Magazín

Fotoporadna

Jak a co můžeme fotit s tilt-shift (TS/PC) objektivy

Martin HájekVydáno: 9. 12. 2016 v 18:48 • Rubrika: Fotoporadna

Jak a co můžeme fotit s tilt-shift (TS/PC) objektivy

Patří fotografování architektury, interiérů či krajinek mezi vaše oblíbené disciplíny? Nebo byste rádi vnesli nějaký kreativní a neotřelý prvek do svých fotografií? Co takhle vyzkoušet některý z TILT-SHIFT objektivů. Jedná se o velice specifické sklo, s kterým však dosáhnete velice originálních a působivých výsledků. Společně s kolegou Luďkem Bouškou jsme se tomuto fenoménu podívali na zoubek. Pusťte si video!

Obsah

Focení architektury a interiérů je technicky velice náročnou disciplínou. Zejména co se týče komponování a práce s perspektivou i hloubkou ostrosti. Potřebujeme k tomu jak množství zkušeností a znalostí tak i specifickou techniku. Znalostem a zkušenostem jsme se věnovali třeba zde - v článku o Architektuře a skladbě obrazu a článku zabývající se základy fotografování architektury. Dnes se zaměříme na techniku, tedy Tilt-Shift objektivy. Pro větší názornost jsme s Luďkem Bouškou natočili ilustrační video.

Vyberte si z nabídky Tilt-Shift objektivů

Další info k tématu tilt-shift objektivů v článku “Jak používat tilt-shift objektiv

Titulni foto: Martin Lukeš - Manhattan Bridge 
Náhledové foto: Martin Hájek - Chrám sv. Víta

Fotografie použité ve videu:
Martin Lukeš, Martin Hájek, Martin Moucha (Pražský Tilt-shift)

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.