Jak probíhal nový workshop FOTOGRAFUEME AKT Blog

Jak probíhal nový workshop FOTOGRAFUEME AKT

Martin LukešAktualizováno: 13. 7. 2015 v 14:21 • Rubrika: Blog

Minulou sobotu proběhly v našem pražském ateliéru dvě nové fotodílny na téma FOTOGRAFUJEME AKT. Ty jsme vyhlásili v rámci doprovodného program k naší listopadové fotografické soutěži s názvem KŘIVKY LIDSKÉHO TĚLA, která se věnovala právě tomuto intimnímu žánru. Mnoho lidí si během soutěže stěžovalo, že jde o téma, ke kterému se běžný fotograf jen tak nedostane a tímto workshopem jsme chtěli dát možnost si focení aktu vyzkoušet a to všem, včetně naprostých začátečníků.

Sobotní fotodílnu jsme omezili pouze na 5 účastníku, aby byl zajištěn maximální komfort při samotném fotografování. Přesto, že se oba termíny zcela zaplnily, vše se neslo ve velmi komorní atmosféře. Na workshopu se objevilo mnoho známých tváří z naší Galerie, takže o to příjemnější bylo osobní setkání.


Ivan Kotlín / Květinová

Během sobotní dílny, si účastníci mohli vyzkoušet několik různých druhů svícení a to jak použití denního světla v kombinaci s odraznou deskou, tak za použití studiových zábleskových světel.


Jiří Večerník / Můj první pokus

Třešničkou na dortu pak bylo experimentální svícení s příchutí pop-artu. Jeho pointa byla v tom, že se na nahé tělo modelky promítaly z projektoru předem připravené fotografie s motivy architektury, streetphoto, nebo rostlin.


Monika Sandrová / Ženská krása

Přesto, že na workshop přišli i fotografové, kteří neměli s focením aktů vůbec žádné zkušenosti, odnesli si domů spoustu velmi dobrých fotografií. A pokud budu upřímný, tak mě kvalita některých z nich doslova ohromila.


Zdeněk Beránek / Sobotní triptych

Za to patří samozřejmě velký dík i skvělé modelce Katce. Podle ohlasů si všichni zůčastnění akci užili a o to nám šlo především. Pokud byste si chtěli vyzkoušet, jak vznikají podobné fotografie, vyhlásili jsme

další termín tohoto workshopu

s tím, že jsme na základě prvních zkušeností prodloužili délku na 2,5h.


úvodní a závěrečné foto: Martin Lukeš, lektor kurzu
 Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím