Recenze Fujifilm X-T200 Vlogger kit - tmavě stříbrné

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky zachycené s pomocí Fujifilm X-T200 Vlogger kit - tmavě stříbrný

Popis a parametry

Popis a parametry

Fujifilm X-T200 je nový mirrorless s APS-C 24,2 Mpx CMOS snímačem. S nově navrženým el. hledáčkem, rychlou detekcí a automatickým ostřením na obličej (s funkcí rozpoznání hlavního objektu tzv. Main Subject Recognition). Nabízí sériové snímání s rychlostí 8 sn./s. a záznam 4K UHD videa (v HDR až 4K30p nebo full HD 120p). Nový režim elektronické stabilizace obrazu. Možnost výběru z 11 simulací kinofilmu (+20 pokročilých "Clear filter"). Vybaven je širokým dotykovým výklopným 3,5" LCD displejem. Hmotnost 370 g. Součástí tohoto Vlogger kitu je základní objektiv Fujifilm XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ. Tento objektiv je díky svému pokrytí univerzální pro většinu fotografovaných situací. Navíc je vybaven optickou stabilizací obrazu. Dále je součástí setu praktický stativ Joby Gorilla Pod 1K, mikrofon RODE VideoMic Go a 16 GB SD paměťová karta.

Fujifilm X-T200 Vlogger kit

Kit určený vlogerům s novou bezzrcadlovkou Fujifilm X-T200, která je přímým nástupcem X-T100. Se snímačem CMOS formátu APS-C, který má 24,2 Mpx a výkonným procesorem, vám tento lehký a kompaktní fotoaparát nabízí fuknce profesionální úrovně. S nově navrženým elektronickým hledáčkem, rychlou detekcí a automatickým ostřením na obličej, se budete moci daleko více soustředit na emoce a samotnou kompozici.

_DSF5434

Neuvěřitelný výstup za všech podmínek

Kombinace všech inovací, designu a nových technologií v X-T200, dopřává fotografům bez ohledu na jejich úroveň ucelený, ale neomezený prostor pro vlastní kreativitu. Váha tohoto CSC fotoaparátu je 370 g což je o 80 g méně, než u předchozího modelu. Fotoaparát se může pochlubit intuitivním profesionálním rozhraním s velmi snadným ovládáním, srovnatelným např. s chytrým telefonem. Až 3,5x rychlejší zpracování dat, než bylo u předchůdce běžné, přičemž dochází i k redukci "rolling shutter" efektu (obrazové zkreslení). Dalším vylepšením prošel i systém automatického ostření a to díky bodům fázové detekce, nyní rozmístěných po celé ploše snímače.

Fujifilm_XC35_X-T200

Na dotek snadný

Vše máte možnost přehledně spravovat na 3,5" výklopném dotykovém displeji s poměrem stran 16:9. Lze otevírat v úhlech od 0-180° a otáčet v úhlech od -90°do +180°. Intuitivní a responzivní ovládání různě nastavitelných funkcí fotoaparátu jako je: jas, ostrost pozadí, efekt filmové simulace nebo poměr stran snímku.

Ostřete ostře

S použitím vylepšeného AF a bodů s fázovou detekcí napříč celým snímačem zaostříte rychle a hlavně přesně i při nedostatečném množství světla. Vysokou rychlost ostření zaznamenáte i při ostření na obličej/oči u jedntlivce, nebo skupiny (lze i při selfie). Pomocí automatizované funkce, jako je rozpoznávání hlavního objektu (Main Subject Recognition) je společně s využitím sekvenčního snímání (až 8 sn./s.) mnohem snazší, aby vám neunikl žádný z důležitých momentů.

Barvy s historií

Společnost Fujifilm má světově uznávaný statut nejen díky vývoji barev, kterému se tolik věnuje, ale po 86 letech svého působení nesou doslova zodpovědnost za některé z ikonických fotografických filmů v dějinách. Tato skutečnost se nepopiratelně odráží v 11 digitálních režimech simulací filmů, kterými X-T200 disponuje. Fotografie s využitím těchto filtrů, nesou ono barevné podání zmiňovaných filmů. Pro možnost většího kreativního vyjádření, je zde 20 dalších pokročilých filtrů, které zahrnují např. "Clear filter".

Natáčení, které baví

S novou elektronickou stabilizací, HDR režimem videa a dalšími vestavěnými základními funkcemi pro editaci videí, vám X-T200 nabídne více než jen záznam působivých videí ve 4K. Tyto funkce vám zajistí stabilizovaná přesně sestříhaná videa a co nejjednodušší cestu, jak se o ně podělit s rodinou a přáteli. Základem nového režimu elektronické stabilizace je gyroskopický snímač, podporující redukci šumu, který vzniká při otřesech kamery v průběhu natáčení. Pomocí nové funkce HDR je i natáčení videí, s vyšším kontrastem, podstatně efektivnější. Vestavěné funkce editace videa vám umožní stříhat videoklipy a komprimovat je na správnou velikost, pro snadné sdílení nejen na sociálních sítích. Například perfektní sekci slow-motion videa, nebo nejlepší část ve 4K kvalitě přímo z fotoaparátu do telefonu, bez nutnosti zapnutí počítače.

Fujifilm X-T200 Vlogger kit

Součástí tohoto Vlogger kitu  je základní objektiv Fujifilm XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ. Tento objektiv je díky svému pokrytí univerzální pro většinu fotografovaných situací. Navíc je vybaven optickou stabilizací obrazu.
Dále je součástí setu praktický stativ Joby Gorilla Pod 1K, mikrofon RODE VideoMic Go a 16 GB SD paměťová karta.

Obsah balení:

  • Fujifilm X-T200 tmavě stříbrný
  • objektiv Fujifilm XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ
  • Joby Gorilla Pod 1K
  • RODE VideoMic Go
  • 16GB SD Card

Typ fotoaparátu

Podle použití Rodinný, Základní, Pokročilý

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 24,2 Mpx
Obrazový snímač CMOS
Rozlišení fotografií 6000x4000
Poměr stran snímku 3:2
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ne
Velikost snímače (mm) 23,5×15,7

Zaostřování

Počet AF bodů 425
Pomocné světlo AF Ano

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 51200

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/4000
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 8 sn./s
Prodleva samospouště 10, 2

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku 2360000
Dioptrická korekce -4 až +2
Velikost hledáčku 0,39 "
Zvětšení hledáčku 0,62 x

LCD

Velikost displeje 3,5 "
Rozlišení displeje 2760000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ne

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/180
Dosah vestavěného blesku 5 m
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů JPEG, RAW
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Integrovaný GPS Ne
Video formát MPEG-4, AVC/H.264
Stereo zvuk Ano
Snímková frekvence u videa 120 sn./s

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Bezdrátová
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 270 snímků
Rozhraní USB-C, micro HDMI, Jack 3,5 mm
Typ akumulátoru NP-W126S
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál těla Kov, Plast
Rozměry v mm 121×83,7×55,1
Hmotnost 370 g
Barva šedá

Ostatní

Číslo produktu 70100147219
Značka Fujifilm

Zobrazit popis a parametry