16759732
zkopírováno do schránky
078518
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm černý
5 (2×)- Formát snímače: APS-C
- Rozlišení snímače: 26,1 Mpx
- Typ bajonetu: Fujifilm X
- Rychlost sériového snímání: 20 sn./s
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm černý?
„Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 15.08.2025
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm
Alternativy k již neprodávanému Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm
Nikon Z fc tělo
5 (1×)
25 490 Kč

Dárky za 3 990 KčProtiúčetBonus 10 %
Fujifilm X-S20 tělo černý
5 (1×)
34 990 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Canon EOS RP tělo
4.9286 (14×)
21 990 Kč
Cena se slevovým poukazem 19 791 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Sleva s kódem 2 199 KčDárky za 3 990 Kč
Sony Alpha A7 III tělo - zpětná sleva 3 750 Kč
4.8947 (95×)
32 990 Kč
31 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 7 570 KčStudentský cashback 3 750 KčProtiúčetBonus 10 %

Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm černý
Hodnocení
Celkové hodnocení
zákazníků
Jsem s fotoaparátem velice spokojený. Jediné co bych vytknul,že je příliš malý a to nemám velké ruce,ale i to se dá řešit. Jinak nemá chybu.
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Milan, Blížejov, 14.12.2023
Popis a parametry
Fujifilm X-T30 je kompaktní, ale výkonný společník vhodný pro každého fotografa. Mimořádného výkonu dosahuje díky kombinaci obrazového senzoru 4. generace a procesoru s 26,1 Mpx rozlišením a vysokorychlostním AF a 100% pokrytím senzoru body s fázovou detekcí. Mezi pokročilými funkcemi fotoaparát disponuje i osmi směrným joystickem pro snadné zaostření na požadovaný bod, novým intuitivním dotykovým displejem s vylepšenou odpovědí a lepším designem těla fotoaparátu, který nabízí stabilnější úchop a pohodlnější fotografování i při použití objemnějších objektivů. Oproti svému předchůdci nabízí lepší rozlišení LCD displeje a vylepšený autofokus. Součástí setu je univerzální objektiv XC 15-45 mm.
26,1 Mpx snímač a X-Processor 4
X-T30 II vybaven 26,1MP APS-C X-Trans BSI CMOS 4 snímačem formátu APS-C se zadním osvitem, který poskytuje prokreslený obraz a špičkový výkon za horších světelných podmínek. Snímač typu X-Trans více napodobuje organickou povahu filmu, aby vytvořil jemnější barvy a tónové přechody a zároveň omezil moaré a aliasing. Konstrukce senzoru také zahrnuje vylepšený systém automatického zaostřování s fázovou detekcí, který má 425 volitelných bodů a pokrývají téměř celou oblast snímače. Systém AF přináší rychlejší a přesnější zaostřování i při slabém osvětlení až do -3EV. Aktualizovaný X-Processor 4 nabízí spolehlivější ostření při sledování objektu a také podporuje automatické ostření s detekcí tváře a očí při práci v režimu AF-C a při nahrávání videa.
Spolehlivé ostření
Fujifilm X-T30 II disponuje pokročilým automatickým zaostřováním s fázovou detekcí v celé ploše záběru (přibližně 100 %). Nejvyšší rychlost automatického ostření řady X je 0,02 s a je spojena s působivým výkonem sledování automatického ostření pro zachycení všech situací. Fotoaparát nabízí sériové snímání rychlostí až 8 snímků/s v režimu mechanické závěrky a až 30 snímků/s v režimu elektronické závěrky bez blackoutu. Fotoaparát dokáže použít automatické zaostřování s fázovou detekcí i při hodnotě -7,0EV pro přesné zachycení objektu za horších světelných podmínek. Systém automatického zaostřování využívá nejnovější algoritmus pro dosažení lepší schopnosti automatického zaostřování přesně sledovat pohybující se objekt ve srovnání s předchozím modelem. Jeho funkce Face / Eye AF udržuje obličej / oči objektu zaostřené i při portrétní fotografii.
Špičkové video
X-T30 II nabízí širokou škálu funkcí videa, včetně interního nahrávání videa ve formátu UHD 4K 30 fps s rychlostí až 200 Mb/s, Full HD ve 120 fps a možnost ukládat soubory MPEG-4 AVC/H.264 nebo HEVC/H.265. Rychlost čtyřjádrového procesoru X-Processor 4, která je velkým přínosem pro celkový výkon videa, umožňuje vysokou rychlost čtení při nahrávání videa 4K, což pomáhá snížit rolling shutter efekt při natáčení pohybujících se objektů.
Filmové efekty
Fotoaparát disponuje režimy, které napodobují vzhled klasických typů filmů společnosti FUJIFILM. Nabízí také několik dalších efektů pro černobílé i barevné fotografování. Kromě simulace konkrétních typů filmů je k dispozici i režim zrnitého efektu, který replikuje vzhled starých filmových fotografií.
Bluetooth a Wi-Fi
Pomocí Bluetooth a Wi-Fi můžete sdílet obrázky s přáteli a rodinou na sociálních sítích připojením a stažením fotografií do aplikace FUJIFILM Camera Remote. Umožňuje se i okamžitě připojit a vytisknout své oblíbené snímky z jakékoliv kompatibilní tiskárny FUJIFILM INSTAX.
Fujifilm XC 15-45 mm f/3,5-5,6 OIS PZ
Fujifilm XC 15-45mm f/3,5-5,6 OIS PZ černý první z řady XC objektivů, powerzoom navržený pro APS-C snímače s ekvivalentem ohniska full frame aparátů 23-68mm, Funkce zoomu je elektricky napájena. Maximální světelnost se pohybuje od F3,5 od F5,6 při zazoomování.
Obecné
| Úroveň produktu | Začátečník a rodina |
|---|---|
| Podle použití | Pro Youtubery a vloggery, Rodinný, Pokročilý, Poloprofesionální |
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|---|
| Wi-Fi | Ano |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Bracketing | Ano |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové, Matrix |
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 160 |
| ISO - maximální citlivost | 12800 |
| Rychlost sériového snímání | 20 sn./s |
| Panorama | Ano |
| Datové razítko | Ne |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace |
| Scénické režimy | Ano |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Počet AF bodů | 425 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | APS-C |
| Rozlišení snímače | 26,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 6240×4160 |
| Technologie snímače | CMOS |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 23,5x15,6 |
| Crop faktor | 1,5 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Synchronizační čas blesku | 1/180 |
| Korekce expozice blesku | ± 2 EV po 1/3 EV |
| Směrné číslo blesku | 5 |
| Dálkové řízení extreního blesku | Ne |
| Externí blesk v balení | Ne |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
| Výstup na studiový blesk (x kontakt) | Ne |
| Typ patice blesku | Fuji |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hliník |
|---|---|
| Rozměry v mm | 118.4 x 82.8 x 46.8 |
| Hmotnost | 378 g |
| Barva | černá |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | X-Processor 4 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Fujifilm X |
|---|
Objektiv
| Stabilizátor obrazu | Ne |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka / elektronická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/32000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 2360000 |
| Dioptrická korekce | -4 až +2 |
| Zvětšení hledáčku | 0,62 x |
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 1680000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ano |
| Stavový displej | Ne |
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | DCI-4K (4096 x 2160) |
| Časosběrné snímání | Ano |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 30 sn./s |
Rozhraní a napájení
| Výdrž baterie ve snímcích | 380 snímků |
|---|---|
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Typ baterie | NP-W126S pro Fuji |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 16759768 |
|---|---|
| Značka | Fujifilm |
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Doporučené objektivy
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené příslušenství
- Doporučujeme
- Paměťové karty
- Pouzdra, brašny, batohy
- Systémové blesky
- Stativy
- Čistící sady / balónky / Lenspeny
- Poutka / popruhy
- Náhledové monitory / rekordéry
- Trvalá / LED světla
- Mikrofony
- Akumulátory / baterie
- Klece
- Pouzdra na karty / baterie
- Externí disky
- Ochrany displeje
- Nabíječky
- Čtečky karet
- Další produkty
Doporučujeme
Paměťové karty
Pouzdra, brašny, batohy
Systémové blesky
Stativy
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Poutka / popruhy
Náhledové monitory / rekordéry
Trvalá / LED světla
Mikrofony
Akumulátory / baterie
Klece
Pouzdra na karty / baterie
Externí disky
Ochrany displeje
Nabíječky
Čtečky karet
Další produkty
Hlídat dostupnost Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm
Související články s Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm
Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Jak mě GFX 100RF přiměl fotit častěji a s větší radostí
Když jsem jako malý dostal hračku, kterou jsem si oblíbil, tak jsem si jí jako mnoho jiných dětí bral do postele a spal s ní. Jako dospělý už nedostávám hračky v podobě plyšových zvířátek, vojáčků…
DAVID GEBERLE • 11. 11. 2025 v 12:49

