Foto

Instantní fotografie

Instantní fotoaparáty (instaxy) jsou ideální jak pro rodinné oslavy, večírky, společenské události, tak i pro každodenní kreativní focení. V čem je jejich kouzlo? Poté, co fotografii vyfotíte, do pár sekund ji instantní fotoaparát rovnou vytiskne a vy ji můžete nalepit do alba nebo ji někomu darovat na památku. Je to jednoduché, rychlé a má to své kouzlo. Některé z nich dokonce nabízí i digitální výstup na paměťové karty. 


Jakou vybrat instatní fotoaparát?

Mezi převládající značky v současnosti patří Fujifilm Instax a Polaroid. O své místo na trhu se hlásí ale také Canon se Zoemini. Většina instaxů má automatický režim a nastavení expozice provede za vás. Instantní fotoaparáty jsou také jednoduché na ovládání pomocí pár tlačítek.

Fujifilm Instax

Kombinací klasických a moderních technologií získaly instaxy mnoho pokročilých funkcí. Jejich ovládání je jednoduché, ideální pro začátečníky. Rozměry foťáku jsou kompaktní a pořizovací cena fotopapírů nižší než u Polaroidu. Vyvolání fotek je opravdu rychlé. Vybrat si můžete z různých designů a barev. Je tak vhodný na svatbu, oslavu nebo párty. Nabízí také spoustu formátů:

Mini - velikost vizitky, 86 x 54 mm
Square - formát 1:1, 85,6 x 72 mm
Wide - největší rozměr, 108 x 86 mm
Mini LiPlay - ukládání fotek na SD kartu, editace snímků, 54 x 86 mm

Polaroid

Vraťte se do doby analogové fotografie. Polaroidy se pyšní klasickým vintage designem a i samotné fotky z nich mají kouzlo díky malým nedokonalostem, jemné kresbě a mnohdy nerealistickým, ale krásným barvám, jako staré fotografie. Jejich vyvolání je o něco pomalejší a fotky mají standardní velikost 86 x 54 mm (s rámečkem). Některé z nich mají i dotykové displeje. Ideální na výlety, setkání s rodinou a přáteli atd.  

Canon Zoemini

Fotoaparát s tiskárnou, díky kterému pořídíte jednoduše i selfie a snímky můžete tisknout na papír s odlepovací zadní stranou. Takové možnosti nabízí instantní fotoaparáty od značky Canon. Tisknout můžete na fotopapír bez klasických bílých okrajů a foťák jde propojit přes Bluetooth, což umožní tisk ze smartphonu. Mají slot na Micro SD.

Příslušenství k instantním fotoaparátům

Fotka, která vám zůstane na památku může mít několik velikostí a formátů. Důležitý je také výběr fotopapíru podle typu fotoaparátu Také přihlédněte k dalšímu příslušenství jako jsou pouzdra, popruhy, alba nebo rámečky. Jak kretativně vystavit vaše fotky si přečtěte v článku.

Nezapomeňte se podívat třeba i na mobilní instantní fotografické tiskárny, které vám vytisknou fotku z mobilního telefonu v podobě instantního snímku. 
 

Pokračovat