Jak vybrat fotorámeček

Fotorámečky, digitální fotoalba, přenosné prohlížečky atd. To všechno jsou názvy, které se v posledních letech ozývají čím dál častěji. Může za to vzrůstající kvalita displejů a nabídka funkcí v poměru s klesající cenou. To vše vedlo k tomu, že s výrobci se roztrhl pomyslný pytel. Dokonce jsme mohli zaznamenat jistou vlnu vlastenectví, když celá řada lidí poptávala „digitální album od té české firmy“. A samozřejmě to způsobuje fakt, že fotorámeček snoubí dva velmi důležité aspekty – design (popř. eleganci) a praktičnost .

Jak se tedy v tak široké nabídce tohoto sortimentu zorientovat, podle čeho vybírat. Odpověď je v určení priorit uživatele, tedy opět v rozdělení rámečků.

  • Statické x přenosná alba
  • Interní paměť x čtečka
  • Rozlišení LCD x velikost LCD
  • Speciální funkce (zvuk...)

Přenosná alba x statické rámečky

Digitální alba jsou charakteristická právě uzpůsobením k transportu a provozu v terénu tzn. Charakteristickými znaky je integrovaný akumulátor umožňující provoz i mimo dosah sítě, menší rozměr usnadňující transport (zpravidla se zmenšuje velikost obvodového rámečku kolem LCD ) a v neposlední řadě vyvedení základních ovládacích prvků na přední část rámečku, pro pohodlnější ruční přepínání. Pro statický rámeček naproti tomu budou charakteristické opačné vlastnosti : nápadní výhradně přes sítový zdroj, výrobci dopřáli prostor dominantnější obrubě kolem LCD, k dispozici je i nějaká ta nožička umožňující rámeček zafixovat na jakékoli poloze. Ovládací prvky se tak často nepoužívají proto jsou umístěné na zadní straně, aby nenarušovaly design.

Interní paměť x čtečka

V obou těchto případech platí klasická pro a proti. Interní paměť prohlížečky nás nenutí blokovat naší kartu a je to další zdroj prostoru pro data. Nevýhodou je pevně omezená kapacita takové paměti a nutnost nahrávání dat do rámečku. Na druhou stranu slot pro paměťové karty umožňuje spontánní prohlížení, možnost prezentovat fotografie i o třech desítkách GB, rychlý přenos dat do rámečku pomocí externích čteček u PC apod. Jedinou nevýhodou se jeví blokace paměťové karty v době prohlížení, které může být často i dlouhé.

Velikost x rozlišení LCD

Velikost LCD digitálního rámečku se uvádí jako velikost většiny displejů, je to délka úhlopříčky a jednotkou jsou palce. Pokud je displej velký mělo by být velké rozlišení. Ne vždy tomu tak je, proto je dobré tyto poměrové údaje sledovat. V důsledku zde platí ještě jeden klasický příměr - s rostoucím rozlišením roste i cena. Velikost aktivní části rámečku má pak sekundární vliv na cenu.

Speciální funkce

posledním, ale častým kritériem je nabídka speciálních funkcí a vlastností. Takové požadavky jsou silně individuální. Proto se zde zmíníme pouze o těch nejčastějších paradoxně jsou to dotazy z oblasti audia. Možnost přehrávání videozáznamů, možnost přehrávání zvuku, možnost integrovaného radiopřijímače apod. K častým požadavkům také patří poptávka po dálkovém ovládání, výstupu a propojení s TV, kombinace volených snímků a kalendáře atd.

Jak již bylo řečeno v počátku, nabídka digitálních rámečků je velmi široká. Takže nežli oslovíte prodejce, je dobré mít ujasněné i ty nejabsurdnější požadavky. V současné nabídce se jim za cenu několika málo kompromisů určitě něco přiblíží.

 

Další informace na Megapixelu

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím