Magazín

Produktové aktuality

iPad (2019) a Apple Watch 5. generace: nově v ještě lepším provedení

Adam KahánekAktualizováno: 11. 9. 2019 v 17:41 • Rubrika: Produktové aktuality

iPad (2019) a Apple Watch 5. generace: nově v ještě lepším provedení

Kromě nových iPhonů Apple na posledním keynote představil i nový iPad (2019) s 10,2" displejem a celou novou generaci hodinek Apple Watch. Nahradí iPady postupně přenosné počítače a potvrdí nové hodinky pozici nejprodávanější nositelné elektroniky?

Apple iPad (2019) – větší, vybavenější a s iPad OS

Tablety iPad jsou velmi oblíbenými produkty mezi všemi možnými skupinami zákazníků. Jsou vhodné jak pro domácí použití, tak pro kancelářskou práci, ale také pro kreativce. Od minulé generace podporuje základní model iPadu první generaci Apple Pencil, což otevřelo dveře lidem, kteří tuto kreativní pomůcku využijí a přiblížilo ji tak i široké veřejnosti.

Zásadní novinkou, kterou okamžitě objevíte při fyzickém srovnání iPadu (2018) a iPadu (2019), je velikost. Retina displej toho nového narostl na uhlopříčku 10,2" a rozlišení bylo navýšeno na 2160 × 1620 px, což znamená jemnost displeje 264 pixelů na palec (stejně jako u iPadu Pro).

Druhou zásadní novinkou je Smart Connector nacházející se na straně iPadu. Díky němu je možno připojit klávesnici Smart Keyboard a dále tak rozšířit možnosti práce s tabletem o psaní na plnohodnotných klávesách. 

A aby toho nebylo málo, tak Apple vydal nový iPad rovnou s nejnovějším operačním systémem iPad OS, který oproti iOS přináší mnohem více možností a z tabletu dělá ještě mocnější pracovní nástroj. Díky iPad OS by již pro některé použití mohl být iPad plnohodnotnou náhradou přenosného počítače. Vylepšený multitasking (používání více aplikací najednou), pokročilejší správa souborů, možnost připojení externího úložiště, co více si přát.

Nový iPad (2019) je nabízen ve dvou kapacitách (32 a 128 GB) a také ve dvou provedeních, co se konektivity týče, WiFi a Wifi + Cellular (připojení k mobilním sítím).

Apple iPad (2019) v naší nabídce

Apple Watch Series 5 – mějte přehled za každé situace

Apple Watch jsou suverénně nejprodávanější nositelnou elektronikou na světě. Získaly si oblibu ohromného množství uživatelů, ať už díky perfektní funkčnosti, skvělému OLED displeji, provazánosti s ekosystémem Apple a dalším vlastnostem. 

Co nového tedy přináší pátá generace chytrých hodinek? Po fyzické stránce jsou identické se čtvrtou generací, a to se týká i řemínků, které jsou kompatibilní zpětně s předchozími generacemi. Když už zmiňujeme řemínky, tak kromě nových hodinek Apple uvedl i jejich celou novou řadu, která vám umožní si styl hodinek ještě více přizpůsobit svému vkusu.

Díky novým Apple Watch Serioes 5 budete mít přehled o všem, co se na hodinkách děje, neustále. Mají jedinečný LTPO OLED displej, který dokáže zobrazovat neustále, při sníženém jasu a naprosto minimální spotřebě energie díky nízké obnovovací frekvenci (1 Hz). Máte tak stále přehled o nejdůležitějších údajích i v momentě, kdy nemůžete ruku vytočit tak, aby se displej aktivoval, případně na něj klepnout. I přesto, že dokážou hodinky zobrazovat nejdůležitější informace nepřerušovaně, výdrž na nabití byla zachována.

Apple Watch Series 5 v naší nabídce

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.