GRAND PRIX ARCHITEKTŮ 2016: čestné uznání pro brněnský Megapixel Blog

GRAND PRIX ARCHITEKTŮ 2016: čestné uznání pro brněnský Megapixel

Luděk BouškaAktualizováno: 17. 5. 2016 v 12:48 • Rubrika: Blog

Ani to nejsou celé dva roky, co cenu Interiér roku získala naše pražská prodejna. Před pár dny se nám donesla velice milá zpráva, že se v této soutěži opět umístila naše prodejna, tentokrát ovšem ta brněnská. Přijďte si jí prohlédnout na vlastní oči.

Přijďte si udělat vlastní názor

Pro fotografy, nadšence architektury a designu, kteří nás ještě doposud nenavštívili, je to opět další důvod se na naši prodejnu přijít podívat a udělat si vlastní názor. Jsme plně přesvědčení, že budete nadšeni.

Jak vidí naší prodejnu architekti

Megapixel Brno – obchod foto

(kategorie interiér; autor: Petr Kolář, Aleš Lapka, Jana Zoubková, Walter Schubert; ADR s. r. o., www.adr.cz)

V prostorách objektu A, jedné ze čtyř budov Brno business parku, vznikl obchod zaměřený na prodej fotoaparátů a příslušenství, který svým pojetím navazuje na předchůdce z Prahy. Architektonický návrh se opírá o zkušenosti z předchozí realizace, ale konkrétní řešení, především materiálové, se přizpůsobuje umístění v administrativní budově.

Obchodní jednotka je dispozičně rozdělena do tří celků – prodejny, zázemí pro zaměstnance a skladu. Do prodejny se vstupuje chodbou obloženou výrazným černým jehlanovitým obkladem, která slouží jako filtr mezi světem fotoaparátů a společnými prostorami Brno business parku.

Dispoziční řešení prodejny vychází ze stávající železobetonové skeletové konstrukce. Prodejna je rozdělena do několika funkčních celků podle vystavovaného sortimentu zboží. Směrem do ulice je před okny umístěna poloprůhledná vitrína z ocelového rámu s dubovými policemi, ve které jsou vystaveny fotoaparáty. Na protilehlé stěně jsou pak navrženy úložné skříňové prostory, vestavěné vitríny a závěsné prvky pro prezentaci výrobků. Volně v prostoru jsou umístěny stativy, stojany, stoly pro vystavení zboží a prodejní pult. Nábytek je proveden z dubových prken, bílé perforované MDF desky a černého plechu. Podlaha je provedena z betonové stěrky a reflektuje vzhled přiznaného železobetonového stropu. 

Hodnocení poroty

I10 – Megapixel Brno – interiér foto obchodu

Obchod je součástí Business Parku. Malá chodba vedoucí z hlavního prostoru do obchodu je odkazem projektu na produkt, který obchod nabízí. Není pochyb o tom,
pro jaký typ produktů je interiér navržen. To je také hlavní atraktivitou předložené práce. Dvě rovnoběžné betonové roviny – podlaha a strop – umožňují oběma výstavním stěnám nést, skladovat a vystavovat zboží – fotografické vybavení.

Konečný dojem je dobře fungující obchod, navržený jazykem jasně se vztahujícím k fotografii. Vtipný architektonický interiér, který by mohl profitovat z citlivého zjednodušení, jako protějšku lehké přesilovce bombardování velkým počtem mnoha konkurenčních rysů.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím