Recenze Fujifilm X-T200 + 15-45 mm

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky zachycené s pomocí Fujifilm X-T200 + 15-45 mm

Popis a parametry

Popis a parametry

Fujifilm X-T200 je nový mirrorless s APS-C 24,2 Mpx CMOS snímačem. S nově navrženým el. hledáčkem, rychlou detekcí a automatickým ostřením na obličej (s funkcí rozpoznání hlavního objektu tzv. Main Subject Recognition). Nabízí sériové snímání s rychlostí 8 sn./s. a záznam 4K UHD videa (v HDR až 4K30p nebo full HD 120p). Nový režim elektronické stabilizace obrazu. Možnost výběru z 11 simulací kinofilmu (+20 pokročilých "Clear filter"). Vybaven je širokým dotykovým výklopným 3,5" LCD displejem. Hmotnost 370 g. Lze pořídit ve zvýhodněném setu s objektivem Fujifilm XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ.

Fujifilm X-T200 tělo

Novou bezzrcadlovkou od společnosti Fujifilm je X-T200, která je přímým nástupcem X-T100. Se snímačem CMOS formátu APS-C, který má 24,2 Mpx a výkonným procesorem, vám lehký a kompaktní fotoaparát nabízí fuknce profesionální úrovně. S nově navrženým elektronickým hledáčkem, rychlou detekcí a automatickým ostřením na obličej, se budete moci daleko více soustředit na emoce a samotnou kompozici.

Neuvěřitelný výstup za všech podmínek

Kombinace všech inovací, designu a nových technologií v X-T200, dopřává fotografům bez ohledu na jejich úroveň ucelený, ale neomezený prostor pro vlastní kreativitu. Váha tohoto CSC fotoaparátu je 370 g což je o 80 g méně, než u předchozího modelu. Fotoaparát se může pochlubit intuitivním profesionálním rozhraním s velmi snadným ovládáním, srovnatelným např. s chytrým telefonem. Až 3,5x rychlejší zpracování dat, než bylo u předchůdce běžné, přičemž dochází i k redukci "rolling shutter" efektu (obrazové zkreslení). Dalším vylepšením prošel i systém automatického ostření a to díky bodům fázové detekce, nyní rozmístěných po celé ploše snímače.

Na dotek snadný

Vše máte možnost přehledně spravovat na 3,5" výklopném dotykovém displeji s poměrem stran 16:9. Lze otevírat v úhlech od 0-180° a otáčet v úhlech od -90°do +180°. Intuitivní a responzivní ovládání různě nastavitelných funkcí fotoaparátu jako je: jas, ostrost pozadí, efekt filmové simulace nebo poměr stran snímku.

Ostřete ostře

S použitím vylepšeného AF a bodů s fázovou detekcí napříč celým snímačem zaostříte rychle a hlavně přesně i při nedostatečném množství světla. Vysokou rychlost ostření zaznamenáte i při ostření na obličej/oči u jedntlivce, nebo skupiny (lze i při selfie). Pomocí automatizované funkce, jako je rozpoznávání hlavního objektu (Main Subject Recognition) je společně s využitím sekvenčního snímání (až 8 sn./s.) mnohem snazší, aby vám neunikl žádný z důležitých momentů.

Barvy s historií

Společnost Fujifilm má světově uznávaný statut nejen díky vývoji barev, kterému se tolik věnuje, ale po 86 letech svého působení nesou doslova zodpovědnost za některé z ikonických fotografických filmů v dějinách. Tato skutečnost se nepopiratelně odráží v 11 digitálních režimech simulací filmů, kterými X-T200 disponuje. Fotografie s využitím těchto filtrů, nesou ono barevné podání zmiňovaných filmů. Pro možnost většího kreativního vyjádření, je zde 20 dalších pokročilých filtrů, které zahrnují např. "Clear filter".

Natáčení, které baví

S novou elektronickou stabilizací, HDR režimem videa a dalšími vestavěnými základními funkcemi pro editaci videí, vám X-T200 nabídne více než jen záznam působivých videí ve 4K. Tyto funkce vám zajistí stabilizovaná přesně sestříhaná videa a co nejjednodušší cestu, jak se o ně podělit s rodinou a přáteli. Základem nového režimu elektronické stabilizace je gyroskopický snímač, podporující redukci šumu, který vzniká při otřesech kamery v průběhu natáčení. Pomocí nové funkce HDR je i natáčení videí, s vyšším kontrastem, podstatně efektivnější. Vestavěné funkce editace videa vám umožní stříhat videoklipy a komprimovat je na správnou velikost, pro snadné sdílení nejen na sociálních sítích. Například perfektní sekci slow-motion videa, nebo nejlepší část ve 4K kvalitě přímo z fotoaparátu do telefonu, bez nutnosti zapnutí počítače.

Typ fotoaparátu

Podle použití Rodinný, Základní, Pokročilý

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 24,2 Mpx
Rozlišení fotografií 6000x4000
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 3:2
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ne
Velikost snímače (mm) 23,5×15,7

Zaostřování

Počet AF bodů 425
Pomocné světlo AF Ano

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 51200

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/4000
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 8 sn./s
Prodleva samospouště 10, 2

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku 2360000
Dioptrická korekce -4 až +2
Velikost hledáčku 0,39 "
Zvětšení hledáčku 0,62 x

LCD

Velikost displeje 3,5 "
Rozlišení displeje 2760000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ne

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/180
Dosah vestavěného blesku 5 m
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I)
Formáty souborů JPEG, RAW
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Integrovaný GPS Ne
Video formát MPEG-4, AVC/H.264
Stereo zvuk Ano

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Bezdrátová
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 270 snímků
Rozhraní USB-C, micro HDMI, Jack 3,5 mm
Typ akumulátoru NP-W126S
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál těla Kov, Plast
Rozměry v mm 121×83,7×55,1
Hmotnost 370 g
Barva šedá

Ostatní

Číslo produktu 16675596
Značka Fujifilm

Zobrazit popis a parametry