Magazín

Produktové aktuality

Je libo robota na vytváření rodinných fotografií a momentek? Pozvěte k sobě domů automatický fotoaparát Canon PowerShot PX

Martin LukešVydáno: 4. 11. 2021 v 12:57 • Rubrika: Produktové aktuality

Je libo robota na vytváření rodinných fotografií a momentek? Pozvěte k sobě domů automatický fotoaparát Canon PowerShot PX

Do našich životů se čím dál více vkrádají technologie řízené umělou inteligencí. Máme tu chytré telefony, automobily s automatickým řízením nebo domáci asistenty Siri a Alexu. Spoustu věcí zvládnou udělat za nás a ušetří nám tak mnoho času. A tyto převratné systémy se pomalu, ale jistě začínají dostávat do světa digitálních fotoaparátů a kamer. Canon PowerShot PX je jednou z prvních vlaštovek.

Obsah

Určitě znáte ten pocit, když se doma v rodině děje něco zajímavého a vy si zpětně říkáte: „To je ale škoda, že nikdo nevyndal foťák." Nebo naopak fotoaparát vytáhnete, ale v tu chvíli na sebe strhnete pozornost a rušivý element v podobě samotného fotografa nenávratně pokazí kouzlo a autentičnost toho jedinečného okamžiku.

Možná někoho napadla myšlenka, kdyby tam tak byl nějaký neviditelný fotograf, který by nikoho nerušil a večer jen vysypal z kouzelné brašny úchvatné momentky z celého dne. Naštěstí to napadlo i vývojáře z Canonu a tato prestižní značka nyní představuje automatického fotografického robota, digitální kompakt Canon PowerShot PX.

Canon PowerShot PX | Megapixel

Canon PowerShot PX

Asi většinu fanoušků přivede na první pohled do rozpaků tvar této zajímavé novinky. Tohle ale není model, který byste měli nosit na krku, jako jiné pokročilé kompakty. V podstatě vám bude spíše připomínat nějakou bezpečnostní kameru a vlastně nejste daleko od pravdy. Koncept je totiž velmi podobný, ale liší se především výstupní kvalitou a hlavně účelem využití.

PiXí pravděpodobně odstartoval novou generaci fotoaparátů, které budou automaticky dokumentovat ty nejvzácnější okamžiky vašeho života, což jsou chvíle s vaší rodinou, přáteli a těmi nejbližšími.

Automatické fotografování | Megapixel

Fotoaparát jednoduše někam postavíte, zapnete ho a o víc už se nestaráte. Přístroj dokáže automaticky sledovat a vyhodnocovat scénu, hledá v ní obličeje a následně pořídí snímek v tom nejzajímavějším okamžiku. Ohromnou výhodou je pak to, že je na snímku i ten člen rodiny, který tam obvykle chybí, protože stojí za fotoaparátem v roli fotografa.

Pořízené snímky jsou přehledně archivovány v aplikaci, ve které lze fotografie třídit a vyhledávat v nich například i podle konkrétních obličejů, které program dokáže analyzovat.

Fotoaparát značky Canon | Megapixel

Chci Canon PowerShot PX

Základní technické parametry

Modul fotoaparátu je konstruován tak, aby efektivně dokázal využit téměř jakoukoliv perspektivu. Klíčovým prvkem je objektiv s ekvivalentem ohniska 19-57 mm (97,5° až 41,6°), který má k dispozici 3x zoom. Jednotka s objektivem se umí automaticky otáčet kolem své osy až do perimetru 170°. Stejně tak umí náklon směrem nahoru o 90° a dolu o 20°. Když tedy sečtete možnosti objektivu v kombinaci s náklonem a rotací, tak tento strážce rodinných momentek dokáže pokrýt zorné pole 340˚ horizontálně a 110˚ vertikálně. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je pak 20 cm až 30 cm od roviny snímače v závislosti na použitém zoomu.

Fotografie a videa jsou zaznamenávány obrazovým snímačem 1/2,3“ CMOS s rozlišením 12 Mpx. O zpracování dat se stará pokročilý procesor DIGIC 7, tedy stejný senzor, který známe z profesionálních zrcadlovek a bezzrcadlovek Canon.

Tento rodinný modul zvládne kromě fotografií také záznam videa, a to ve FullHD rozlišení při 60p. Li-Ion akumulátor vydrží 2–5 hodin podle toho, jakou nastavíte frekvenci záznamu. Lze ho dobíjet pomocí USB-C kabelu, stejně jako mobilní telefon. Záznam je ukládaný na paměťové karty microSDXC (UHS-I) a k dispozici je také bezdrátové rozhraní Bluetooth 4.1LE.

Novinka Canon | Megapixel

Filozofie automatického fotografa

Možná někoho napadne, zda tato pomůcka najde v domácnosti uplatnění, ale když za vás robot v kuchyni našlehá těsto, nakrouhá zeleninu a umyje nádobí, tak proč by za vás nemohl pořídit i fotografie nebo video záznam.

Nezáleží na tom, zda půjde o rodinou oslavu, pečení vánočního cukroví s dětmi, nebo budete hrát s přáteli nějakou společenskou hru. Byla by velká škoda přijít o zážitek z těchto krásných okamžiků, jen protože si někdo pořád hraje s fotoaparátem. Canon PowerShot PX pořídí fotografie i videa za vás a vy tak můžete zůstat duchem přítomní s těmi nejbližšími.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.