barvy a tóny, které odpovídají vašim uměleckým záměrům, jako kdybyste si vybrali různé fotografické filmy se speciálním efektem. FUJIFILM X-H1 je dodáván se šestnácti režimy filmové simulace, které Fujifilm vytvořil na základě filozofie barevné prezentace a know-how, který společnost vyvinula přes více než 80 let výroby filmů.

pic_04

Film

FUJIFILM X-H1 je prvním fotoaparátem v sérii X, která zahrnuje novou simulaci filmu ETERNA, která je ideální pro natáčení filmů. Tento režim simuluje kinematografický film, vytváří podhodnocené barvy a bohatou škálu tónů, čímž výrazně zvyšuje tvůrčí svobodu během zpracování ve střižně.

Funkce

Režimy snižení blikání (flicker) při umělém osvětlení jsou nezbytné pro sportovní fotografování v interiérech a FUJIFILM X-H1 toho efektivně dosahuje, což umožňuje stabilní expozici při sekvenčním focení i při fluorescenčním a zářivkovém osvětlení.

pic_06

Objektivy X Mount 

Nejnovější digitální technologie byly použity k vývoji objektivů s bajonetem X, které nabízejí vysoce přesnou optickou konstrukci pro dosažení co nejvyšší kvality obrazu. Současná řada objektivů se pohybuje od ultra širokoúhlých, až po super teleobjektiv. Tyto objektivy dodávají X-H1 nejlepší kvalitu obrazu.

pic_07

Systém

FUJIFILM X-H1 má pokročilé funkce pro podporu profesionálního pracovního postupu, včetně funkce datové komunikace, podpory osvětlení více blesky a kompatibility s různými softwarovými produkty.

 
 

Objektiv

Typ bajonetu Fujifilm X
Optický zoom 3,4 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 24-82
Minimální ohnisková vzdálenost 16 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 55 mm
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 2,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 2,8
Stabilizátor optický Ne
Počet lamel clony 9
Vhodný pro žánr Interiéry, Architektura, Reportáže
Rozdělení podle ohniska Základní
Vhodný pro formát snímače APS-C
Typ objektivu Zoom

Zaostřování

Minimální zaostřovací vzdálenost 30 cm

Fyzikální specifikace

Hmotnost 655 g
Utěsnění (prach/vlhkost) Ano

Ostatní

Ocenění EISA, TIPA 2015
Značka Fujifilm

Filtry

Průměr filtru 77 mm

Zobrazit popis a parametry