Magazín

Blog

Jak probíhal jarní Mega týden? To se dočtete v naší reportáži

Iva ŘeřichováAktualizováno: 15. 6. 2023 v 7:51 • Rubrika: Blog

Jak probíhal jarní Mega týden? To se dočtete v naší reportáži

Květen u nás patřil festivalu Mega týden. Návštěvníci si na všech prodejnách užili množství workshopů a besed se zajímavými hosty z foto a video světa. Pojďte se podívat, jak již čtvrtý Mega týden probíhal.

Obsah

Na našich prodejnách v Praze, Brně i v Ostravě jste mohli navštívit 32 workshopů a 14 besed, které jsme pro vás připravili společně s našimi značkami. Ti vám také přivezli mnoho jejich produktů, které jste si mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Například novinku Nikon Z8 dokonce návštěvníci Mega týdne mohli otestovat jako první v České republice.

Objektivy Tamron | Megapixel

Představili se zde také zajímaví hosté, kteří se podělili o své znalosti a zkušenosti při focení nebo natáčení různých žánrů. Oblíbenost workshopů, které se zabývaly portréty, se potvrdila i nyní. Účastníci si vyzkoušeli, jak správně modelku nebo modela nasvítit, jak si nastavit fotoaparát nebo jak na nejlepší portrét v exteriéru. 

Workshop svícení portrétů | Megapixel

Nechyběly ani besedy, které představily až neotřelá témata. O tom, jak se umělá inteligence propisuje do fotografie ve své přednášce pohovořil Josef Marek z Peak Designu. Specifika focení svateb na exotickém Zanzibaru představil ambasador Sony Aleš Malár. O údělu focení na Rally Dakar v Ostravě mluvit Martin Straka. Nemůžeme nezmínit i velmi populární přednášky věnované focení zvířat, převážně těch v divoké přírodě, které vedl Michal Krause z Fujifilm nebo Rostislav Stach z OM System. 

Focení portrétu venku | Megapixel

Video a sociální sítě už k sobě neodmyslitelně patří. Jak ale vytvořit videa, která zaujmou? To se mohli dozvědět návštěvníci na workshopech Jana Sloviočka nebo Pavola Bigoše. 

Workshop focení v exteriéru | Megapixel

Protože je postprodukce fotek i videí důležitou součástí práce, věnovali jsme se i jí. Radovan Bartek vedl komorní workshop o retušování na grafických tabletech Wacom a Jakub „Kubajsz“ Fišer představil nový monitor ViewSonic, který si můžete vzít na cesty s sebou. Nezapomněli jsem ani na ty, kteří si chtějí fotografie uchovávat vytištěné. Pro ně byla totiž určená přednáška Josefa Duchoslava.

Fotografická přednáška | Megapixel

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili. Už teď se na všechny těšíme na dalším pokračování festivalu Mega týden. Už teď můžeme prozradit, že ten pátý se bude konat již brzo! 

Sdílet na


Komentáře k článku

S

Byl jsem u toho, s článkem jsem si zavzpomínal, obojí super!
Díky
Standa

1

Stanislav, 30. 6. 2023 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.