Poradna

Fujifilm X-T30 + 18-55 mm

Komentáře

OP

Reaguje na (3) | pardon, napsal jsem to do špatné kolonky - prosím nereagovat

4

Ondra Procházka, 07. 09. 2019 |Reagovat

OP

Foťák vlastním několik měsíců a musím se přiznat, že jako bývalý Canonista jsem si na ovládání Fujiny horko těžko zvykal (dodnes mě některé prvky ovládání stále matou - fakt to není foťák který chytíte do ruky a víte a fotíte - nastavování, aby byl foťák použitelný vám zaberou nejeden večer, ale zase pak slouží skvěle), ale s trochou praxe a spoustou trpělivosti se na to zvyknout dá. Pokud to ale přetrpíte, odměnou bude úžasná kvalita jak JPEG, tak RAW souborů + seťák 18-55 mm výborné kvalitě fotek hodně pomáhá.

Co se plusů týče, tak možnosti přizpůsobení jsou opravdu královské, o tom není řeč. Všechno se dá nadefinovat a přizpůsobit. Pak jsou tu také subjektivně skvělé a takové sytější a výraznější barvy a skvělý černobílý profil (bezkonkurenční). A také je tu hoodně rychlé a přesné ostření. Jako poslední bod tu mám kvalitní zpracování těla příjemné na dotek.

Z negativů je to pro majitele zrcadlovek strašná ergonomie (skoro žádný grip). Taky je tu malý prostor pro opření palce a joystick (skvělá věc jinak) je na hoodně blbém místě - není hned po ruce prostě. Vřele doporučuji přídavný grip od firmy Meike (vysoce kvalitní a přitom o třetinu levnější jak originální Fuji grip). A ještě jedna věc, co mě dost štvala - senzor přiblížení na hledáčku je přecitlivělý - vypíná displej i když si dám hlavu blíže displeji (cca 10 až 15 cm od hledáčku). Zní to jako drobnost, ale když se displej sám začne vypínat a vy zjistíte, že je to kvůli tomu, že při focení od země máte moc blízko nohu k foťáku, tak to naštve.

ZÁVĚR - SKVĚLÝ FOŤÁK S KVALITNÍ KONSTRUKCÍ, VŠEMI MOŽNÝMI FUNKČNÍMI VYMOŽENOSTMI A ŠPATNOU ERGONOMIÍ

3

Ondra Procházka, 07. 09. 2019 |Reagovat

DB

Reaguje na (1) | Dobrý den, hlavní rozdíl je ve velikosti těla a jeho zaměření. Výstupy obou zmíněných fotoaparátů jsou velmi podobné. Výslednou fotografii pak ovlivňuje převážně použitý objektiv. Doporučujeme navštívit jednu z našich prodejen, kde Vám modely rádi předvedeme a vysvětlíme jednotlivé rozdíly mezi nimi.

2

Prodejce Megapixel.cz, Daniel Böhm, 29. 06. 2019 |Reagovat

VR

Dobrý den,

rozhoduji se mezi koupí X-T30 nebo X-T2. Mám zájem především o fotografii - krajina, street, portrém. Video pouze okrajově. Který z nich by jste mi doporučili. Děkuji

1

Vašek Racan, 28. 06. 2019 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.