Fotografický kurz

Individuální kurz Standard

Nevybrali jste si z nabídky skupinových kurzů a oceníte osobní přístup? Individuálním kurzem Standard vás provedou naši foto a video specialisté se zaměřením na konkrétní značky a techniku, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oboru.

Úroveň kurzu

začátečník, středně pokročilý

Vybrat podle parametrů

Lokalita

Žánr

Značka

Vybrané filtry:

Termíny

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Nejbližší termín vede

Martin Čiháček, je zkušený lektor, který se kromě fotografování zvířat zaměřuje i na focení koncertů, krajiny, či lidí. Kromě toho pracuje také s videem a stabilizátory. Věří, že i s digitálním kompaktem, či základní zrcadlovkou, se dá docílit nádherných fotek a zachycení jedinečných okamžiků. Je zastáncem toho názoru, že vše není jen o technice. Při kurzech se Vám bude přátelsky a ochotně věnovat a navede Vás tam, kam budete potřebovat.


Vzhledem k vládním opatřením ohledně šíření infekce Covid-19 jsme nuceni konrolovat bezinekčnost všech účastníků kurzů a workshopů. Těch se mohou zúčastnit pouze:

 
a) osoba která absolvovala nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem

b) osoba která absolvovala nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní test (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, který provedl zdravotnický pracovník, nebo 

c) osoba která byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo certifikátem o provedeném vydávaným podle nařízení Evropské unie o digitálním certifikátu EU COVID, za podmínky, že uplynulo nejméně 14 dní od dokončeného očkovacího schématu

Specifikace kurzu Standard

Individuální kurzy Standard jsou zaměřeny na základní fotografické postupy a na ovládání foto a video techniky včetně konkrétních modelů a značek.

Podmínky pro absolvování kurzu:

V ceně kurzu je zahrnuto: 3 hodiny individuální výuky pro jednu osobu v učebně nebo prodejně Megapixelu. V ceně kurzu naopak zahrnuto není: využití ateliéru, modelky, konání kurzu mimo pobočky Megapixelu a létání s drony.

  • realizace kurzu mimo pobočky je účtována paušálním poplatkem 600 Kč + doprava za hranice města nejbližší pobočky 10 Kč/1 km
  • využití ateliéru, zajištění modelek, vizáže, stylingu atp. účtujeme po upřesnění poptávky
  • pokud nemáte vhodný fotoaparát nebo teprve uvažujete o jeho koupi, půjčíme Vám za zvýhodněných podmínek naší techniku z půjčovny: https://www.megapixel.cz/pujcovna
  • další podmínky záleží na vzájemné dohodě

Zrušení termínu kurzu ze strany organizátora:

Prodávající si vyhrazuje právo na změnu termínu kurzu v nezbytně nutných případech. O případné změně termínu budou přihlášení účastníci informováni e-mailem (případně telefonicky) nejpozději 3 dny před předpokládaným datem konání kurzu.

Zrušení účasti na kurzu ze strany účastníka:

Zákazník může zrušit svou účast na již rezervovaném kurzu tlačítkem Změnit termín v emailu, který obdržel s potvrzením registrace.
Následně vám přijde email s novým kódem, který použijete pro novou registraci ve vámi zvoleném náhradním termínu.

Storno podmínky:

  • bezplatně ve lhůtě 6 a více pracovních dní před datem konání kurzu
  • se stornopoplatkem 30 % ve lhůtě 5 až 1 pracovní den před datem konání kurzu (tento poplatek nebude účtován, byl-li termín kurzu již dříve změněn z vůle organizátora)
  • se stornopoplatkem 100 % v den konání kurzu

Speciální požadavky pro firmy a větší skupiny

V případě, že máte zájem o individuální kurz na vyšší počet hodin či pro více osob neváhejte napsat na kurzy@megapixel.cz a vše s vámi rádi individuálně domluvíme.

Naši profesionální lektoři kurzu Standard:

Štěpán Kačaba

O fotografování se zajímá již od dětství, první zkušenosti sbíral s zrcadlovkou, kterou dostal od tety již jako malý kluk. Od 6. třídy základní školy navštěvoval fotografický kroužek, kde kouzlu fotografie definitivně propadl. Získané znalosti a zkušenosti pravidelně doplňoval svojí účastí na foto kurzech a samostudiem. Aktivně se zajímá o nové technologie. Pokud ho neuvidíte s fotoaparátem v ruce, s největší pravděpodobností ho naleznete jak své fotografie upravuje v temné komoře a nebo v Photoshopu.

Své mnohaleté zkušenosti předává na skupinových i individuálních kurzech pořádaných firmou Megapixel. Odborné zkušenosti sděluje osobním přístupem a těší se z pokroků svých studentů, kteří se k němu rádi vracejí.

Často testuje nejnovější fotoaparáty a objektivy, na které píše recenze na web Megapixelu.

Nejoblíbenější žánry: reportážní fotografie, portréty, street fotografie, ateliérová fotografie,krajinářská fotografie

Nejpoužívanější značky: Canon, Nikon, Sony

Tereza Holotíková

Vystudovala obor Mediální studia a žurnalistika, kde se zaměřila i na fotografické a audiovizuální kurzy. Focení se věnuje prakticky od dětství a následná praxe v médiích ji posunula dál v reportážní fotografii.

V Megapixelu jako zástupce vedoucího zpracovává jak technické rady zákazníků, tak příchozí objednávky i výuku kurzů. Sama nyní využívá systému moderní bezzrcadlovky.

Oblíbené žánry: portrét, architektura, krajina, produkty, street foto

Nejpoužívanější značky: Nikon, Canon, Sony, Fujifilm, Benro, Haida, Tenba
 

Martin Jurák

V Megapixelu se stará na naší brněnské prodejně o proces bazarového výkupu, výuku kurzů a především o rady a péči o zákazníky.


Dříve čerpal zkušenosti jako promotér společnosti Nikon na mnoha akcích, kde poskytovatel odborné technické rady a pomoc ohledně nastavení, kompozice, fotografických žánrů a mnoho dalšího.

V Megapixelu učí kurzy zaměřené na technické překážky, založené na osobních zkušenostech s moderními bezzrcadlovkami, systémy stabilních i zábleskových světel nebo produktovou fotografii.

Oblíbené žánry: architektura, krajina, makro, produkt, portrét

Zkušenosti se značkami: Nikon, Canon, Nanlite, Fomei, Benro, Haida

František Hýl

K fotografii se postupně dopracoval přes zájem o editační programy firmy adobe. Fotografování se věnuje od roku 2013, kdy začal prohlubovat své fotografické a postprodukční dovednosti a následně je kombinovat.

V Megapixelu se na pozici odborného prodejce stará o technické dotazy zákazníků, odborné rady při výběru techniky. V neposlední řadě se zaměřuje na výuku kurzů portrétní a studiové fotografie.

Aktuálně se nejvíce aktivně věnuje portrétům s využitím externího svícení, převážně systémových blesků a následné postprodukci.

Oblíbené žánry: portrét, reportáž, produkt

Zkušenost se značkami: Nikon, Sigma, Canon, Nanlite, Fomei, Adobe PS/LR

Lukáš Kala

O fotografii se zajímá již od 12 let. Jeho fotografickou tvorbu silně ovlivnila žurnalistická tvorba 90. let.

Vystudoval střední školu se zaměřením na tvůrčí fotografii a následně se věnoval fotografii aktivně jako fotograf na volné noze. Během osobní tvorby prošel řadou fotografických značek, stejně jako mnoha žánry fotografie. Díky mnoha zkušenstem se zaměřuje na ovlivnění atmosféry skrz práci s umělými zdroji světla.

V megapixelu jako vedoucí prodejny zajišťuje plynulý chod brněnské prodejny a všech jejích prodejců, dále výuku kurzů především na téma portrét a umělé svícení.

Aktivně se ovšem dál věnuje především fotografování portrétů, krajiny nebo dokumentární fotografii.

Oblíbené žánry: portrét, dokument, krajina, architektura, reportáž

Zkušenost se značkami: Canon, Nikon, Fujifilm, Nanlite, Profoto

Martin Čiháček

Studoval Cestovní ruch a díky tomu objevil kouzlo momentu, focení krajiny a přírody. Při spojení s cestováním tak rád pořizuje unikátní snímky a jedinečné vzpomínky. Moc dobře ví, že pro ty nejlepší momenty je nutné si přivstat nebo jít později spát a vystoupit tak ze své komfortní zóny. Postupem času ho oslovily také koncerty, reklamy a reportážní portréty. V posledních letech se aktivně věnuje videotvorbě. Nejbližší jsou mu právě koncerty, hudební videoklipy a reklamy. Aktivně spolupracuje s předním českým zápasníkem thajského boxu, kdy pomocí fotografií a videa mapuje jeho každodenní život, přípravu a samotné zápasy.

Vede kurzy Jdeme fotit do ZOO, První spuštění fotoaparátu a věnuje se také vašim potřebám při individuálních kurzech a workshopech.

V Megapixelu působí jako zástupce vedoucího prodejny v Ostravě.

Nejoblíbenější žánry: krajina, zvířata, sport, koncerty, reportáže

Nejpoužívanější značky: Sony, Tamron, Samyang

Miroslav Jursa

Vystudoval Střední školu informačních technologii v oboru počítačová grafika. V poslední letech se zajímá převážně o video tvorbu, ale s fotoaparátem má zkušeností už od mala. Všechny dovednosti se snaží předávat dále, například i jako lektor na filmovém táboře Ambroziáda.

