16276479
zkopírováno do schránky
016877
zkopírováno do schránky
Objektiv
Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS
- Stabilizátor obrazu: Ano
- Vhodný pro formát snímače: APS-C
- Průměr filtru: 58 mm
Tento krátký objektiv s proměnnou ohniskovou vzdáleností pokrývá často používaná ohniska od 18 mm na širokém konci po teleobjektiv 55 mm*. Konstrukci… více
Produkt je samostatně neprodejný.
Běžná cena produktu je 20 490 Kč
Ušetřete ještě více
Užitečné nástroje
Máme také v bazaru
Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS bazar
Běžné známky použití - drobné prachové částice uvnitř soustavy bez vlivu na funkci. Součástí balení jsou krytky a sluneční clona.
Ušetříte 11 500 Kč / 8 990 Kč

Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS
Dostupnost: na detailu produktu
20 490 Kč
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Tento krátký objektiv s proměnnou ohniskovou vzdáleností pokrývá často používaná ohniska od 18 mm na širokém konci po teleobjektiv 55 mm*. Konstrukci objektivu tvoří 14 optických členů v 10 skupinách, a to včetně 3 asférických členů a 1 členu s extra nízkým rozptylem. Kruhová clona sestává ze sedmi lamel. Systém poháněný lineárním motorem zjišťuje rychlé automatické zaostřování za pouhou 0,1 vteřiny, které vám umožní zachytit dokonalé fotografické příležitosti. Díky tichému provozu je objektiv vhodný i pro natáčení videa.
- Vyspělá optická a mechanická konstrukce umožnila zachovat kompaktní rozměry objektivu, a to i přes nízké clonové číslo F2.8 - 4.0. Jedná se o rychlý a snadno přenosný objektiv nabízející prémiovou kvalitu obrazu v různých scénách, vhodný pro fotografování za špatného osvětlení a fotografování scén s nádherným efektem bokeh (rozostřené pozadí).
- Je vybaven mechanismem OIS (Optická stabilizace obrazu) ekvivalentní 4 krokům, jenž kompenzuje chvění přístroje a brání rozmazání snímků.
- Objektiv je vybaven clonovým kroužkem, který fotografovi umožňuje snadno nastavit clonu bez toho, že by musel oddálit oko od hledáčku.

Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|---|
| Crop faktor | 1,5 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Fujifilm X |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 27-82 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 18 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 55 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 4 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 16 členů / 12 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
| Typ sluneční clony | Ano (součást balení) |
| Délka objektivu | 97,8 mm |
| Počet lamel clony | 7 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Portréty, Produktová fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
| Typ objektivu | Zoom |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 58 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 330 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Ostatní
| Číslo produktu | 16276479 |
|---|---|
| Značka | Fujifilm |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Fujifilm X-A1 tělo

Fujifilm X-A10 tělo

Fujifilm X-A2 tělo

Fujifilm X-A3 tělo

Fujifilm X-A5 tělo

Fujifilm X-A5S + 15-45 mm stříbrný

Fujifilm X-A7 tělo

Fujifilm X-E1 tělo

Fujifilm X-E2 tělo

Fujifilm X-E2s tělo

Fujifilm X-E3 tělo

Fujifilm X-E4 tělo

Fujifilm X-E4 tělo + Accessories kit

Fujifilm X-E5 tělo

Fujifilm X-H1 tělo černé

Fujifilm X-H1 tělo černé - Zánovní!

Fujifilm X-H2 tělo

Fujifilm X-H2S tělo

Fujifilm X-M1 tělo

Fujifilm X-M5 tělo

Fujifilm X-Pro1 tělo

Fujifilm X-Pro2 tělo černý

Fujifilm X-Pro2 tělo černý

Fujifilm X-Pro2 tělo černý

Fujifilm X-Pro2 tělo grafitový

Fujifilm X-Pro3 tělo

Fujifilm X-S10 + 18-55 mm + 55-200 mm černý

Fujifilm X-S10 tělo černý

Fujifilm X-S20 tělo černý

Fujifilm X-T1 tělo černý

Fujifilm X-T1 tělo Graphite Silver edition

Fujifilm X-T10 tělo

Fujifilm X-T100 tělo

Fujifilm X-T2 + 18-55 mm černý - Zánovní!

Fujifilm X-T2 tělo černý

Fujifilm X-T2 tělo grafitový

Fujifilm X-T20 tělo

Fujifilm X-T200 tělo

Fujifilm X-T3 tělo

Fujifilm X-T30 + 18-55 mm stříbrný - Zánovní!

Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm

Fujifilm X-T30 II tělo

Fujifilm X-T30 III tělo

Fujifilm X-T30 tělo

Fujifilm X-T4 + 18-55 mm černý - Zánovní!

Fujifilm X-T4 tělo

Fujifilm X-T4 tělo černý

Fujifilm X-T5 + XF 18-55 mm bazar

Fujifilm X-T5 tělo

Fujifilm X-T50 tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 18 - 55 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | zoom |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Další kusy Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS použitý objektiv v bazaru
Další kusy Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS použitý objektiv v bazaru
Související články s Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS
Související články s Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS
Komunikace mezi fotografem a modelkou | Megapodcast s Barborou Biňovcovou
Dnešním hostem Megapodcastu byla modelka, fotografka a budoucí psychoterapeutka Barbora Biňovcová. V rozhovoru nám prozradila, jak všechny tyto role spojuje ve svém umění, jak vzniká nápad na…
5. 3. 2026 v 12:42

Kolik si říct za zakázku aneb Fotograf, ten tvrdej chleba má
V jednom z předchozích článků našeho on-line magazínu Megapixel jsme si povídali o tom, že uživit se v současné době extrémně dravé konkurence a nastupující éry umělé inteligence není vůbec…
MARTIN LUKEŠ • 17. 2. 2026 v 11:04

5 pomůcek pro lepší fotografování jídla
Chtěli byste se zlepšit ve fotografování jídla? Máme pro vás pět zaručených tipů na doplňky a příslušenství, se kterým pracuje každý, kdo se tomuto oboru věnuje. Vyzkoušejte je a uvidíte sami, že…
MARTIN LUKEŠ • 12. 2. 2026 v 8:46

Několik tipů a rad jak fotit jídlo a produktovou fotografii mobilem
Fenomén, který jako „mor“ zachvátil hotely, bistra, kavárny a restaurace. Číšníci, servírky i kuchaři ho nenávidí: fotografování jídla mobilním telefonem. Ono není divu. Díky chytrým mobilům jsme se…
MARTIN LUKEŠ • 9. 2. 2026 v 17:05

Dotazy k Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková

















































Komentáře
Dobrý den, omlouváme se, bohužel se jedná o chybu na webu. Tento typ objektivu utěsněný bohužel není. Je tedy diskutabilní to, co vydrží a co ne. Kontaktujte nás prosím na objedavky@megapixel.cz a pokusíme se tuto nepříjemnost vyřešit.
Prodejce Megapixel.cz, Martin Čiháček, 27. 12. 2023 |Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS |Reagovat
PS
Dobrý den, v popisu máte uvedeno "Utěsnění (prach/vlhkost): Ano" Byl to taky jeden z podstatný důvodů, proč jsem ten objektiv u vás (v bazaru) nedávno koupil. Tak je odolný nebo není?! Před chvílí jsem se s ním totiž vrátil ze slušné chumelenice.
Pavel Sedláček, 23. 12. 2023 |Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS |Reagovat
JC
Dobrý den, ano u těchto vyšších clonových čísel se toto stát může. ND filtr Vám může pomoci, dostanete se na nižší clony.
Prodejce Megapixel.cz, Jakub Caha, 4. 3. 2021 |Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS |Reagovat
DŽ
Dobrý den.
Na širokém 18mm konci nebo při vyšších clonových f10+ číslech mi za slunečných dní v protisvětle "hází" odlesky (natáčení videa). Pomůžu si UV nebo lépe ND filtrem? Který byste doporučili? Video F-log - ISO 640, 50 fps - 1/125 s, f2.8 - 8
Daniel Žitník, 4. 3. 2021 |Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS |Reagovat
JC
Dobrý den, určitě ano, je možné originální nebo neoriginální verzi.
Prodejce Megapixel.cz, Jakub Caha, 26. 8. 2020 |Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS |Reagovat
JČ
Pěkný den
Potřeboval bych koupit náhradní přední krytku pro tento objektiv. Je možné jej zakoupit? Jaké jsou jiné varianty na ochranu?
Děkuji
J. Červený
Josef Červený, 23. 8. 2020 |Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS |Reagovat
KP
Dobrý den, na tento objektiv nasadíte kterýkoliv kruhový filtr o průměru 58mm. Z polarizačních filtrů doporučuji například Hoyu HD a z přechodových například Haidu ProII MC ND8.
Prodejce Megapixel.cz, Kateřina Podhorová, 26. 3. 2019 |Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS |Reagovat
LH
Dobrý den,
je na tento objektiv polarizační nebo přechodový filtr, nabízí mi to pouze UV. Děkuji za odpověď, LH
Lenka Honková, 26. 3. 2019 |Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS |Reagovat
Dobrý den, tento zvuk je způsoben pohybem stabilizačního členu.
Prodejce Megapixel.cz, Václav Králík, 18. 1. 2019 |Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS |Reagovat
P
Dobrý den, mám tento objektiv a když s ním manipuluji nebo s ním zatřesu, něco se uvnitř hýbe a je to i slyšet. Myslíte, že je to kvůli stabilizátoru? Děkuji. Petr
Petr, 18. 1. 2019 |Fujifilm XF 18-55 mm f/2,8-4 R LM OIS |Reagovat
Všechny dotazy (27)