Informace pro uživatele digitální zrcadlovky Nikon D750 Krátce

Informace pro uživatele digitální zrcadlovky Nikon D750

Martin LukešAktualizováno: 21. 1. 2015 v 12:06 • Rubrika: Krátce

Před pár týdny jsme vás informovali o možném výskytu reflexního závoje v protisvětle u digitální zrcadlovky Nikon D750. V následující zprávě naleznete nejaktuálnější, plné znění, vyjádření společnosti Nikon k této situaci.

Děkujeme vám, že jste pro splnění svých fotografických potřeb zvolili výrobek společnosti Nikon.

Další informace k předchozím oznámením z 9. ledna 2015 a 29. prosince 2014. Někteří uživatelé nás upozornili, že při fotografování scén, ve kterých se u horního okraje kompozice nachází silný zdroj světla, jako je slunce nebo jiné velmi intenzivní osvětlení, se na snímcích pořízených digitální jednookou zrcadlovkou D750 může objevovat závoj s nepřirozeným tvarem.

Uživatelům, kteří již zakoupili fotoaparát Nikon D750 a chtějí si jej nechat upravit pro snížení výskytu tohoto problému, provedou servisní střediska Nikon opravu níže uvedených přístrojů. Upřímně se omlouváme za jakékoli nepříjemnosti, které by vám tento problém mohl způsobit.

Rozpoznání ovlivněných výrobků
Chcete-li zjistit, jestli váš fotoaparát je či není ovlivněn tímto problémem, klepněte na níže uvedený odkaz Sériová čísla ovlivněných výrobků a podle pokynů zadejte sériové číslo svého fotoaparátu D750. Zobrazí se výsledky pro zadané sériové číslo. Pokud tyto výsledky ukazují, že váš fotoaparát patří mezi přístroje ovlivněné tímto problémem, zobrazí se pokyny pro podání žádosti o opravu. Pokud váš fotoaparát nepatří mezi ovlivněné přístroje, můžete pokračovat v jeho používání bez starostí s uváděným problémem.

> Sériová čísla ovlivněných výrobků

Mějte na paměti, že i když sériové číslo fotoaparátu naznačuje, že se jedná o přístroj ovlivněný tímto problémem, znamená přítomnost černé tečky uvnitř stativového závitu na spodní straně těla přístroje – viz obrázek níže – že u daného přístroje již byla provedena opatření nutná k vyřešení uváděného problému.Černá tečka: označuje, že již byla provedena kontrola a potřebné seřízení přístroje.

Řešení
Pokud vlastníte digitální jednookou zrcadlovku Nikon D750 ovlivněnou tímto problémem, kontaktujte nejbližší servisní středisko Nikon. Servisní středisko bezplatně zkontroluje a opraví komponenty pro odstínění světla a seřídí pozici snímače automatického zaostřování tak, aby se omezil výskyt závoje s nepřirozeným tvarem. Prováděné opravy a seřízení nemají žádný vliv na přesnost automatického zaostřování ani na výkonnost jiných funkcí fotoaparátu.

Přestože výše uvedená opatření zmenší patrnost závoje s nepřirozeným tvarem, jehož výskyt uvádějí někteří uživatelé, k výskytu závoje při fotografování scén v protisvětle digitálními jednookými zrcadlovkami běžně dochází. Společnost Nikon bude i nadále pokračovat v maximálním úsilí o poskytování výrobků, které uspokojí potřeby našich zákazníků.

Žádost o opravu
Veškeré požadavky týkající se tohoto problému směrujte na nejbližší Obrázek servisní středisko Nikon.

Upřímně se omlouváme za jakékoli nepříjemnosti, které Vám tato záležitost mohla způsobit.

Společnost Nikon bude i nadále podnikat všechna možná opatření pro zvýšení kvality výrobků. Ještě jednou vám děkujeme, že jste pro splnění svých fotografických potřeb zvolili výrobek společnosti Nikon.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím