Magazín

Produktové aktuality

Je tu sedmá řada Sony RX100!

Tom KalousAktualizováno: 30. 7. 2019 v 15:42 • Rubrika: Produktové aktuality

Je tu sedmá řada Sony RX100!

Nevíte co s sebou na cesty? Pokud se vám nechce tahat foťák větších rozměrů, se Sony RX100 VII neprohloupíte. Nabízí obdivuhodný ohniskový rozsah, úctyhodnou světelnost, špičkové video, výklopný displej anově také 90 snímků za sekundu při focení.

Stejně jako předchůdce nabízí nový model ohniskový rozsah 24 - 240 mm se světelností f/2,8 - f/4,5. Nový Sony RX100 VII má vylepšený CMOS snímač a také si polepšil v ostření a to výrazně. Nabízí více fázových detekčních bodů. Nově také disponuje posledním ostřícím systémem Real-time Eye AF. Dokáže tedy nejen ostřit na oko modelky, ale také sledovat vybraný subjekt, stejně jako tomu je u fotoaparátu Sony A9 a A6400. A pozor! Umí také ostřit na oko zvířat.

 

Aby toho nebylo málo, bez hledáčku umí zachytit až 7 snímků ve snímkové frekvenci 90 snímků za sekundu. Pokud při focení používáte hledáček, fotoaparát je schopen fotit rychlostí až 20 snímků za vteřinu bez ztráty obrazu v hledáčku.

Video zvládal skvěle už i předchůdce a tak rozlišení 4K zůstává. Je tu ale další vylepšení, které s videem úzce souvisí a to je stabilizace Active SteadyShot. Díky kombinaci digitální a elektronické stabilizaci je až 8x účinnější než standardní SeadyShot stabilizace. Pro natáčení zde jsou profily Hybrid Log-Gamma(HDR), S-Gamut3.Cine, S-Log3, S-Gamut3 nebo S-Log3, které umožňují preciznější práci s videem v post produkci. Klipy je možné označit jako vertikální, což eliminuje otáčení záběrů ve střižně.

Na straně Sony RX100 VII najdete také ukrytý vstup pro 3,5mm jack, díky kterémů připojíte mikrofon pro ještě kvalitnější zvuk. Výklopný displej o 90° dolů a 180° nahoru zůstává jako u předchůdce a řadí tak i tento model jako velmi vhodný fotoaparát pro video bloggery. Společnost Sony vyslyšela prosby zákazníků a vložila do fotoaparátu interní možnost intervalového nahrávání časosběrů, což bylo dříve možné pouze po zaplacení aplikace v Play Memories, která byla nedávno zrušena.

Předpokládaná dostupnost fotoaparátu Sony CyberShot RX100 VII je 21. 8. 2019 a bude stát 33 990 Kč.

Předobjednat Sony RX100 VII

Klíčové vlastnosti Sony RX100 VII

  • Ohniskový rozsah 24 - 240 mm (ekv. 35 mm)
  • Světelnost f/2,8 - f/4,5
  • Real-time EYE AF - ostření na oko při focení i natáčení videa
  • 20 sn./s bez ztráty obrazu v hledáčku
  • 4K UHD video 30 sn./s
  • 8x účinnější stabilizace
  • Vstup na mikrofon
  • Plně výklopný displej

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.