Jak vybrat čtečku karet

Po nafocení plné karty fotek jsme nuceni zabývat se způsobem, jakým je stáhneme do počítače či notebooků. V případě nejrychlejších karet na trhu bývá připojení zařízení originálním USB kabelem často velmi pomalé, tudíž se nabízí řešení v podobě čtečky paměťových karet.

Výběr čtečky karet

84279Čtečka karet je malé, při tom ale velmi praktické zařízení, které se připojuje k jakémukoliv počítači pomocí rozhraní USB (pozor, neplést si s konektorem). Čtečka nahrazuje nutnost připojit zařízení (fotoaparát, kameru, dron, akční kameru...) přes kabel USB a je to zpravidla výrazně rychlejší řešení. Například u extrémně rychlých karet typu XQD nebo CFast umožňují čtečky přenos dat v maximální možné rychlosti karty, což USB rozhraní fotoaparátu nebo kamery velmi často nezvládne.

Příkladem mohou být i paměťové karty SD, konkrétně ty s rychlostním standardem UHS-II. U nich je třeba si ohlídat to, zda čtečka (kromě formátu paměťové karty) podporuje právě i zmiňovaný rychlostní standard a umožní vám tak číst a zapisovat data na kartu její nejvyšší možnou rychlostí.

Čtečky karet dělíme na:

  • Čtečky na jeden typ karty - výhodou jsou především malé rozměry a cenová dostupnost, mnohdy je čtečka levnější než náhradní USB kabel.
  • Univerzální čtečky - výhodné pro ty, kteří používají více typů karet, pro rodiny, kde se používá více druhů fotoaparátů a podobně. Některé univerzální čtečky podporují všechny dostupné typy karet, jiné jsou omezeny pouze pro ty nejpoužívanější.89868

Jednou z dalších věcí, co je třeba si ohlídat, je konektor, kterým je čtečka vybavena. V dnešní době se můžete často setkat s cestovními čtečkami, jež nemají kabel, ale pouze pevný konektor. V současné době probíhá stále větší nástup počítačů a notebooků vybavených konektorem USB-C, což často bývá jediným druhem konektoru, a čtečku se standardním konektorem USB byste již bez redukce nepřipojili.

Jaké další výhody má čtečka

Další velkou výhodou je fakt, že pomocí čtečky můžete také kopírovat data i opačně, tedy z počítače na kartu, což mnohé fotoaparáty vůbec neumožňují, i když se k PC připojí jako výměnný disk. Paměťová karta se čtečkou tedy můžete použít i jako přenosné úložiště. 

Vyberte si čtečky karet v našem obchodě.

 

Další informace na Megapixelu

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 1 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím