Magazín

Blog

Jak fotit portrét - fotoškola Megapixelu

Martin LukešAktualizováno: 13. 12. 2013 v 17:17 • Rubrika: Blog

Jak fotit portrét - fotoškola Megapixelu

Zimní období je pro většinu fotografů takovou okurkovou sezónou. Šedá obloha k focení krajin nijak zvláště neláká, velmi brzo se stmívá, venku je zima a sychravo a tak nějaké bezcílné toulky s fotoaparátem na krku taky moc nepřipadají v úvahu. Přesně to je tou správnou dobou na trochu fotografické teorie a především pak na domácí a ateliérové cvičení. A právě interiérová portrétní fotografie je ideálním žánrem, který se dá v tomto období trénovat.


Petr Poláček / Smutek (2012)

Fotoškola Megapixelu

Naše on-line fotoškola nabízí spoustu užitečných nástrojů, seznam workshopů a fotografických kurzů a mimo jiné také článků o fotografických žánrech.

Tato rubrika rozebírá samostatně nejčastějí fotografované žánry s tím, že u každého naleznete stručný a všeobecný návod jak se s daným témetam co nejlépe vypořádat. Jednotlivé články obsahují základní tipy a triky, odkaz na vhodnou techniku a příslušenství a v neposlední řadě spoustu ilustračních fotografií s informacemi o expozici a použitém vybavení. '

Pokud chcete přes zimu potrénovat portrétní fotografii, možná vám přijde vhod právě článek Jak fotit portrét. A kdyby se vám to v domácích podmínkách moc nedařilo, můžete využít pronájmu našeho profesionálně vybaveného ateliéru v pražských Holešovicích. Pronajmout si můžete i asistenta, který vám ochotně pomůže s nastavením světel a zasvětí vás do základu ateliérového svícení.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.