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Produktové tipy: Street fotka nalehko
Street fotografie je o rychlosti, nenápadnosti a schopnosti zachytit jedinečné momenty každodenního života. Správná výbava vám může pomoci být vždy připraveni a zároveň vás nebude zbytečně zatěžovat.…
5. 6. 2025 v 11:13

Dotazy k Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková



































































Komentáře
MZ
Dobry den
zitra bych se nejspis u Vas stavil a zajima mne zda baterie tohoto XT30 je zamenna s fotakem XT20 (ktery starsi vlastnim). Karta uz je v baleni nebo ji dokoupim az na miste? Objektiv XC 15 mi vyhovuje (chci to mit co nejmensi a mam jiz doma sadu objektivu k XT20) ale i tak se zeptam, zda to XT30 prodavate jako set take s jinym objektivem (jako XF 18 mm apod.) Doplnky jako slunecni clonu mate resp. jsou jiz v baleni? Co vsechno je v tom baleni resp. co musim prikoupit abych mohl hned fotit? Nabijecku atd. nepotrebuji tu jiz mam k XT20
Vhodny grip (ja mam spis vetsi ruce) mate? Ten si ale muzu koupit dodatecne
az si to trochu vyzkousim Zdravim
Milos Zahradnik
Milos Zahradnik, 18. 11. 2024 |Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm černý |Reagovat