Jak proběhl kurz Streetphoto 10. června Blog

Jak proběhl kurz Streetphoto 10. června

Deana KolenčíkováVydáno: 16. 6. 2017 v 14:30 • Rubrika: Blog

Tentokrát jsme se na víkendové dílně Street photo sešli 4 lidé, já, Milan, Jirka a Dan, takže atmosféra byla příjemně komorní a mohli jsme se věnovat každému účastníkovi individuálně. Počasí nám Megapixel zajistil více než dobré a tak byla naše jediná starost poprat se místy s příliš kontrastními záběry a právě naopak někdy to dopadlo velmi dobře, přičemž se dalo krásně hrát se stíny.

Na začátek dílny jsme se opět vypravili do Pražské tržnice v Holešovicích, která je plná různorodých podnětů, zátiší a sociálních skupin. Po zmapování terénu se účastníci rozhodli fotit jednu celou hodinu v hale 22, v níž se nachází zeleninový a ovocný trh. Hala je plná znuděných prodavačů, zajímavého světla pronikajícího skrz stropní okna a náruživých kupujících. Jako první zadání měli účastníci nafotit propojení organického s anorganickým a jak se s tím každý popere, bylo už na něm.


Foto Milan Malý 

Mezi dalšími úkoly si rovněž vyzkoušeli zahrát si na jakého si voyera, nebo paparazziho, přičemž inkognito fotili osoby v ulicích a pokusili se je správně zakomponovat do místního prostředí. Tento úkol byl trochu náročný, protože bez delšího objektivu museli účastníci opravdu zapracovat na tom aby odvrátili pozornost a zůstali nenápadní.

 Foto Milan Malý 

Po splnění všech úkolů jsme se z tržnice přemístili ke stanici metra Vltavská, kde jsme odchytávali lidi a úkolem byla přímá komunikace s oslovenými a jejich následné portrétování. Tohle cvičení sloužilo k tomu, aby se účastníci zbavili ostychu a uměli lépe a pohotověji pracovat v terénu při zachycování osoby. Tento úkol zvládli chlapci na jedničku a každý nafotil tři různé osoby.

 Foto Milan Malý 

Teplý až dusný den nás neodradil pokračovat dál a tramvají jsme se dovezli až na pražskou náplavku. Zde zadání znělo: podhled, nadhled a jeden surreál. Co se týče toho surrealistického, s tím se účastníci poprali každý po svém. Úkolem bylo najít v prostředí situace, kompozice či struktury, které se něčím vymykají skutečné realitě a ve fotografii nastává určité znejistění či někdy absolutně popření reality. Určité surealistické prvky se objevují ve Street photo docela často a tak doufám, že tato úloha poskytla účastníkům trochu nový pohled při hledání focených námětů.

 Foto Jiří Bernát

Osm hodin strávených focením dopadlo úspěšně a účastníci si mezi zadaými úkoly měli možnost i "zafreestylova" a nafotit situace, které se jim během dne naskytly. Myslím, že každý z nich začal dobře a doufám, že ve focení v terénu budou pokračovat.

Foto Jiří Bernát


Foto Jiří BernátVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Jak fotit street foto

    Tento žánr si v posledních letech získal ohromnou popularitu. Každou vteřinu se na ulicích po celém světě odehrávají miliardy příběhů, z nichž každý…

  • Hledáčkem reportéra

    Slovo reportáž je odvozené z francouzštiny a dalo by se přeložit jako zpráva, nebo sdělení. Dobrý reportážní fotograf se musí dostat do víru událostí…

  • Černobílý svět

    První dochované fotografie byly černobílé. Trvalo cca dalších 50 let, než se dočkaly barvy. I dnes, téměř po dvou stoletích má černobílá fotografie…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím