Jak vybrat fotorámeček

Fotorámečky, digitální fotoalba, přenosné prohlížečky atd. To všechno jsou názvy, které se v posledních letech ozývají čím dál častěji. Může za to vzrůstající kvalita displejů a nabídka funkcí v poměru s klesající cenou. To vše vedlo k tomu, že s výrobci se roztrhl pomyslný pytel. Dokonce jsme mohli zaznamenat jistou vlnu vlastenectví, když celá řada lidí poptávala „digitální album od té české firmy“. A samozřejmě to způsobuje fakt, že fotorámeček snoubí dva velmi důležité aspekty – design (popř. eleganci) a praktičnost .

Jak se tedy v tak široké nabídce tohoto sortimentu zorientovat, podle čeho vybírat. Odpověď je v určení priorit uživatele, tedy opět v rozdělení rámečků.

  • Statické x přenosná alba
  • Interní paměť x čtečka
  • Rozlišení LCD x velikost LCD
  • Speciální funkce (zvuk...)

Přenosná alba x statické rámečky

Digitální alba jsou charakteristická právě uzpůsobením k transportu a provozu v terénu tzn. Charakteristickými znaky je integrovaný akumulátor umožňující provoz i mimo dosah sítě, menší rozměr usnadňující transport (zpravidla se zmenšuje velikost obvodového rámečku kolem LCD ) a v neposlední řadě vyvedení základních ovládacích prvků na přední část rámečku, pro pohodlnější ruční přepínání. Pro statický rámeček naproti tomu budou charakteristické opačné vlastnosti : nápadní výhradně přes sítový zdroj, výrobci dopřáli prostor dominantnější obrubě kolem LCD, k dispozici je i nějaká ta nožička umožňující rámeček zafixovat na jakékoli poloze. Ovládací prvky se tak často nepoužívají proto jsou umístěné na zadní straně, aby nenarušovaly design.

Interní paměť x čtečka

V obou těchto případech platí klasická pro a proti. Interní paměť prohlížečky nás nenutí blokovat naší kartu a je to další zdroj prostoru pro data. Nevýhodou je pevně omezená kapacita takové paměti a nutnost nahrávání dat do rámečku. Na druhou stranu slot pro paměťové karty umožňuje spontánní prohlížení, možnost prezentovat fotografie i o třech desítkách GB, rychlý přenos dat do rámečku pomocí externích čteček u PC apod. Jedinou nevýhodou se jeví blokace paměťové karty v době prohlížení, které může být často i dlouhé.

Velikost x rozlišení LCD

Velikost LCD digitálního rámečku se uvádí jako velikost většiny displejů, je to délka úhlopříčky a jednotkou jsou palce. Pokud je displej velký mělo by být velké rozlišení. Ne vždy tomu tak je, proto je dobré tyto poměrové údaje sledovat. V důsledku zde platí ještě jeden klasický příměr - s rostoucím rozlišením roste i cena. Velikost aktivní části rámečku má pak sekundární vliv na cenu.

Speciální funkce

posledním, ale častým kritériem je nabídka speciálních funkcí a vlastností. Takové požadavky jsou silně individuální. Proto se zde zmíníme pouze o těch nejčastějších paradoxně jsou to dotazy z oblasti audia. Možnost přehrávání videozáznamů, možnost přehrávání zvuku, možnost integrovaného radiopřijímače apod. K častým požadavkům také patří poptávka po dálkovém ovládání, výstupu a propojení s TV, kombinace volených snímků a kalendáře atd.

Jak již bylo řečeno v počátku, nabídka digitálních rámečků je velmi široká. Takže nežli oslovíte prodejce, je dobré mít ujasněné i ty nejabsurdnější požadavky. V současné nabídce se jim za cenu několika málo kompromisů určitě něco přiblíží.

 

Další informace na Megapixelu

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím