Galerie - často kladené dotazy

Co mám dělat, když jsem zapomněl zaškrtnout, že chci fotografii přihlásit do soutěže?
Od 1.1.2015 je naše celoroční soutěž anonymní a nelze tedy zpětně do soutěže zařadit již zveřejněnou fotografii, protože bylo odhalena identita autor.

V jakém rozlišení mám nahrávat snímky do Galerie?
Fotografie musí být ve formátu JPG s tím, že nejkratší strana nemůže být menší než 1200 obrazových bodů. Maximální velikost je neomezená, jen se o to déle bude fotografie nahrávat. Automatické zmenšení na náhledovou velikost nijak nezhorší ostrost ani celkovou kvalitu snímku.

Proč mám fotografii při nahrávání oříznout na čtverec, když ji chci prezentovat v jiném formátu?
Nastavením čtvercového rámečku se snímek neořízne, ale jen určíte, která část se má zobrazovat ve čtvercových náhledech. Při otevření detailu se fotografie zobrazí v původním formátu.

Jaký rozměr a formát má mít profilová fotografie v osobním účtu?
Obrázek musí mít čtvercový formát, minimální rozměry 280 × 280px, maximální rozměry 900 × 900px a formát GIF, PNG nebo JPG.

Jak mám postupovat, pokud v Galerii naleznu obsah, který porušuje dobré mravy, provozní pravidla nebo zákony?
Zašlete odkaz s popisem o co se jedná, a to na email fotografovani@megapixel.cz, nebo interní poštou na administrátora galerie Martina Lukeše /fotograf/76289, který celou věc vyřeší.

Mohu nějakým způsobem zpětně opravit nahranou fotografii nebo svůj komentář?
Nahrané fotografie ani komentáře nelze zpětně editovat nebo upravovat. Ostatní komentáře by tak ztratily relevanci. Měnit jdou pouze doplňující informace k fotografii jako je název, popis, místo, exif atd.

Co mám dělat, když se nahraná fotografie nezobrazuje?
Zašlete odkaz, o který snímek se jedná, buď emailem na fotografovani@megapixel.cz, nebo interní poštou na administrátora galerie Martina Lukeše /fotograf/76289 a fotografie bude odstraněna.

Je možné, že fotografie po nahrání do Galerie ztrácí ostrost a není tak prokreslená jako v počítači?
V některých případech se to skutečně může stát. Jde o to, že internetové stránky jsou tzv. responzivní. To znamená, že se přizpůsobují konkrétnímu zobrazovacímu zařízení (monitoru, tabletu, mobilnímu telefonu atd.). V určitém poměru zmenšení stránky, může fotografie působit neostře. To je bohužel věc, se kterou se nedá nic dělat a v podstatě to není chyba Galerie, ale vlastnost prohlížeče.

Jak zruším svůj účet, když už nechci být členem Galerie?
Kliknutím na ikonu s vaší profilovou fotografií se dostanete na stránku svého profilu. V levém sloupci otevřete záložku PROFIL UŽIVATELE, INFORMACE O GALERII a v horní části stránky je kolonka ČLEN GALERIE, zde odškrtněte okénko a váš účet v Galerii bude deaktivován.

Proč se nemohu dostat do svého profilu v Galerii?
Patrně nejste členem zákaznického programu Mega nebo Mega+ což je nezbytnou podmínkou pro členství v Galerii. Bonusové programy jsou zcela zdarma a v podstatě stačí potvrdit souhlas s odběrem marketingových sdělení Megapixelu.

Kde najdu bližší informace k PRÉMIOVÝM PROFILŮM
Veškeré podrobnosti jsou uvedeny na stránkách této služby, nebo nás můžete kontaktovat mailem (spoluprace@megapixel.cz)

Jaké jsou výhody věrnostního programu Mega a Mega+?
Výhod je opravdu hodně, kromě bezplatného členství v Galerii Megapixel, vám zákaznický program nabízí například dopravu zdarma, slevu na fotokurzy a workshopy, prémiový obsah Magazínu Megapixel, parkování zdarma a mnoho dalších bonusů. Všechny jsou vypsány na stránce věrnostního programu.

Proč není vidět u nových fotografií v autor
Autor, stejně jako další podrobnosti se objeví po 48 hodinách do vložení fotografie. Tato dočasná anonymita by měla vést k objektivnějšímu hodnocení jednotlivých fotografií.


Pokud máte jakékoliv připomínky nebo návrhy ke zlepšení Galerie nebo se potýkáte s nějakým technickým problémem, zašlete nám je na adresu fotografovani@megapixel.cz