Postproces

Grafické tablety

Grafické tablety jsou šikovné zařízení, jenž umocní a rozvinou vaši osobní kreativitu. Hodí se převážně na ilustrace, úpravy fotografií či retuše. Je však možno je použít i například pro skicování nebo práci v softwaru pro zpracování videa. Používají se zcela přirozeně díky ergonomickému peru a dělíme je do několika kategorií podle způsobu použití - Pen tablety, Pen displeje, Pen počítače, mobilní zařízení (stylusy a chytré podložky) nebo třeba podpisové tablety.

Pero vs. myš

Pokud jste fotograf, videomaker, grafik nebo tvůrce jakéhokoliv obsahu, jistě přijdete do kontaktu s různými editory a softwary pro postproces. Klasická myš je velmi populární počítačové rozhraní, avšak v některých aspektech může být pro tvůrce omezující. Grafický tablet s perem zvládne dělat totéž, co myš, ale s pocitem, že držíte pero nad papírem. Pero vám umožňuje ovládat počítač a prostřednictvím softwaru zpracovávat vaší tvorbu kreslením na tablet, který může být bez displeje, s displejem a nebo fungovat jako plnohodnotný počítač. Maskování, štětce, retuše, ale i kreslení bude při práci s perem grafického tabletu díky jeho schopnosti rozeznávat přítlaky mnohem intuitivnější, rychlejší a pohodlnější. Pero lze také snadno přizpůsobit tabletu, jelikož je vybaveno několika tlačítky a v kombinaci s ovládacími prvky na tabletu tak získáte jedinečný pracovní nástroj.

Pen tablety

Tato řada tabletů není vybavena displejem, jedná se tedy pouze o kreslící plochu, kterou připojíte k notebooku nebo monitoru. Kvůli absenci displeje se hodí spíše pro úpravu fotek a videí, než grafiku a kreslení. Dělíme je na modely One, Intuos a Intuos Pro.

One by Wacom

Základní řada tabletů určená zejména pro začínající uživatele, kteří například přecházejí z myši a potřebují si práci s tabletem nejdříve osvojit. Nabízí 2048 úrovní přítlaku a je dostupný ve dvou velikostech, S a M.

Intuos

Pokročilý model tabletů, který je vhodný pro náročnější uživatele. Narozdíl od řady One jsou tablety Intuos vybaveny žlábkem pro odložení pera, kde se také nachází 4 nastavitelná tlačítka. Vylepšené je i pero, které rozeznává 4096 úrovní přítlaku. K dispozici je ve třech velikostech, a to S, M a L, navíc můžete zvolit Bluetooth verzi pro bezdrátové připojení k počítači. 

Intuos Pro

Profesionální řada Intuos Pro nabízí vyšší rozlišení, rozpoznávání náklonu pera, vyšší úroveň přítlaků 8192 a zabudovaný Bluetooth. Hodí se tak pro detailnější a přesnější práci a využití naleznou zejména mezi profesionály. Pohodlný přístup k oblíbeným funkcím zajistí Touch Ring, Radial Menu a konfigurovatelná tlačítka ExpressKeys. Dostupný taktéž ve třech velikostech S, M a L.

Pen displeje

Grafické tablety vybaveny obrazovkou umožňují rovnou vidět to, co tvoříte přímo na displeji. Díky tomu je práce přesnější a jednodušší než na grafickém tabletu bez displeje. Pen displej je stejně jako Pen tablet nezbytné připojit k počítači, abyste jej mohli využívat.

One

Wacom One přináší skvělý zážitek pro začínající grafiky a digitální tvůrce. Jeho 13,3" displej je dostatečně přehledný a zároveň si zachovává kompaktní design, aby bylo možné jej s sebou vzít na cesty. Matný povrch displeje dodává uživateli pocit, jakoby kreslil přímo na papír. Tento tablet bohužel nedisponuje žádnými funkčními tlačítky, které jsou až u řady Cintiq. Pero rozpoznává 4096 úrovní přítlaků a mezi displejem a perem nedochází k žádné prodlevě.

Cintiq

Zlatá střední cesta mezi tablety. S HD rozlišením a perem s 8 192 úrovněmi přítlaku a rozpoznáváním náklonu nabízí fantastický poměr ceny a výkonu. Programovatelná boční tlačítka zajišťují snadný přístup ke klávesovým zkratkám. Polohu tabletu lze nastavit pomocí integrovaného stojanu a pro ještě větší flexibilitu je k dispozici volitelný ergonomický stojan. Volit můžete mezi velikostí 16, která se více hodí na cesty a velikostí 22, která je vhodnější pro stálé umístění na pracovním stole.

Cintiq Pro

Grafický tablet pro profesionální kreativce. Špičkové rozlišení 4K displeje umocňuje zážitek při tvorbě díky svému ostrému a přesnému zobrazení. Realistická reprodukce barev je zaručena díky až 99% pokrytí barevného prostoru Adobe RGB. Ani v tomto případě nechybí několik ExpressKey tlačítek pro efektivnější práci a šetření drahocenného času. Tablety řady Cintiq Pro navíc podporují dotyk, vaší kreativitě již nic nestojí v cestě. K dispozici ve velikostech 16, 24 a 32.

Pen počítače

Zařízení kombinující špičkový pen displej a počítač v jednom. Jako jediný z Wacom tabletů nevyžaduje připojení k počítači a funguje jako samostatná jednotka. Máte tak přenosné zařízení, na kterém můžete tvořit, ať už jste kdekoliv, a využívat při tom technologie Wacom bez omezení.

 

Pokračovat