Jak létat s drony a stát se profesionálem Rozhovory

Jak létat s drony a stát se profesionálem

Martin HájekVydáno: 12. 12. 2017 v 12:00 • Rubrika: Rozhovory

Jste nadšeným fotografem a současně vás baví drony? Přemýšlíte o tom, že byste obě vášně spojili? O tom, co je třeba k profesionalizaci vaší fotografické a letecké techniky, jsme si povídali s Alešem Jungmannem.

Před nedávnem jsme s Alešem Jungmannem, který se profesně věnuje už několik let letecké fotografii, natočili video, zabývající se tématikou dronů . Bylo primárně určeno pro nadšence,  kteří nemají profesionální ambice. Ale vzhledem ke kladným ohlasům a současně poptávce jít více do hloubky, jsme se rozhodli na celou věc podívat ještě z druhého pohledu. Tedy z pohledu profesionála, který by si rád svým koníčkem - fotografováním, natáčením nebo létáním s dronem - začal (při)vydělávat.

Zajímá vás, jak na létání a současně focení nebo natáčení s dronem? S Alešem Jungmanem jsme toto téma podrobně probrali.  Zajímá vás, co všechno je třeba zařídit, abyste si mohli vydělávat jako pilot, fotograf nebo kameraman s dronem? Koukněte na naše video.

 

Jak začít, s čím pracovat a kolik za to

Video je rozděleno do 3 tématických částí: 

1. část (00:00 - 13:00) - "Jak začít" - v této části se věnujeme tomu, co všechno je třeba zajistit, abyste měli papírově vše v pořádku. Tedy od vyřízení potřebných formalit až po přezkoušení a úspěšné uzavření celého kolotoče. Neméně zajímavé pro vás bude určitě i to, jak dlouho vše trvá a jaká je cena.

2. část (13:10 - 19:30) - "Jakou techniku použít" - obsahuje praktické technické rady k tomu, jaký dron vybrat, a co k němu za fotoaparát, kameru, abychom dostali takové výstupy, po kterých toužíme.

3. část (13:15 - 23:00) - "Cenotvorba" aneb jak se vlastně "nacenit", kolik si naúčtovat za fotografie nebo video. Závěrečnou část je nutno brát s jistou rezervou, protože jde o subjektivní záležitost, kde je třeba zohlednit množství proměnných faktorů, od vstupní investicí přes režijní náklady až hodinovou či úkolovou sazbu.   

Další důležité informace:

Pro úplnost ještě přidávám několik dalších relevantních informací s odkazy, kde také můžete čerpat inspiraci:

  1. Výběr dronu
  2. Úřad pro civilní letectví
  3. Geometrie architektury (workshop s Alešem Jungmannem)

 

Video pro Megapixel.cz
http://www.megapixel.cz
Moderátor: Martin Hájek
Host: Aleš Jungmann
Kamera a střih: Martin Hájek
Ilustrační fotografie: Aleš Jungmann
Technika: Canon EOS 80D, EF 50 f/1.8 STM, RodeLink Filmmaker Kit, Mic JJC SGM-158 II

Video: Jak na drony I.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím