Magazín

Fotoporadna

Vyberte si správně nabíjecí stanici a cestujte s elektřinou

Tomáš KivaderAktualizováno: 29. 6. 2023 v 10:56 • Rubrika: Fotoporadna

Vyberte si správně nabíjecí stanici a cestujte s elektřinou

Proč si pořídit nabíjecí stanici? Pokud si tuto otázku musíte klást, patrně jste se ještě nedostali do situace, ve které byste nabíjecí stanici uvítali nebo dokonce nutně potřebovali. Záložní zdroj energie se může hodit každému, ať už jde o doplnění baterie v telefonu, dobití fotoaparátu či dronu nebo pohánění několika světel uprostřed divočiny při pořizování portrétů.

Obsah

EcoFlow RIVER 2 | Megapixel

Co to vlastně je nabíjecí stanice?

Ve zkratce se jedná o takovou velkou powerbanku, která nejenže má mnohem vyšší kapacitu, ale zároveň i výkon. Díky tomu můžete nabíjet ale i pohánět nejedno elektrické zařízení i bez přístupu k elektrické síti. O tom, že i v přírodě díky nabíjecím stanicím můžete připojit i světla se můžete dočíst více v článku Svícení kdekoliv s produkty EcoFlow.

Může se jednat o menší a přenosnější varianty vhodné na cestování nebo stanování nebo naopak velká řešení, která vám umožní pohánět i celou domácnost. EcoFlow se na trhu objevilo v roce 2017 a od jeho vzniku je kladen důraz na ekologii při výrobě akumulátorů pro jejich nabíjecí stanice. O prvních stanicích, které jsme měli v nabídce, se můžete dočíst zde: Energie kdekoliv s nabíjecími stanicemi EcoFlow.

Podle čeho si vybrat?

Základní parametry, podle kterých byste měli vybírat, jsou především kapacita, přenosnost, životnost a případné další dodatečné funkce, které vám některé řady či modely mohou poskytnout. Proto si musí každý sám za sebe určit a rozmyslet, na co a kde bude převážně nabíjecí stanici využívat.

Můžete si tedy klást otázku, kolik elektřiny dokáže přenosná elektrárna uložit. Tato hodnota se udává ve watthodinách (Wh), což je počet wattů spotřebovaných zařízením za jednu hodinu a najdete ji mezi těmi nejdůležitějšími parametry každé stanice.

Podle velikosti a možnosti nabíjecí stanice transportovat se dělí do dvou řad. Jedná se o menší řadu RIVER a větší DELTA.

EcoFlow DELTA 2 | Megapixel

Řada RIVER - energie na cesty a pro nenáročné

Tato řada je vhodná pro kohokoliv, kdo potřebuje krátkodobě vynahradit výpadek proudu v domácnosti, nebo pro ty, kteří jedou kempovat a chtěli by si s sebou vzít i více elektrických spotřebičů. River je ideální pro dobíjení akumulátorů fotoaparátů a kamer nebo notebooků a tabletů. Dobíjení těchto stanic je velmi rychlé díky chytrému invertoru a technologii X-stream se na kapacitu 80 % u všech modelů dostanete za nejdéle 60 minut (v případě dobíjení ze sítě). Dobíjení je rovněž také možné pomocí solárních panelů nebo v autě ze zapalovače.

EcoFlow RIVER 2 | Megapixel

RIVER 2

 • výstup: 300 W
 • kapacita: 256 Wh
 • hmotnost: 3,5 kg

RIVER 2 je aktuálně nejmenší nabíjecí stanice, kterou má EcoFlow v nabídce. Díky tomu je vhodná i k přenášení v ruce, podobně jako zbylé stanice této řady. Na stanici najdeme 1 AC výstup, 1 AC vstup, 2 USB-A a 1 USB-C port, 1 solární vstup a 1 výstup autozapalovače. Stanice se ze sítě dobije z 0 na 100 % již za 60 minut.

RIVER 2 Max

 • výstup: 500 W
 • kapacita: 512 Wh
 • hmotnost: 6,1 kg

RIVER 2 Max je střední velikost této řady a je vybavena několika porty, které zahrnují 2 AC výstupy, 1 AC vstup, 3 USB-A a 1 USB-C port, 2 DC5521 porty, 1 solární vstup a 1 výstup autozástrčky.

RIVER 2 Pro

 • výstup: 800 W
 • kapacita: 768 Wh
 • hmotnost: 7,8 kg

RIVER 2 Pro je vybavena několika porty pro všechna vaše zařízení včetně 3 AC zásuvek, 1 AC vstup, 3 USB-A a 1 USB-C, 2 DC5521 porty, 1 solární vstup a 1 výstup autozástrčky. Stanice se ze sítě dobije z 0 na 100% již za 70 minut.

Řada DELTA - energie do domácnosti a pro náročné

Řada DELTA si poradí s náročnějšími spotřebiči při výpadcích proudu nebo dá se využít i pro zábavu za příznivějšího počasí na zahradní oslavě či v kempu. Vysoký výkon je ideální pro pracoviště, kde nejsou žádné zásuvky nebo pro oživení venkovních prostor. Nářadí, čerpadla, kávovary, lednice, televize, světla a mnohem více lze připojit a pohodlně používat s těmito velkými stanicemi.

Pokud cestujete karavanem nebo dáváte přednost plavbám lodí, DELTA je ideální řešení, které na cestách jistě oceníte. Výhodou této řady je i možnost zvětšit její kapacitu využitím přídavných baterií.

řada DELTA | Megapixel

DELTA 2

 • výstup: 1800 W
 • kapacita: 1024 Wh
 • hmotnost: 12 kg

DELTA 2 je vybavena množstvím portů, mezi které patří 4 AC zásuvky, 4 USB-A, 2 USB-C, autozásuvka nebo 2 DC55521. Samozřejmostí je rychlé dobíjení X-Stream z 0 % na 80 % za 50 minut a řada ochranných systémů pro co nejbezpečnější provoz.

DELTA 2 Max

 • výstup: 2400 W
 • kapacita: 2016 Wh
 • hmotnost: 23 kg

DELTA 2 Max na sobě nese 4 AC zásuvky, 4 USB-A, 2 USB-C, autozásuvku a 2 DC55521. Při samotném nabíjení z AC zásuvky dosáhnete 80 % už za 53 minut

DELTA Pro

 • výstup: 3600 W
 • kapacita: 3600 Wh
 • hmotnost: 45 kg

DELTA Pro má k dispozici 4 AC zásuvky, 4 USB-A, 2 USB-C, autozásuvku, 2 DC55521 či Anderson Port. Jedná se o největší a nejtěžší nabíjecí stanici, kterou máme aktuálně v nabídce. I proto je vybavena transportními kolečky a madlem, které usnadňují její přesun z místa na místo.

Příslušenství nabíjecích stanic

V případě, že jste si již vybrali nabíjecí stanici, můžete ještě pokukovat po nějakém dalším šikovném příslušenství. V první řadě to mohou být rozšiřitelné bateriové moduly pro řadu DELTA. Dále může jít o solární panely a jejich příslušenství nebo jen šikovné přepravní tašky chránící stanice před zbytečným poškrábáním.

DELTA Extra Battery - přídavné baterie

EcoFlow má aktuálně v nabídce 3 varianty s odlišnou kapacitou, velikostí a hmotností. Jsou to EcoFlow DELTA 2 přídavná baterie (1024 Wh, 9,5 kg), EcoFlow DELTA Max přídavná baterie (2016 Wh, 18 kg) a EcoFlow DELTA Pro přídavná baterie (3600 Wh, 38 kg). Z většiny je lze kombinovat s různými stanicemi řady EcoFlow DELTA a zároveň jich i připojit více k jedné stanici. Pro opravdu náročné uživatele máme v nabídce i tento set EcoFlow DELTA Pro + DELTA Pro přídavná baterie.

Solární panely

Alternativou k dobíjení stanic ze sítě je připojit solární panely pomocí portu XT60. Toto řešení je jednak ekologické, ale hlavně ho můžete využít i na cestách, klidně uprostřed divočiny. V nabídce jsou různé varianty s různým výkonem jako 110 W, 160 W 220 W nebo 400 W.

Ecoflow solární panely | Megapixel

Přepravní tašky

Pokud si chcete svoji stanici dodatečně ochránit, vybavit ji v některých případech uchy, či si k ní dodat praktické kapsičky na drobné kabely a další příslušenství můžete sáhnout po přepravních brašnách designovaných přímo na konkrétní modely.

Další užitečné funkce

Již jsem se zmínil o technologii X-Stream, která umožňuje nabíjecím stanicím EcoFlow rychlejší nabíjení, než  je u konkurence. Obvykle díky ní nabijete za pouhou hodinu stanici alespoň na 80 % její kapacity. Další užitečnou vlastností je využití technologie X-Boost. Ta je určena pro pohánění přístrojů s vyšším příkonem, než jaký je schopen invertor stanice produkovat. Krátkodobě se tak zvýší výkon na požadovanou hodnotu a vy tak můžete použít i náročnější nářadí či jiné spotřebiče. Stanice od EcoFlow disponují i systémem správy akumulátoru (BMS), díky němuž je zvýšen výkon, efektivita a možnost skladování akumulátorů. A nakonec je třeba ještě zmínit povedenou mobilní aplikaci EcoFlow (Android i iOS), která vám umožní sledovat aktuální využití stanice nebo nastavovat její volitelné funkce.

Slyšeli jste už o letní kampani? Právě teď můžete nakoupit EcoFlow s extra slevami

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.