Fotografický kurz

Jak ideálně komunikovat a pózovat s modelkou

Workshop pózování modelů a modelek pro fotografy. Zvládáte sice fotografickou a ateliérovou techniku, ale nevíte si rady, když máte před fotoaparátem osobu, které nemá zkušenosti s pózováním nebo se prostě jen stydí?

Úroveň kurzu

začátečník, pokročilý, středně pokročilý

Termíny

Nechte si poslat upozornění na nové termínyProč přijít na kurz?

 • Kurz je založen na vzájemné komunikaci účastníků a lektorky.
 • Díky praktickým ukázkám si odnesete spoustu cenných informací.
 • Registrace do kurzů je snadná a rychlá.
 • Sleva 20 % pro majitele studentské karty ISIC.
 • Kurz vede zkušená lektorka a modelka.
 • Nebudeme vám nutit žádné konkrétní zboží. Máme zkušenosti s fototechnikou všech značek.
 • Poradíme vám, kam dále pokračovat ve vzdělávání.

Rozhovor s Bárou Zavadilovou

Workshop pózování modelů a modelek pro fotografy. Zvládáte sice fotografickou a ateliérovou techniku, ale nevíte si rady, když máte před fotoaparátem osobu, které nemá zkušenosti s pózováním nebo se prostě jen stydí?

Během workshopu si projdeme a ukážeme nejčastější chyby v komunikaci s modelkou a ukážeme si také zaručené pózy, které by rozhodně měl mít v repertoáru každý fotograf nebo modelka. Lektorka Barbora Zavadilová poskytne užitečné rady pro ideální scénář fotografování s maximální spokojeností všech zúčastněných stran.

foto: Vitek Petras

Osnova:

 • příprava na fotografování
 • výhody smluvního ošetření spolupráce
 • komunikace s modelkou od oslovení až po po výběr a použití fotografií
 • základní pravidla pózování
 • prezentace profesionálních snímků versus praktické ukázky k pochopení póz

O lektorce:

Barbora Zavadilová je profesionální modelka, která dokáže skvěle předat zkušenosti z druhé strany fotoaparátu nejen pro fotografy.

Fotomodelingu se Bára věnuje zhruba od 13-let, kdy objevila nadšení pózovat před fotoaparátem. Dlouhou dobu fotila pouze pro radost a vždy jen TFP formou. Od roku 2015 se ale do fotografování “obula” naplno, využila nasbíraných zkušeností a nyní je její koníček i obživou. Pracuje nejen jako modelka, ale zároveň jako "mentor" při předávání cenných rad fotografům v rámci mezilidských vztahů.

Focení reklamní kampaně pro OC Krakov - léto 2017 (letáky, bilboardy)

Modelka pro firmu Mattoni

Modelka pro kolekci značky UAX

Modelka pro plavky Swimsuit cz

Modelka pro diamantové šperky ALO diamonds

Získán titul Czech Beauty Star 2017 (soutěž glamour fotomodelek)

Focení se světově oceňovaným fotografem Danem Hecho

Kalendář Ján Hronský

Kalendář Milan Žovín

Kalendář spodní prádlo Werso

Kalendář Mironet

Modelka na workshopech Roberta Vano

Natáčení videoklipu pro Rybičky 48

Rozhovor a fotoset na XMan.cz

Focení pro magazín Playboy 03/2017

Modelka pro agenturu Slavic Beauty

Finalistka Miss léta 2016

Finalistka Miss Czech Prestige 2016

Finalistka Miss Beauty 2016

Focení se soukromým letadlem Embraer Phenom 100 pro společnost Charter Advisory

foto: Karolina Ryvolova

Pro koho je workshop určen:

Především pro začínající a mírně pokročilé fotografy, kteří se chtějí naučit jednat a lépe pracovat s modelem. Workshop je ale vhodný také pro začínající modelky, které se mohou dovědět spoustu užitečných informací, které efektivně uplatní v praxi.

Doporučené vybavení:

Fotoaparáty pro tentokrát můžete ponechat doma, nebudeme se rozptylovat technikou a zaměříme se na opomíjenou a přitom velice důležitou součást fotografování, tedy komunikaci a pózování. S sebou potřebujete jen dobrou náladu a případně zápisníček nebo ntb.

foto: Vitek Petras

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Tom Barták

Tohle byl jeden z nejlepších kurzů, které jsem zatím absolvoval. I když je z větší části teoretický, nejde v žádném případě o akademickou, nebo suchou teorii. Všechny poznatky vychází z Bářiny vlastní praxe a jejích bohatých zkušeností. Kurz je logicky strukturovaný a Bára nevynechá nic, co by vás při pozdějším focení s modelkami mohlo potkat. Závěrečná sekce s praktickými ukázkami jednotlivých póz a čemu se vyvarovat při jejich provádění jen podtrhuje výše napsané - znalosti nabyté na tomhle kurzu by měly patřit do výbavy každého, kdo to s fotografováním myslí aspoň trošku vážně.

8

Tom Barták, 16. 07. 2020 |Reagovat

PS

Super kurz. Bylo vidět, že je Bára zkušená modelka a má co předat. A hlavně byl cítit férový, rovnocenný přístup, žádná nadřazenost. Pohodová atmosféra, řešení dotazů. Mohu jen doporučit.

7

Petr Stránský, 13. 07. 2020 |Reagovat

Ondra Myšák

Skvělý kurz. Trochu jsem se obával, co od něj očekávat a nakonec předčil má očekávání. Jak již zmínili ostatní zde v komentářích – je vidět, že je Bára zkušená, v oboru se opravdu vyzná a má profesionální přístup. Kdykoli byl dotaz, poradila a celkově atmosféra na kurzu byla docela pohodová, takže člověk se nebál zeptat. Už jen tím, že není kurz pro obrovské počty lidí, byl prostor pro komentáře a dotazy.

Pochopil jsem nejen jak mám s modelkou/modelem komunikovat, ale taky jak se vyhnout nejzásadnějším chybám při focení portrétů (a blízkých žánrů). Jako začátečník v oblasti focení portrétů těchto znalostí hodně využiji. Každému, kdo se chce portrétům věnovat a myslí to vážně, rozhodně tento kurz doporučuji.

6

Ondřej Myšák, 13. 07. 2020 |Reagovat

EV

Dobrý den, moc děkuji za tento kurz. Bára má bezvadnou schopnost komunikace a skvělou formou nám předala spoustu praktických informací podložených svými zkušenostmi z modelingu. Je zajímavé slyšet, jak focení vnímá profesionální modelka. Moc doporučuji každému, kdo se věnuje, nebo chce věnovat focení portrétů.

5

Eva Veselá, 12. 07. 2020 |Reagovat

MF

Pokud jde o obsah kurzu, musel bych opakovat vše po ostatních. Bezvadný zdroj informací. Pokud jde o Báru, je to výjimečná osobnost, která ví co dělá a říká a hlavně z ní nekouká ani náznakem nějaká nadřazenost, či nafučenost vůči "žactvu" . Prostě na první pohled, i na ty další, bezva kámoška. Rád bych jí někdy viděl, aspoň z povzdálí, při konkrétní práci v modelingu.

4

Miroslav Frayer, 20. 05. 2019 |Reagovat

SP

Dobrý den, tenhle kurz je asi to nejlepší co jsem zatím absolvoval, Spousta dobrých postřehů z praxe, vychytávky a zkušenosti. Výborná věc je, že Bára je jak modelka tak i fotografka, takže zná svět z obou stran. Naprosto super kurz a těším se až někde na někom vyzkouším postřehy a poznámky z kurzu. Vřele doporučuji.

3

Stanislav Prokop, 20. 05. 2019 |Reagovat

MT

Jeden z nejpřínosnějších kurzů, jaké jsem kdy absolvoval. Bára má hromadu zkušeností a informací, které jen tak nenajdete, navíc dokáže vše skvěle podat. Někomu se může zdát koncept kdy modelka učí fotografy na hlavu postavený, ale opak je pravdou, bylo to skvělé. Rozhodně všem doporučuju!

2

Marek Topolář, 19. 05. 2019 |Reagovat

JK

Dobry den. 


Kurz byl naprosto skvely protoze jsem se dozvedel zase nove informace a nove poznatky. Foceni neni jen o technice, nastaveni parametru ale i o tom jak pracovat s modelkou, na co si davat pozor, co vsechno to obnasi. 

 

Bylo videt ze Bara je velmi zkusena modelka,jeji profesionalni pristup a hlavne ochotu predat zkusenosti z pohledu modelky hodnotim na vybornou.  Aspon jsem si uvedomil co vsechno to obnasi aby vznikly jeste kvalitnejsi fotky ke spokojenosti obou stran. 

 

Byl jsem maximalne spokojeny.

 

Pavel Hrton
1

Prodejce Megapixel.cz, Jan Kárník, 05. 12. 2017 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.