V Megapixelu působí jako specialista na foto a video techniku.

V současné době se nejvíce zaměřuje na natáčení svatebních videí a reklamních spotů.

Nejoblíbenější žánry: svatby, krajinky, portréty

Nejpoužívanější značky: Fujifilm, Sony, SmallRig, DJI a Apple

Jakub Kutěj

Vystudoval střední školu informačních technologii v oboru počítačová grafika. Focení se věnuje od svých 10 let a povyzkoušení mnoha žánru se jeho nejoblibějším stal sport. Mezi jeho hlavní moto patří, že díky fotografii dokáže zachytit emoce a situace pouhým okem nepozorovatelné a ukázat tak nový pohled.

V Megapixelu působí jako prodejce a bazarový specialista na ostravské pobočce.

Nejoblíbenější žánry: sport, makro

Nejpoužívanější značky: Fujifilm, Canon, Tamron

Monika Galgaňáková

Od dětství se věnuje výtvarné tvorbě ve všech jejích podobách. Prošla si klasickou malbou, volnou grafikou, kresbou, sochařstvím, digitální malbou a v současnosti zakotvila ve fotografii. Nejčastějším žánrem je cosplay, inscenovaný portrét a občas pro změnu vymění modelky za pěkná auta. Vystudovala Propagační grafiku a v magisterském studiu Učitelství Výtvarné Výchovy.

V Megapixelu působí jako odborný prodejce a specialista na fototechniku.

Nejoblíbenější žánry: cosplay, inscenovaný portrét, fotografie aut

Nejpoužívanější značky: Nikon, Sigma, Tamron

 

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Martin Lukeš

Reaguje na (14) | Dobrý den, osobně jsem měl na kurzech několik podobně starých dětí. Někdy je ale vhodnější kurz rozdělit do dvou nebo tří dnů. těch informací může být najednou celkem dost. Hodně ale záleží na konkrétním lektorovi. Ideální by tedy bylo napsat přímo na příslušnou pobočku, kde chcete kurz realizovat, s dotazem na daného lektora a on Vám pak napíše jak se na to cítí a jaké jsou možnosti. Děkujeme za pochopení.

15

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 27. 10. 2021 |Reagovat

OH

Dobry den, bylo by prosim mozne do individualniho kurzu prihlasit moji 12 letou dceru? Jeji mentalni uroven je myslim dostatecna na to, aby zvladla kurz pro dospele, nicmene, porat je to dite. Dekuji

14

Ondrej Holecek, 26. 10. 2021 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (12) | Dobrý den, není nic snazšího než si zakoupit poukaz na individuální kurz, které pořádáme i v Brně a pak si s lektorem můžete domluvit termín, který Vám bude vyhovovat.

13

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 25. 11. 2019 |Reagovat

Monika Šindelková

Reaguje na (11) | Taky by se mi hodil nějaký kurz v Brně, jak nastavit a fotit se Sony A7XX. ;-)

12

Monika Šindelková, 24. 11. 2019 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (10) | Dobrý den, podobné akce děláme většinou jednou za rok a další termín zatím není znám.

11

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 11. 10. 2019 |Reagovat

PG

Dobrý den, ráda bych se zeptala v cca jakém časovém horizontu plánujete další WS Sony Alpha den? Bohužel termín 26.10. mi nevyhovuje.
Děkuji moc.
Gajdová Pavla

10

Pavla Gajdová, 11. 10. 2019 |Reagovat

Luděk Bouška

Dobrý den, na prodejnách v Praze, Brně a Ostravě můžete absolvovat kurz bez dalších příplatků. Všude jinde to samozřejm jde také, ale připočítávají se náklady na dopravu. Tedy přijedeme za Vámi kamkoliv.

9

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 28. 11. 2016 |Reagovat

RS

Dobrý den, v jakých městech je možné tento kurz absolvovat? Nebo jsou Vaši lektoři přijet kamkoliv (samozřejmě s připočtením úhrady za cestovné)? Děkuji za odpověď

8

Roman Svoboda, 25. 11. 2016 |Reagovat

JV

Dobrý den,
doporučil bych spíše Sigma 150-600 pro sport. Má nepatrně lepší kresbu na delších ohniscích. Místo na individuální kurz si pak můžete domluvit s lektorem.

7

Prodejce Megapixel.cz, Jiří Vacek, 05. 09. 2016 |Reagovat

Milan Klail

Chtěl bych se rozhodnout jestli si koupit ke svému Canonu Sigma 150-600 pro sport za 46000.- nebo Tamron 150-600 za 31000 a focení s nimi na Canonu EOS 7d. Kurs bych viděl v zoo Praha nebo jinde podle vašeho rozhodnutí by to bylo lepší. Děkuji Klail.

6

Milan Klail, 03. 09. 2016 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.