16384941
zkopírováno do schránky
019343
zkopírováno do schránky
Objektiv
Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS
4.75 (4×)- Stabilizátor obrazu: Ano
- Vhodný pro formát snímače: APS-C
- Průměr filtru: 62 mm
Fujifilm XF 55-200mm R LM OIS je první univerzální teleobjektiv pro Fuji X bajonet. Má zabudovanou optickou stabilizaci a pro zaostřování využívá… více
19 990 Kč
Nezávazně poptat
Obvykle dostupné do 2 týdnů
Rezervace na prodejně
Zboží není vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
Skladem 0 ks
Užitečné nástroje
Nákup na protiúčet Bonus 5 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 2 027 Kč
Chci rychle splatit
11×2 027 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×514 Kč
Vybrat splátky

Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS
Obvykle dostupné do 2 týdnů
19 990 Kč
Hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
zákazníků
je to dárek k vánocům
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Eduard, 16.12.2021
Popis a parametry
Fujifilm XF 55-200mm R LM OIS je první univerzální teleobjektiv pro Fuji X bajonet. Má zabudovanou optickou stabilizaci a pro zaostřování využívá tichý lineární krokový motor. Objektiv má celkem 3 ED členy a sluneční clona je součástí balení.

Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|---|
| Crop faktor | 1,5 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Fujifilm X |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 3,63 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 82,5-300 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 55 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 200 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 3,5 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 4,8 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 14 členů / 10 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
| Typ sluneční clony | Ano (součást balení) |
| Délka objektivu | 118 mm |
| Počet lamel clony | 7 |
| Vhodný pro žánr | Portréty, Sport, Zvířata, Reportáže, Street foto, Koncerty, Produktová fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Teleobjektiv |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
| Typ objektivu | Zoom |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 110 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 62 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 580 g |
Ostatní
| Číslo produktu | 16384941 |
|---|---|
| Značka | Fujifilm |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Doporučujeme
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Bajonetové adaptéry / redukce
Držáky / příslušenství k systémovým filtrům
Krytky objektivu
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Fujifilm X-A1 tělo

Fujifilm X-A10 tělo

Fujifilm X-A2 tělo

Fujifilm X-A3 tělo

Fujifilm X-A5 tělo

Fujifilm X-A5S + 15-45 mm stříbrný

Fujifilm X-A7 tělo

Fujifilm X-E1 tělo

Fujifilm X-E2 tělo

Fujifilm X-E2s tělo

Fujifilm X-E3 tělo

Fujifilm X-E4 tělo

Fujifilm X-E4 tělo + Accessories kit

Fujifilm X-E5 tělo

Fujifilm X-H1 tělo černé

Fujifilm X-H1 tělo černé - Zánovní!

Fujifilm X-H2 tělo

Fujifilm X-H2S tělo

Fujifilm X-M1 tělo

Fujifilm X-M5 tělo

Fujifilm X-Pro1 tělo

Fujifilm X-Pro2 tělo černý

Fujifilm X-Pro2 tělo černý

Fujifilm X-Pro2 tělo černý

Fujifilm X-Pro2 tělo grafitový

Fujifilm X-Pro3 tělo

Fujifilm X-S10 + 18-55 mm + 55-200 mm černý

Fujifilm X-S10 tělo černý

Fujifilm X-S20 tělo černý

Fujifilm X-T1 tělo černý

Fujifilm X-T1 tělo Graphite Silver edition

Fujifilm X-T10 tělo

Fujifilm X-T100 tělo

Fujifilm X-T2 + 18-55 mm černý - Zánovní!

Fujifilm X-T2 tělo černý

Fujifilm X-T2 tělo grafitový

Fujifilm X-T20 tělo

Fujifilm X-T200 tělo

Fujifilm X-T3 tělo

Fujifilm X-T30 + 18-55 mm stříbrný - Zánovní!

Fujifilm X-T30 II + 15-45 mm

Fujifilm X-T30 II tělo

Fujifilm X-T30 III tělo

Fujifilm X-T30 tělo

Fujifilm X-T4 + 18-55 mm černý - Zánovní!

Fujifilm X-T4 tělo

Fujifilm X-T4 tělo černý

Fujifilm X-T5 + XF 18-55 mm bazar

Fujifilm X-T5 tělo

Fujifilm X-T50 tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 55 - 200 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | zoom |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Hlídat dostupnost Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS použitý objektiv v bazaru
Související články s Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS
Související články s Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS
Komunikace mezi fotografem a modelkou | Megapodcast s Barborou Biňovcovou
Dnešním hostem Megapodcastu byla modelka, fotografka a budoucí psychoterapeutka Barbora Biňovcová. V rozhovoru nám prozradila, jak všechny tyto role spojuje ve svém umění, jak vzniká nápad na…
5. 3. 2026 v 12:42

Kolik si říct za zakázku aneb Fotograf, ten tvrdej chleba má
V jednom z předchozích článků našeho on-line magazínu Megapixel jsme si povídali o tom, že uživit se v současné době extrémně dravé konkurence a nastupující éry umělé inteligence není vůbec…
MARTIN LUKEŠ • 17. 2. 2026 v 11:04

5 pomůcek pro lepší fotografování jídla
Chtěli byste se zlepšit ve fotografování jídla? Máme pro vás pět zaručených tipů na doplňky a příslušenství, se kterým pracuje každý, kdo se tomuto oboru věnuje. Vyzkoušejte je a uvidíte sami, že…
MARTIN LUKEŠ • 12. 2. 2026 v 8:46

Několik tipů a rad jak fotit jídlo a produktovou fotografii mobilem
Fenomén, který jako „mor“ zachvátil hotely, bistra, kavárny a restaurace. Číšníci, servírky i kuchaři ho nenávidí: fotografování jídla mobilním telefonem. Ono není divu. Díky chytrým mobilům jsme se…
MARTIN LUKEŠ • 9. 2. 2026 v 17:05

Dotazy k Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková


































Komentáře
Dobrý den, děkujeme za upozornění, chybu jsme již opravili.
Prodejce Megapixel.cz, Václav Popelář, 30. 9. 2020 |Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS |Reagovat
Dobrý den, máte tento objektiv chybě zařazený mezi utěsněné objektivy. Tento objektiv není prachu/vlhko těsný, nemá ani označení WR.
Tomas Hrda, 28. 9. 2020 |Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS |Reagovat
Dobrý den, tyto objektivy je velmi težké porovnat vzhledem k tomu že je není možné porovnat na stejném snímači. Každopádně Fujifilm XF 55-200 je opticky vynikající objektiv se který určitě neuděláte chybu.
Prodejce Megapixel.cz, Václav Králík, 29. 11. 2019 |Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS |Reagovat
OP
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je na tom ostrost v porovnání s objektivem Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM a Canon EF 70-200 F4 bez IS. Chtěl bych objektiv používat na krajinné detaily a zvířata (hlavně asi pejsky) s Fujifilm X-T30 a neočekávám teda kvalitu té 70-200, ale taky bych rád něco na úrovni alespoň té nové 70-300 od Canonu, děkuji.
Ondra Procházka, 28. 11. 2019 |Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS |Reagovat
Dobrý den, telekonvertor je určen pouze pro 50-140 f/2.8, na 55-200 jej nenasadíte.
Prodejce Megapixel.cz, Václav Králík, 16. 10. 2019 |Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS |Reagovat
IP
Dobrý den, lze k tomuto objektivu použít některý z telekonvertorů Fuji, nebo jsou tyto přizpůsobeny pouze pro 50-140/2,8? Děkuji za odpověď.
Ing.Vlastimil Procházka, 16. 10. 2019 |Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS |Reagovat
BB
Dobrý den, ano pokud je zboží skladem je možné jej vyzkoušet osobně na prodejně.
Prodejce Megapixel.cz, Bohuslav Brož, 14. 3. 2015 |Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS |Reagovat
MM
Dobry den, bylo by mozne vyzkouset tento objektiv na tele X-M1, ktere bych si prinesl? Dekuji za odpoved
Michal Miklovic, 13. 3. 2015 |Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS |Reagovat
VF
Dobrý den,pokud máte ve fotoaparátu i objektivu aktuální firmware, neměl by být s kompatibilitou žádný problém a veškeré informace se načtou bez nastavování. Ohledně clony kontaktujte prosím kolegu na emailu dostupnost@megapixel.cz, ale obávám se, že tato clona samostatně objednat nepůjde, nebo jen přes servis.
Prodejce Megapixel.cz, Vojta Florian, 7. 11. 2013 |Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS |Reagovat
LK
Firmaware těla jsem aktualizoval na 2.0, přibližně před týdnem.
Firmware těla je aktuální a to 1.0. Na supportu Fujifilm jsem novější nenašel.
Mohli byste mi sl. clonu objednat? Kolik by stála? Kde bych mohl najít kompatibilní clony? Jak se jmenuje uchycení (bajonet) pro sluneční clony Fujinonů?
Mockrát děkuji za informace.
Luděk Kaplan, 5. 11. 2013 |Fujifilm XF 55-200 mm f/3,5-4,8 R LM OIS |Reagovat
Všechny dotazy (14)