16443072
zkopírováno do schránky
021918
zkopírováno do schránky
Objektiv
Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR
5 (2×)- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: APS-C
- Průměr filtru: 77 mm
Sháníte Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR?
„Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 27.10.2025
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 8 109 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR
Alternativy k již neprodávanému Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR
Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS
20 490 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Fujifilm XF 50-140 mm f/2,8 R LM OIS WR
5 (4×)
42 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

ProtiúčetBonus 10 %
Fujifilm XF 16-80 mm f/4 R OIS WR
22 990 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Fujifilm XF 18-135 mm f/3,5-5,6 R OIS WR
5 (1×)
22 990 Kč

ProtiúčetBonus 10 %

Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
FujiFilm pro svůj X bajonet doposud nabízel základní zoomové objektivy 16-50 a 18-55, oba na svou cenovku poměrně dobré, avšak s proměnlivou světelností a řekněme základní konstrukcí. Chybějící základní profesionální zoom představuje právě XF 16-55 f/2,8 R LM WR. Jak můžeme ze zkratek vyčíst, jedná…
Jarda Zelinka, 13.04.2015

Celkové hodnocení
zákazníků
Škoda, že chybí OiS, ale pokud člověk nemá vyloženě třepavku v ruce, tak úplně v pohodě! Za mě úžasný objektiv.
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Daniel, Praha, 13.08.2019
Popis a parametry
Voděodolný objektiv XF16-55 se zoomem a konstantní clonou F2.8 pro všechny ohniskové vzdálenosti, od hodnoty ekvivalentní 24 mm pro širokoúhlé nastavení až po 84 mm pro střední teleobjektiv, nabízí mimořádné ostré zobrazení i při výrazném odclonění pro celý rozsah zoomu!
- K dosažení nejlepší kvality obrazu ve své třídě se tento rychlý standardní objektiv se zoomem s konstantní clonou F2.8 skládá ze 17 prvků ve 12 skupinách. Patří sem tři asférické prvky, které omezují sférickou aberaci a zkreslení, a tři čočky z ED skla, jež omezují boční chromatickou aberaci (širokoúhlý režim) a axiální chromatickou aberaci (teleobjektiv), což přináší ostré zobrazení všech částí obrazu napříč celým intervalem zoomu.
- Unikátní povrchová úprava HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) společnosti Fujifilm na celé ploše čočky zaručuje omezení zdvojení obrazu a odlesků a výsledkem je ostrý, jasný obraz. Díky použití nově vyvinuté technologie povrchové úpravy Nano-GI, která mění index lomu mezi sklem a vzduchem, jsou účinně potlačeny zdvojení a odlesky od šikmo dopadajícího světla.
- Devět zaoblených lamel clony vytváří měkký, kruhový efekt bokeh. Maximální potlačení sférické aberace přispívá ke vzniku krásného efektu bokeh vpředu i vzadu.
- Spojením tohoto objektivu s tělem fotoaparátu řady X Series** s technologií Lens Modulation Optimizer*** (LMO) se výkon tohoto objektivu zlepší ještě výrazněji. Technologie LMO koriguje difrakci*4 a vytváří obraz ostrý od okraje k okraji s realistickým trojrozměrným efektem i při vysokém clonovém číslu.

Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|---|
| Crop faktor | 1,5 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Fujifilm X |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 3,4 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 24-82 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 16 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 55 mm |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 17 členů / 12 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Typ sluneční clony | Ano (součást balení) |
| Délka objektivu | 106 mm |
| Počet lamel clony | 9 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Portréty, Reportáže, Street foto, Koncerty |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
| Typ objektivu | Zoom |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 77 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 655 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Ostatní
| Číslo produktu | 16443072 |
|---|---|
| Značka | Fujifilm |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Doporučujeme
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Bajonetové adaptéry / redukce
Držáky / příslušenství k systémovým filtrům
Systémové filtry
Krytky objektivu
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Fujifilm X-A1 tělo

Fujifilm X-A10 tělo

Fujifilm X-A2 tělo

Fujifilm X-A3 tělo

Fujifilm X-A5 tělo

Fujifilm X-A5S + 15-45 mm stříbrný

Fujifilm X-A7 tělo

Fujifilm X-E1 tělo

Fujifilm X-E2 tělo

Fujifilm X-E2s tělo

Fujifilm X-E3 tělo

Fujifilm X-E4 tělo

Fujifilm X-E4 tělo + Accessories kit

Fujifilm X-E5 tělo

Fujifilm X-H1 tělo černé

Fujifilm X-H1 tělo černé - Zánovní!

Fujifilm X-H2 tělo

Fujifilm X-H2S tělo

Fujifilm X-M1 tělo

Fujifilm X-M5 tělo

Fujifilm X-Pro1 tělo

Fujifilm X-Pro2 tělo černý

Fujifilm X-Pro2 tělo černý

Fujifilm X-Pro2 tělo černý

Fujifilm X-Pro2 tělo grafitový

Fujifilm X-Pro3 tělo

Fujifilm X-S10 + 18-55 mm + 55-200 mm černý

Fujifilm X-S10 tělo černý

Fujifilm X-S20 tělo černý

Fujifilm X-T1 tělo černý

Fujifilm X-T1 tělo Graphite Silver edition

Fujifilm X-T10 tělo

Fujifilm X-T100 tělo

Fujifilm X-T2 + 18-55 mm černý - Zánovní!

Fujifilm X-T2 tělo černý

Fujifilm X-T2 tělo grafitový

Fujifilm X-T20 tělo

Fujifilm X-T200 tělo

Fujifilm X-T3 tělo

Fujifilm X-T30 + 18-55 mm stříbrný - Zánovní!

Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm

Fujifilm X-T30 II tělo

Fujifilm X-T30 III tělo

Fujifilm X-T30 tělo

Fujifilm X-T4 + 18-55 mm černý - Zánovní!

Fujifilm X-T4 tělo

Fujifilm X-T4 tělo černý

Fujifilm X-T5 + XF 18-55 mm bazar

Fujifilm X-T5 tělo

Fujifilm X-T50 tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 16 - 55 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | zoom |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Hlídat dostupnost Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR použitý objektiv v bazaru
Související články s Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR
Související články s Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR
Komunikace mezi fotografem a modelkou | Megapodcast s Barborou Biňovcovou
Dnešním hostem Megapodcastu byla modelka, fotografka a budoucí psychoterapeutka Barbora Biňovcová. V rozhovoru nám prozradila, jak všechny tyto role spojuje ve svém umění, jak vzniká nápad na…
5. 3. 2026 v 12:42

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

12 fotografických žánrů, kterými si lze vydělat
Když o sobě někdo řekne, že pracuje jako freelancer fotograf, vzbuzuje to často v očích nefotografické veřejnosti obdiv a mnohdy dokonce úžas. Ti nezasvěcení si často představují, že se denně potkává…
MARTIN LUKEŠ • 27. 1. 2026 v 13:48

Vybavte svůj foťák na focení krajiny
Podzim a zima nejsou jen o krátkých dnech a zimě. S pár kousky příslušenství může krajina získat úplně nový rozměr.
TOMÁŠ BELAJ • 22. 12. 2025 v 13:05

Dotazy k Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková


































Komentáře
MU
Dobrý den, je zde samozřejmě i plný autofocus. Clona se ovládá kroužkem na objektivu.
Prodejce Megapixel.cz, Michal Unar, 5. 10. 2017 |Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR |Reagovat
EK
Dobrý večer objektiv ma pouze manuální ostření nebo je tam ostrici motorek a clona se ovládá přímo na objektivu ? Děkuji.
Erik Kotvář, 4. 10. 2017 |Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR |Reagovat
VK
Dobrý den, nemá optickou stabilizaci. Opravíme. Děkuji
Prodejce Megapixel.cz, Václav Křížek, 1. 6. 2017 |Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR |Reagovat
AV
Dobrý den, domnívám se, že tento objektiv nemá optickou stabilizaci, přitom ve vlastnostech i v hlavičce máte uvedeno, že ano?
Aleš Vintrlík, 1. 6. 2017 |Fujifilm XF 16-55 mm f/2,8 R LM WR |Reagovat