Jaký byl minulý workshop Street Photography Blog

Jaký byl minulý workshop Street Photography

Deana KolenčíkováVydáno: 28. 4. 2017 v 15:17 • Rubrika: Blog

V jednu jarní sobotu jsme se setkali ve skupině 8 lidí na víkendové dílně Street Photography. Počasí bylo v tento den nepředvídatelné, ale spoléhali jsme se na to, že fotografování v exteriéru nám déšť nepokazí a tak se i stalo. Naše skupina se skládala z různých věkových skupin, ale každý už nějaké zkušenosti s digitálním fotoaparátem měl. Nové ale bylo pracovat s fotoaparátem v terénu ulice, kde si všichni chtěli vyzkoušet nový přístup a také nějaké ty triky.

Street Photography

První destinací byla Pražská tržnice v Holešicích, která se nachází v blízkosti našeho obchodu a tak jsme si ještě před odchodem mohli na počítačí prohlédnout tvorbu různých autorů streetfotografie, abychom načerpali nějakou inspiraci.  


Foto Karel Tauchman

Rušná tržnice byla plná znuděných prodejců ve stáncích, podnapitých kolemjdoucích, starších lidí a různých zajímavých městských zátiší, která se skládají zejména z konzumních, pestrobarevných předmětů tohoto trhu, odpadu a náhodných předmětů.


Foto Zbyšek Šebesta

Tržnici jsme nejprve prošli společně, abychom zmapovali místo i s mimopražskými účastníky. Následně měli všichni hodinu na to, aby samostatně zachytili tržnici v její plné kráse, zaměřili se na lidi a jejich gesta, stejně jako zátiší, uvědomovali si změny světla, stíny a detaily reklam. První dojmy byly zajímavé.

Foto Zbyšek Šebesta

Po toulání se mezi halami jsme si udělali obědovou přestávku v jednom z vietnamských občerstvení a rozhodli jsme se pokračovat v Karlíně, který je specifický svou kombinací původní a moderní architektury. Tam jsme se dostali přívozem, loďku s názvem Holka, která spojuje Holešovice s Karlínským přístavem.

První úkolem v této čtvrti bylo překonat ostych a komunikační bariéry. Účastníci měli přímo oslovit kolemjdoucí se záměrem nafotit je. Tento úkol nebyl jednoduchý, ale většině účastníků se podařilo komunikovat s kolemjdoucími a překonat určitou míru obav z jejich negativní reakce. Na základě této zkušenosti budou účastníci více pohotoví a bez ostychu, až se vydají na své fotografické toulky samostatně.


Foto Ondřej Blaho

Karlínské ulice nám nabízely různorodý výběr obchodních výloh a tak jsme se v rámci dalšího úkolu zaměřili právě na ně. Po pohrávání si s odrazy okolního světa od skla výloh jsme se rozhodli zamířit na konci naší dílny ještě více do centra dění, na rušný Václavák. Po ceste se objevilo několik podnětů a situací, které zachytili ti nejpozornější.

Unavení z celodenního procházení a pozorného soustředění se na veřejný prostor jsme ukončili náš kurz v kavárně v Lucerně, kde jsme zesumarizovali naše zkušenosti a nové poznatky.


Foto Iva ČasarováVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

 • Jak fotit street foto

  Tento žánr si v posledních letech získal ohromnou popularitu. Každou vteřinu se na ulicích po celém světě odehrávají miliardy příběhů, z nichž každý…

 • Hledáčkem reportéra

  Slovo reportáž je odvozené z francouzštiny a dalo by se přeložit jako zpráva, nebo sdělení. Dobrý reportážní fotograf se musí dostat do víru událostí…

 • Černobílý svět

  První dochované fotografie byly černobílé. Trvalo cca dalších 50 let, než se dočkaly barvy. I dnes, téměř po dvou stoletích má černobílá fotografie…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím