Magazín

Blog

Jak jsme slavili přestěhování brněnské prodejny týdnem plným akcí a workshopů

Iva ŘeřichováVydáno: 23. 3. 2023 v 15:29 • Rubrika: Blog

Jak jsme slavili přestěhování brněnské prodejny týdnem plným akcí a workshopů

V pondělí 13. března jsme slavnostně otevřeli brněnskou pobočku Megapixelu na nové adrese. Ještě v sobotu jsme zákazníky obsloužili v bývalé prodejně, a jakmile jsme za posledním zavřeli dveře, velké stěhování mohlo začít. V rekordním čase a s nasazením všech sil jsme zvládli přesun do nových prostor bez větších komplikací a v pondělí vás naši prodejci již vítali v novém.

Obsah

Provoz jsme zahájili slavnostním přestřižením pásky a oslavili jsme ho s představiteli klíčových značek a také s vámi, naší fotografickou komunitou, týdnem plným akcí a workshopů, který jsme si pro vás připravili. Navíc účastníci jednoho z 10 workshopů mohli vyhrát automobil Megapixel Mini na víkend. Podívejte se, jak první týden v nových prostorách probíhal.

V úterý jsme workshopy začali procházkou po Brně. Fotograf Jan Tichý se s účastníky vypravil do víru města, kde s technikou od Sony ukazoval, jak na ty nejlepší záběry městské krajiny. Poté jsme se vrátili s naším ambasadorem Kubou Fišerem, alias Kubajszem, do ateliéru, v němž účastníky seznámil s tím, jak na tvorbu na sociálních sítích. Den pak zakončil opět workshop od Honzy Tichého, jenž se zaměřil na focení business portrétu v exteriéru. 

Focení města | Megapixel

Středeční odpoledne zahájil Filip Barták, který návštěvníky workshopu naučil, jak na nejlepší portrét s technikou Nikon. Nabyté vědomosti si navíc mohli všichni vyzkoušet v praxi na focení s modelkou. Rozruch způsobil fotograf Jan Stárek, jenž na besedě pohovořil o svých zkušenostech s focení na Rally Dakar. To ale nebylo vše, přijel totiž právě v dakarovském speciálu, který si tak všichni účastníci mohli prohlédnout zblízka. 

Jak fotit portrét | Megapixel

Každý, kdo někdy fotil s lidmi, ví, že občas není lehkým úkolem z modelky či modela dostat tu pravou emoci. O tom, jak s lidmi při focení pracovat, na besedě s příznačným názvem Psychologie focení - jak osobitě přistupovat k lidem promluvila ambasadorka Peak Design Michala Rusaňuková. Jak její techniky fungují v praxi si návštěvníci vyzkoušeli také na následujícím workshopu, který byl věnován mužskému portrétu. V podvečer pak ateliér prosvítil workshop Jana Nováka, jenž se se světly od Fomei zaměřil na to, jak vytvořit krásný snímek díky správnému svícení ve studiu i tam, kde byste dobrovolně nefotografovali. 

Beseda o focení | Megapixel

Páteční první workshop jsme věnovali produktové fotografii. S lektorem Jakubem Stejskalem ze Stedisu si účastníci mohli postavit ukázkové domácí studio na drobné produkty, na kterém si ukázali jednotlivé prvky a základy svícení a práci se světlem. 

Týden plný workshopů uzavřel fotograf Canonu Michal Tvrdík, který představil bezzrcadlovky Canon, především pak ty, které jsou vhodné na focení portrétů. Poté si je účastníci vyzkoušeli při focení s modelkou. 

Děkujeme všem, kteří jste nás v prvním týdnu na nové adrese navštívili, všem, kteří se zúčastnili některého z workshopů, i lektorům, fotografům a značkám, které s námi místo setkání fotografické komunity v novém oslavili. Přijďte se také podívat!

Focení motosportu | Megapixel

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, děkujeme a jsme moc rádi, že se prodejna líbí.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 17. 4. 2023 |Reagovat

Petr Miroslav Meduna

Ta brněnská pobočka se Vám moc povedla. Prima.

1

Petr Miroslav, 15. 4. 2023 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.