Všechny objednávky nad 500 Kč doručíme zdarma! Naše prodejny jsou otevřené jen pro výdej internetových objednávek.

Recenze GoPro HERO7 Black

Zpět na detail

Dalibor Dziobek

Recenzoval:
Dalibor Dziobek Další recenze

Hodnoceni
zakazniků:
5 z 5

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Skvělá stabilizace HyperSmooth
 • FHD video s 240p
 • Dynamický rozsah ve videu a fotografiích
 • Nižší šum a lepší kresba při Low light oproti předchůdcům
 • Fotografování do surového RAW formátu
 • Stabilizovaný časosběr TimeWarp
 • Ovládání hlasem
 • Live Stream
 • Výdrž cca 2 hodiny při nahrávání

Co se nám nelíbí

 • Nemožnost fotografování do RAWU v režimu Timelapse photo
 • Hypersmooth stabilizace jen při vybraných režimech videa
 • Nemožnost prohlížení záznamů při použití vodotěsného pouzdra s pevnými zadními dvířky

Nahoru

Snímky zachycené s pomocí GoPro HERO7 Black

 • GoPro HERO7 Black G0010008.JPG
  Exp. čas:1/962 sClona:f/2,8ISO:209Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0090101.JPG
  Exp. čas:1/19 sClona:f/2,8ISO:100Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:-2 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0100430.JPG
  Exp. čas:1/962 sClona:f/2,8ISO:518Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0150569.JPG
  Exp. čas:1/757 sClona:f/2,8ISO:100Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0170612.JPG
  Exp. čas:1/1018 sClona:f/2,8ISO:100Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0180630.JPG
  Exp. čas:1/1799 sClona:f/2,8ISO:100Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0190244.JPG
  Exp. čas:1/120 sClona:f/2,8ISO:895Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0210704.JPG
  Exp. čas:1/3039 sClona:f/2,8ISO:100Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0250789.JPG
  Exp. čas:1/1121 sClona:f/2,8ISO:100Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0260829.JPG
  Exp. čas:1/3646 sClona:f/2,8ISO:100Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0331002.JPG
  Exp. čas:1/240 sClona:f/2,8ISO:662Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black G0361047.JPG
  Exp. čas:0,5 sClona:f/2,8ISO:400Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black GOPR0014.JPG
  Exp. čas:1/962 sClona:f/2,8ISO:347Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black GOPR0064.JPG
  Exp. čas:1/60 sClona:f/2,8ISO:1609Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • GoPro HERO7 Black GOPR0651.JPG
  Exp. čas:1/3075 sClona:f/2,8ISO:100Ohnisko:3 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -

Nahoru

Představení GoPro HERO7 Black

GoPro patří celosvětově ke špičce na trhu akčních kamer. Firma letos v září představila novou řadu GoPro HERO7 ve třech různých barevných variantách. Nejjednodušší verzi White, pokročilejší verzi Silver a vlajkovou loď verzi Black. Mě se jako majiteli GoPro HERO4 Silver dostala do rukou nejvyšší řada Black. HERO7 Black má být převratná v mnoha věcech oproti předchůdcům. Protože se ale v těchto malých kamerách za poslední dvě řady až tolik nezměnilo, čekal jsem zde jen kosmetické úpravy. Nové GoPro HERO7 Black mě však vyvedlo z omylu a překvapilo v mnoha aspektech.

 

Fyzické zpracování a ergonomie

Po rozbalení krabičky s kamerou jsem našel v balení: klec na kameru, jeden rovný a jeden zaoblený nalepovací držák, USB-C kabel, baterii, manuály a nálepky s logem GoPro. Takže tady žádná změna nenastala. Nové GoPro je na první pohled stejné a v podstatě k nerozeznání od svých předchůdců HERO5 a HERO6. Poznat jde jen podle toho, že je opravdu černé a na boku je znak s číslicí 7. Design nové kamery je jednoduchý, nejsou zde ostré rohy, nikde nic zbytečně nepřečnívá a kameře černá sluší.

Povrch kamery je matný s pogumováním. Z přední strany je objektiv kamery s odnímatelným krytem a vedle něj stavový displej. Na boku pod číslicí 7 najdeme dvířka vstupů konektorů. Je zde datový a nabíjecí USB-C konektor a microHDMI konektor. Na tyto dvířka pozor, rády se u modelů HERO5 a HERO6 lámaly, takže jsem je automaticky otevíral velmi pomalu. Problém však nenastal ani při rychlejším otevření, takže zpevnění tam nějaké asi konečně bude. Díky odnímatelnosti dvířek jde kamera za provozu dobíjet například z powerbanky. Spodní stranu kamery zabírají dvířka na baterii a slot na microSD kartu. Zadní strana je v podstatě z celé části 2" dotykový displej, kterým se kamera plnohodnotně ovládá posunem prstu. Na novém GoPru jsou samozřejmě i tlačítka. Jsou dvě, jedno je na vrchní straně a druhé na boční straně. Boční je pro zapnutí/vypnutí kamery, přepínání režimů a vyvolání nastavení daného režimu a návrat z něj. Horní je pak pro potvrzování a spuštění nahrávání nebo focení. HERO7 Black je samozřejmě opět bez přídavných pouzder vodotěsné do 10 m, odolné proti prachu, pádům a dalším vlivům.

Je však důležité těsnění dvířek konektorů a baterie udržovat čisté, aby správně těsnily a kamera si udržela svoji vodotěsnost. Osobně jsem od HERO4 při použití ve vodě zvyklý na vodotěsné pouzdro s protizamlžovacími pásky. Odpadá mi tak starost o těsnění dvířek a případné zamlžení kamery. Pouzdro s pásky bych u HERO7 doporučil na určité situace. Mám na mysli lyžování, plavání/potápění ve studené vodě a veškeré situace, kde dochází k velkému rozdílu teplot mezi kamerou a prostředím. Výkonné GoPro se totiž běžně v tak malinkém těle zahřívá a pouzdro s pásky zachytí vzniklou vlhkost. Kamera se tak nikdy nezamlží a vy budete mít skvělé záběry. Jediným mínusem je při použití pouzdra s pevnými dvířky nemožnost prohlížet pořízené záznamy. K těm se dá dostat pouze pomocí přejetí prstu od spodní hrany displeje nahoru. Samozřejmostí při použití pouzdra je větší odolnost a vodotěsnost do 40 m.

Vlastnosti a parametry

První příjemnou změnou na displeji je barevná indikace stavu baterie a zbývající kapacity karty. Je to jen drobnost, ale určitě je červená barva vybité baterie lépe postřehnutelná než bílé dílky baterie. Asi nejzásadnější změnou je u nové kamery stabilizace. Tu GoPro nazývá HyperSmooth a opravdu se povedla. Záběry z kamery jsou s použitím této stabilizace skutečně skoro jako z gimbalu. A to můžete natáčet jen z ruky, z kola, z helmy nebo pod vodou. Touto stabilizací si mě nové HERO7 okamžitě získalo. Je pravda, že HyperSmooth stabilizace funguje jen v určitých rozlišeních, ale za mě jsou to přesně ty nejpoužívanější: 4K30p a FHD60p v režimech videa 16:9 s největším úhlem záběru SuperView. Rozlišení jako FHD120p v 16:9 a 4K24p nebo 1440/120p v 4:3 jsou pak se standardní stabilizací známou z HERO6. Hypersmooth stabilizace pak i něco málo ubírá ze záběru, přesněji 5 %-10 %. To mi však přišlo zanedbatelné. Rozhodně na první pohled poznáte rozdíl ve stabilizaci z nové kamery Black a ostatních kamer. Co se týká videa a fotografií, tak HERO7 v podstatě vychází z HERO6, ale rozdíl tu i tak viditelný je. Při srovnání s HERO5 a HERO6 má video z HERO7 větší dynamický rozsah, nižší šum a o dost lépe se chová v protisvětle. Nejvyšší rozlišení je 4K se 60p za vteřinu a při FHD je to 240p za vteřinu. Takto nasnímané video jde až 8x zpomalit. Zpomalení jde zapnout už i při prohlížení záběrů v kameře a udělat si tak krásně představu o zpomaleném záběru. Nově jde natáčet jen 15vteřinová nebo 30vteřinová videa, která jsou vhodná k rychlému sdílení.

Fotografie lze pořizovat v rozlišení 12 Mpx. I zde je poznat rozdíl v kvalitě oproti předchozím GoPro kamerám. Záběry jsou s lepším dynamickým rozsahem a při menším osvětlení nejsou tak zašuměné. Například oproti verzi White nebo Silver z řady HERO7 je rozdíl opravdu velký. Nově konečně GoPro zvládá fotky ukládat i do surového formátu RAW a ty pak lze dále editovat.

Ve všech režimech foto/video pak existuje i jakýsi zámek expozice. Přes displej se stačí dlouze dotknout místa, podle kterého chci nastavit expozici a potvrdit. Nahradit toto může v režimu fotografování režim SuperPhoto. Tady fotoaparát snímá scénu jako HDR s menším šumem a větším dynamickým rozsahem. Pokud je kamera v SuperPhotu, tak nepořizuje fotografie ve formátu RAW.

Další zásadní změnou je nový časosběrný režim TimeWarp. Jde o kombinaci časosběru se stabilizací. V menu TimeWarp je po zvolení režimu pěkně vysvětleno nastavení funkce, co se týká zrychlení výsledného časosběru. Kamera po nahrání časosběru vytvoří video a to pak můžu okamžitě sdílet. Dále jsou i zde známé režimy jako Time Lapse video, Time Lapse photo a Night Lapse photo. Zde mi přišlo divné, že jen v režimu Night Lapse photo lze snímat do formátu RAW. V klasickém foto režimu přibyla další vychytávka v podobě ikonky samospouště. Po kliknutí na ní, si můžu zvolit 3 vteřiny nebo 10 vteřin. Samospoušť se mi nejvíce osvědčila v režimu Burst, kdy na předním stavovém displeji běží odpočet a já pak při číslici 1 můžu například skočit do vody a vše krásně zaznamenat a vybrat si nejlepší záběr. Ve všech video a foto režimech je možné snímat otočením kamery i na výšku, což je ideální pro Instagram stories nebo zajímavé fotografie.

U nového HERO7 Black znovu nechybí ovládání hlasem, které po přečtení pár anglických frází v menu zvládne každý. Baterie nové HERO7 Black mi při testování vydržela vždy cca 2 hodiny čistého nahrávání. Jde o stejnou baterii jako u modelu HERO5 a HERO6. Je důležité říct, že se vyplatí koupit kartu standardu U3 se zápisem alespoň 90MB/s, aby vše hezky šlapalo.

Kamera dále nabízí spárování s chytrými zařízeními pomocí aplikace GoPro. Je tak možné živě streamovat video v rozlišení 720p na Facebook Live, zaznamenat si souřadnice GPS nebo jen ovládat kameru a aktualizovat ji. Pro majitelé zařízení se systémem Android je důležité si před spárováním nejdříve změnit v menu kamery frekvenci na 2,4GHz. Majitelé iOS systému nemusí měnit nic, kamera je nastavená vždy z výroby na 5GHz. Nové GoPro HERO7 Black je plně kompatibilní s veškerým příslušenstvím GoPro. U dronu Karma je však třeba provést jeho aktualizaci a u stabilizátoru Karma Grip taktéž, pak vše funguje jak má.

Zhodnocení a závěr

Nové HERO7 Black předčilo mé očekávání a nic zásadního bych mu nevytknul. Nová výborná stabilizace Hypersmooth chytne každého nadšence do akčních kamer. Konečně není nutné pro běžné i akční záběry s sebou nosit rozměrný gimbal a řešit situace s jeho umístěním. Vylepšení je znát ve Video i Foto režimech. Novinkou je zde stabilizovaný časosběr TimeWarp, který je povedený. To vše je za mě důvod proč přejít na nové GoPro HERO7 Black z předchozích modelů, což jsem také udělal a nové GoPro už mi dělá radost.

Nahoru

Megapixel videorecenze GoPro HERO7 Black

Nahoru

Hodnocení zákazníků

 • Bez USB-C už ani ránu. GoPro je jasná volba na poli akčních kamer. Jsem rád, že nenabízí pouze rybí oko, ale i "běžné" širokoúhlé ohnisko. Zvuk ucházející, ale spíš jej používám pro obrazovou kvalitu.

  Ověřený zákazník
  Fotograf bez talentu, 16.01.2020
  5 z 5

 • Ovládání jednoduché se skvělým výsledkem. Vřele doporučuji.

  Ověřený zákazník
  Horymír Kraut, 04.09.2019
  5 z 5

 • Supes, ..krasa strida nadheru ????

  Ověřený zákazník
  Lukáš Bahr, 29.08.2019
  5 z 5

 • Ověřený zákazník
  Denis Pfeiffer, 02.07.2019
  5 z 5

 • Ověřený zákazník
  Miroslav Hubáček, 12.06.2019
  5 z 5

 • Ověřený zákazník
  Tomáš Čejka, 14.05.2019
  5 z 5

 • Stabilizace je perfektní a funguje bezvadně. Režimy jako timewarp apod. se mi také líbí. Co se kvality obrazu týče, tak za normálních podmínek není co vytknout. Při horším světle a vyšším ISO už šumí, ale tomu se nelze divit. Co mě nepříjemně překvapilo, tak je baterie. Ukazatel v % občas funguje jako odpočet ve vteřinách. Na druhou stranu, stejně rychle jako se vybije tak se nabíjí.

  Ověřený zákazník
  Jakub Kraif, 12.02.2019
  5 z 5

 • Ověřený zákazník
  Dušan Mikulecký, 10.01.2019
  4 z 5

Nahoru

Parametry

Obrazový snímač
Rozlišení: 12 Mpx
Poměr stran snímku: 4:3
Počet snímačů: 1
Poměr stran snímače: 4:3
 
Objektiv
Typ stabilizátoru: Elektronický
 
LCD
Velikost displeje: 2 "
Dotykový displej: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: Micro SD
Formáty souborů: MP4, H.265/HEVC
Rozlišení videa: 4K UHD (3840x2160)
Audiozáznam: Ano
Časosběrné snímání: Ano
Zoom při videu: Ano
Integrovaný GPS: Ano
Stereo zvuk: Ano
Snímková frekvence u videa: 60 sn./s
 
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Bezdrátová
Wi-Fi: Ano
Rozhraní: USB-C
Typ akumulátoru: Dobíjecí 1220mAh lithium-ion
Způsoby napájení: Akumulátor
výdrž baterie (hod): 1,5 hodin
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 62,3 × 44,9 × 28,3
Hmotnost: 116 g
Barva: černá
Vodotěsnost: 10m
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
 
Ostatní
Značka: GoPro

Kompletní parametry Sbalit parametry

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro GoPro HERO7 Black

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr Messenger od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 500 Kč

Kontakt

Nahrát

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace | Nastavení soukromí
Rozumím