Magazín

Blog

Intimní akt, animace a vánoční motiv. To jsou témata závěrečného kola soutěže ROK S MEGAPIXELEM

Martin LukešAktualizováno: 5. 12. 2019 v 10:36 • Rubrika: Blog

Intimní akt, animace a vánoční motiv. To jsou témata závěrečného kola soutěže ROK S MEGAPIXELEM

Prvního prosince odstartovalo závěrečné kolo naší celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019. Hlavní vítězové celé soutěže si rozeberou takové ceny jako například digitální zrcadlovku se dvěma objektivy, špičkový mobilní telefon, nebo pokročilou bezzrcadlovku. O tom, kdo to bude, rozhodne dost možná právě poslední kolo, takže neváhejte a zapojte se do největší FOTO / VIDEO / GRAFICKÉ SOUTĚŽE u nás.

Show, don’t tell - tak zní jedno z hesel Megapixelu. Být dobrým fotografem, grafikem či videomakerem neznamená jen vlastnit příslušnou techniku. Důležité je u tvorby také přemýšlet, být kreativní, přijímat nové výzvy a umět se dívat na svět tvořivýma očima. A to jsou i důvody, proč vznikl vzdělávací projekt ROK S MEGAPIXELEM, který vám má přesně v tomto pomoci.

Během dvanácti měsíčních kol se budete muset poprat i s žánry, které vám nemusí být blízké a my vám budeme na této cestě po celou dobu průvodcem. Oporou vám budou články na dané téma v našem Magazínu, besedy s garanty jednotlivých kol a samozřejmě také kurzy a workshopy. Na těch vám poradíme, jak na to. Kromě cenných zkušeností můžete získat také jednu z mnoha hodnotných cen.

FOTO SOUTĚŽ - Intimní akt

Akt patří k jednomu z nejstarších žánrů výtvarného umění, fotografii nevyjímaje. Zachyťte svým objektivem intimní krásu lidského těla a vyhrajte jednu ze zajímavých cen. Hodnotit budeme především originalitu, výtvarné zpracování a samozřejmě práci se světlem.

Nahrát soutěžní fotografii


VIDEO SOUTĚŽ - Animované video

Animovaná videa a filmy nás provázejí od dětství a lásku k nim si mnozí z nás uchovají i v dospělosti. Důkazem toho jsou ostatně i tržby kin při promítání animovaných filmů. U nás mají animované filmy velmi silnou tradici a poslední letošní kolo tedy bude patřit tomuto žánru. Necháme na vás, jakou techniku animace zvolíte, i téma zůstává otevřené.

Nahrát soutěžní video


GRAFICKÁ SOUTĚŽ - Vánoční a zimní motiv

Konec roku sebou přináší mikulášské svátky, Vánoce, oslavy silvestra a příchodu Nového roku. To vše jsou příležitosti pro grafiky, kreslíře a ilustrátory. Výtvarnou techniku necháme na vás, ale soutěžní díla by v sobě měla nést právě nějaký odkaz na Vánoce, zimu, nebo některý ze zmiňovaných svátků.

Nahrát soutěžní grafiku

Garant soutěže - Jiří Růžek

Fotokronikář ženské krásy a dokumentátor lidských radostí a fantazií, často těch nejerotičtějších. Převážná část jeho práce vzniká formou improvizace na daný moment. Práci s modelem bere hlavně jako psychologii a neustálé vnímání, technickou stránku naopak více a více upozaďuje. 

Svůj zdánlivě neučesaný styl, založený na přirozenosti, jednoduchosti a uvěřitelnosti, nazývá uglamour (ugly glamour), jako protějšek žánru glamour, který podle něj konzumním způsobem předstírá povrchní dokonalost.

www.jiriruzek.net

Technika garanta soutěže


Fotografování aktu - beseda s Jiřím Růžkem- 12. 12. 2019
 / 17:00 - 18:15 (Praha)


Partner soutěže - renomovaný výrobce foto-video techniky FUJIFILM


Ceny pro nejlepší autory soutěže

Co by to bylo za soutěž bez zajímavých cen. V prosinci se nejlepší autoři mohou těšit na následující výhry:

Ceny pro foto soutěž
Ceny pro video soutěž
Ceny pro grafickou soutěž


 

Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu Megapixelu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii, video či grafiku, která odpovídá danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12měsíčních kol bude vyhlášen ten nejvšestrannější fotograf, grafik a videomaker Galerie Megapixel za rok 2019. Celoroční soutěž ROK S MEGAPIXELEM 2019 i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní výhry rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie, videa a grafiky s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií - FOTO, VIDEO a GRAFIKA.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.