Jak vybrat inkoustové tiskárny

Inkoustové tiskárny jsou stále populárnější, umožňují tisk fotografií doma a nebo v kanceláři v kvalitě, která je naprosto stejná s výstupy z profesionálních fotolaboratoří. U některých typů dokonce ani není zapotřebí připojení k počítači. Některé kvalitní inkoustové tiskárny nabízejí ale mnohem víc, než jen tisk fotografií ve špičkové kvalitě.

Inkoustové fototiskárny

Tisk kvalitních fotografií v domácích podmínkách je stává stále populárnější a je jen na nás a našich nárocích, jaký model si vybereme. Tiskárny můžeme rozdělit podle několika kritérií:

  • Počet inkoustů - některé tiskárny umožňují výměnu barevných inkoustů jednotlivě, tedy podle toho, která barva je spotřebovaná. To je daleko ekonomičtější řešení, než když se po spotřebování jedné barvy musí vyměnit celá kazeta. Kvalitní tiskárny mívají 5 inkoustů, profesionální modely jich ale mívají až 10.
  • Maximální velikost výtisku - naprosto nejrozšířenější jsou tiskárny, které umožňují tisk fotografií do velikosti A4. Samozřejmě je možné tisknout i menší formáty, takže například fotky do rodinného alba, které mívají velikost 10x15 cm, už nemusíte nechat tisknout v laboratoři. Profesionální modely ale umožňují tisk výstavních snímků větších, než je formát A3.
  • Možnost přímého tisku z fotoaparátu nebo paměťové karty - většina dnes prodávaných tiskáren už nepotřebuje počítač. Snímek můžete vytisknout z fotoaparátu a nebo paměťové karty přímo.
  • Bezdrátové připojení - u některých modelů můžete využívat bezdrátového připojení k počítači pomocí Wi-Fi

Multifunkční zařízení

Mnoho zákazníků přemýšlí o tom, jestli je pro ně výhodné investovat do zařízení, které kromě tisku fotografií nabízí i další funkce. Naprostá většina fototiskáren umožňuje samozřejmě i tisk běžných dokumentů na kancelářský papír.

Je ale mnoho multifunkčních tiskáren, které nabízejí například

  • kopírku
  • skener
  • fax
  • možnost připojení k internetu

Tyto multifunkční zařízení tedy najdou uplatnění nejen v domácnosti, ale také v kancelářích, kde mohou ušetřit nejen místo, ale především peníze potřebné na nákup několika jednoúčelových přístrojů.

Vyberte si inkoustové tiskárny nebo multifunkční zařízení v našem obchodě.

 

Další informace na Megapixelu

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím