GPS

V rámci fotoaparátů většinou signalizuje schopnost uložit souřadnice místa, ze kterého byla fotografie pořízena, k informacím o fotografii.

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXZ

GPS (Global Positioning System) je radionavigační systém pro určení polohy a času kdekoli na Zemi nebo i v přilehlém prostoru s přesností do deseti metrů. Za pomoci dalších metod lze dosáhnout až centimetrové přesnosti. Tento systém, který je v nepřetržitém provozu kdekoli na zemském povrchu a přilehlém prostoru, byl vyvinut původně jen pro vojenské účely. V USA jej provozuje Ministerstvo obrany a s omezenou přesností je jeho část volně k dispozici i civilistům. Celý systém GPS lze rozdělit do tří segmentů: kosmický, řídící a uživatelský.

V rámci fotoaparátů většinou signalizuje schopnost uložit souřadnice místa, ze kterého byla fotografie pořízena, k informacím o fotografii.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím