Recenze Haida UV filtr NanoPro Magnetic 58 mm (s adaptačním kroužkem)

Lucie Drietomská

Lucie Drietomská • 03. 03. 2023

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Povrchová nano úprava
  • Práce v protisvětle
  • Snadné čištění
  • Úzký rámeček
  • Magnetické nasazení
  • Možnost kombinace s magnetickou krytkou

Představení Haida UV filtr NanoPro Magnetic 58 mm (s adaptačním kroužkem)

Představení Haida UV filtr NanoPro Magnetic 58 mm (s adaptačním kroužkem)

UV a ochranné filtry 

Pro mechanickou ochranu předních členů objektivu slouží UV a Ochranné filtry. Hlavním rozdílem mezi klasickými ochrannými filtry a UV filtry je přidaná vrstva, která u UV filtru eliminuje UV záření. V dnešní době však tento efekt využíváme jen ve specifických situacích. Vzhledem k tomu že všechny digitální fotoaparáty disponují UV filtrem, tak jejich využití dává smysl pouze u kinofilmových fotoaparátů. Při využití ochranných a UV filtrů je tedy nejdůležitější antireflexní povrchová úprava. 

Haida UV filtr NanoPro Magnetic

V dnešní době, kdy samotný snímač fotoaparátu již oplývá UV vrstvou, postrádá UV filtr svou původní funkci. Tento ochranný filtr se speciální UV vrstvou nám nyní slouží pro dokonalou ochranu samotného objektivu. Díky svému pečlivému výbrusu, kterým disponují všechny Haida filtry vyšší kvality, nedeformuje obraz, nezkresluje barevnost a umožňuje vám užít si focení naplno. Speciální povrchová antistatická NanoPro úprava pomáhá odpuzovat prach a vodu, čímž znatelně usnadňuje čištění filtru. Pomáhá také eliminovat drobnější světelné vady, které se můžou vyskytnout zejména u focení v protisvětle. 
Filtr je obohacen o praktický a velice oblíbený magnetický úchyt. Na objektivu vám tak stačí nechat jeden magnetický adaptační kroužek a pomocí magnetu přichytíte jakýkoli filtr z tohoto systému, ať už se jedná o ochranný UV filtr, polarizační filtr, nebo například různé intenzity ND filtrů. Není problém ani kombinování různých velikostí filtrů. je možné si totiž zakoupit redukční kroužek s vlastním magnetickým systémem a nasadit tak na menší průměr objektivu větší filtr, který již můžete vlastnit.
 

Popis a parametry

Popis a parametry

Nová řada NanoPro Magnetic filtrů značky Haida vám usnadní a hlavně zrychlí práci díky možnosti okamžité výměny filtru bez nutnosti neustálého šroubování. Balení obsahuje magnetický adaptační kroužek, který na objektivu zanecháte a pak už jen magneticky nasazujete filtry dle potřeby.

Adaptační kroužek je kompatibilní s dalšími Haida NanoPro Magnetic filtry stejného rozměru.

Fyzikální specifikace

Průměr filtru 58 mm

Ostatní

Číslo produktu HD4674
Značka Haida

Filtry

Typ filtru UV filtry
Slim Ano

Zobrazit popis a parametry