Fotografický kurz

Jak na plynulé záběry s Davidem Kašpárkem a Manfrotto

Video je velkým lákadlem dnešní doby a výrobci techniky tento trend rádi podporují. Není tak překvapením, že současné kamery či fotoaparáty již dovedou natáčet i v 8K rozlišení. Dosáhnout více detailů je tedy celkem snadné, ale jak docílit plynulejších záběrů? Na to se zaměříme v našem pražském workshopu s Davidem Kašpárkem, kde vám David předá své zkušenosti z terénu. Na místě bude možné vyzkoušet proslulé video stativy italské značky Manfrotto včetně novinek Fast a Nitro head a produkty novozélandské značky Syrp.

Úroveň kurzu

začátečník, pokročilý, středně pokročilý

Termíny

Nechte si poslat upozornění na nové termínyDoporučené vybavení :

  • fotoaparát s možností natáčení videa a jeho manuálního nastavení (manuální nastavení není podmínkou).
  • SD karta

 
foto: David Kašpárek

Lektor workshopu: David Kašpárek:


Svou práci má rozdělenou přesně na půl. Jednou částí se věnuje video tvorbě a druhou půlku zas věnuje fotografování. Stylizuje se hodně na opuštěná místa a urbanistické nomádství. K své práci si vybral značku Sony z důvody variability mezi filmováním a fotografováním. Práce na videotvorbě a to samé i u fotografie začal už před mnoha lety. Nejprve šlo o stopmotion animaci, ze které přešel na natáčení short movies. S těmi objel i pár filmových festivalů (např. Fresh Film Walk či  Mezipatra). Prošel také několik obrovských placů (Casino Royale), zahraničních filmů (Child 44), i menší produkcí,  kde se naučil pracovat jak s lidmi, tak i s placem. Převážně se ale zaměřuje na menší projekty, ale nedělá mu problém řídit a pracovat s větším štábem. Mimo to měl možnost fotit pro velké značky jako byl T-Mobile, Sony, Nike či Adidas, Albert, a mnoho dalších. 


foto: David Kašpárek

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.