Jak létat s drony a stát se profesionálem Rozhovory

Jak létat s drony a stát se profesionálem

Martin HájekVydáno: 12. 12. 2017 v 13:00 • Rubrika: Rozhovory

Jste nadšeným fotografem a současně vás baví drony? Přemýšlíte o tom, že byste obě vášně spojili? O tom, co je třeba k profesionalizaci vaší fotografické a letecké techniky, jsme si povídali s Alešem Jungmannem.

Před nedávnem jsme s Alešem Jungmannem, který se profesně věnuje už několik let letecké fotografii, natočili video, zabývající se tématikou dronů . Bylo primárně určeno pro nadšence,  kteří nemají profesionální ambice. Ale vzhledem ke kladným ohlasům a současně poptávce jít více do hloubky, jsme se rozhodli na celou věc podívat ještě z druhého pohledu. Tedy z pohledu profesionála, který by si rád svým koníčkem - fotografováním, natáčením nebo létáním s dronem - začal (při)vydělávat.

Zajímá vás, jak na létání a současně focení nebo natáčení s dronem? S Alešem Jungmanem jsme toto téma podrobně probrali.  Zajímá vás, co všechno je třeba zařídit, abyste si mohli vydělávat jako pilot, fotograf nebo kameraman s dronem? Koukněte na naše video.

 

Jak začít, s čím pracovat a kolik za to

Video je rozděleno do 3 tématických částí: 

1. část (00:00 - 13:00) - "Jak začít" - v této části se věnujeme tomu, co všechno je třeba zajistit, abyste měli papírově vše v pořádku. Tedy od vyřízení potřebných formalit až po přezkoušení a úspěšné uzavření celého kolotoče. Neméně zajímavé pro vás bude určitě i to, jak dlouho vše trvá a jaká je cena.

2. část (13:10 - 19:30) - "Jakou techniku použít" - obsahuje praktické technické rady k tomu, jaký dron vybrat, a co k němu za fotoaparát, kameru, abychom dostali takové výstupy, po kterých toužíme.

3. část (13:15 - 23:00) - "Cenotvorba" aneb jak se vlastně "nacenit", kolik si naúčtovat za fotografie nebo video. Závěrečnou část je nutno brát s jistou rezervou, protože jde o subjektivní záležitost, kde je třeba zohlednit množství proměnných faktorů, od vstupní investicí přes režijní náklady až hodinovou či úkolovou sazbu.   

Další důležité informace:

Pro úplnost ještě přidávám několik dalších relevantních informací s odkazy, kde také můžete čerpat inspiraci:

  1. Výběr dronu
  2. Úřad pro civilní letectví
  3. Geometrie architektury (workshop s Alešem Jungmannem)

 

Video pro Megapixel.cz
http://www.megapixel.cz
Moderátor: Martin Hájek
Host: Aleš Jungmann
Kamera a střih: Martin Hájek
Ilustrační fotografie: Aleš Jungmann
Technika: Canon EOS 80D, EF 50 f/1.8 STM, RodeLink Filmmaker Kit, Mic JJC SGM-158 II

Video: Jak na drony I.



Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím