Přidejte se! Zúčastněte se naší celoroční soutěže. Přihlásit do soutěže

Téma měsíce Jeden obrázek vydá za 1000 slov

Třetí ročník soutěže ROK S MEGAPIXELEM se pomaličku, ale jistě chýlí do finále a tak jsme se tentokrát rozhodli pro malé zpestření. Společně s Nikonem, což je partner tohoto měsíčního kola, a garantkou soutěže Alžbětou Jungrovou jsme si pro vás připravili trošku něco jiného, než obvykle. Téma na září zní – JEDEN OBRÁZEK VYDÁ ZA 1000 SLOV. Jde tedy o téma hodně otevřené a vaše fotografie by měly odvyprávět nějaký příběh, děj, situaci, pocity, emoce, nebo stav. Aby ale nešlo o strohé vyprávění, chceme od vás tentokrát malý fotografický soubor. Snímky  tedy nenahrávejte do Galerie postupně, ale každou poskládejte ze 3 – 4 samostatných záběrů. Fotografie, ze kterých bude tato „koláž“ složena, na sebe musí nějak navazovat a musí nést nějaké sdělení. V žádném případě tedy nemůže jít o 3 samostatné záběry bez jakéhokoliv kontextu. Věříme, že o to bude tato soutěž zábavnější a moc se těšíme na vaše fotografické příběhy.

Alžběta Jungrová, garant měsíce

Alžběta je pravnučkou novináře Ferdinanda Peroutky. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Praze, obor užitá fotografie, kterou absolvovala v…

Číst dál

Technika garanta

 • Nikon D810 tělo
 • Nikon 14-24 mm f/2,8 AF-S G ED
 • Nikon 70-200mm f/2,8 G AF-S NIKKOR ED VR II
 • Nikon 50 mm f/1,4 AF-S NIKKOR G
 • Nikon 35 mm f/1,4 AF-S G
 • Nikon 1 AW 11-27,5mm f/3,5-5,6 stříbrný
 • Nikon 1 J5 tělo
 • Nikon Coolpix A
 • Alžběta je pravnučkou novináře Ferdinanda Peroutky. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Praze, obor užitá fotografie, kterou absolvovala v roce 1996. Po škole pracovala jako reportérka deníku Mladá fronta DNES, později působila v tiskové agentuře CPA. Mezi roky 2000–2002 žila v USA a Mexiku a následně strávila půl roku v Londýně. Během povodní v roce 2002 navázala spolupráci s Hospodářskými novinami, později fotografovala pro Lidové noviny a deníky vydavatelství Vltava Labe Press. Alžběta Jungrová se jako fotografka specializuje na náročné reportážní a dokumentaristické projekty v rozvojovém světě. V minulosti mj. fotografovala překupníky heroinu v pákistánském Chajbarském průsmyku, vrakoviště lodí v Bangladéši, útulek pro HIV pozitivní děti ve Vietnamu, železniční provoz v Kambodži nebo pouliční nepokoje v Pásmu Gazy. Opakovaně byla oceněna v soutěži české novinářské fotografie Czech Press Photo. Od roku 2007 pracuje na volné noze, fotí kreativní projekty, komerční zakázky, reportáže, portréty, fashion atd. Spolupracuje s různými agenturami, jako např. s britskou agenturou Demotix. Od roku 2013 spolupráce také s agenturou 4D Photo, pro kterou fotí reklamu a komerční zakázky.

Alžběta Jungrová, garant měsíce

Alžběta je pravnučkou novináře Ferdinanda Peroutky. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Praze, obor užitá fotografie, kterou absolvovala v roce 1996. Po škole pracovala jako reportérka deníku Mladá fronta DNES, později působila v tiskové agentuře CPA. Mezi roky 2000–2002 žila v USA a Mexiku a následně strávila půl roku v Londýně. Během povodní v roce 2002 navázala spolupráci s Hospodářskými novinami, později fotografovala pro Lidové noviny a deníky vydavatelství Vltava Labe Press. Alžběta Jungrová se jako fotografka specializuje na náročné reportážní a dokumentaristické projekty v rozvojovém světě. V minulosti mj. fotografovala překupníky heroinu v pákistánském Chajbarském průsmyku, vrakoviště lodí v Bangladéši, útulek pro HIV pozitivní děti ve Vietnamu, železniční provoz v Kambodži nebo pouliční nepokoje v Pásmu Gazy. Opakovaně byla oceněna v soutěži české novinářské fotografie Czech Press Photo. Od roku 2007 pracuje na volné noze, fotí kreativní projekty, komerční zakázky, reportáže, portréty, fashion atd. Spolupracuje s různými agenturami, jako např. s britskou agenturou Demotix. Od roku 2013 spolupráce také s agenturou 4D Photo, pro kterou fotí reklamu a komerční zakázky.

Technika garanta


Sbalit

Vhodné vybavení pro focení tématu
Jeden obrázek vydá za 1000 slov

Co můžete tento měsíc vyhrát?

Sbírejte zároveň body do roční soutěže. Vítězové si rozdělí ceny v celkové hodnotě přes 160 000 Kč!

SonyPartnerem tématu je společnost Nikon

Objevte fotoaparáty a objektivy značky Nikon

 • 5. - 6. místo, cena partnera NIKON

  5. - 6. místo, cena partnera NIKON

  Kniha The best of Czech press photo

 • 7. místo, cena partnera NIKON

  7. místo, cena partnera NIKON

  Mistrovství práce s DSLR

 • 8. - 14. místo, cena partnera NIKON

  8. - 14. místo, cena partnera NIKON

  Sada nářadí Nikon

 • 15. - 16. místo, cena partnera NIKON

  15. - 16. místo, cena partnera NIKON

  Pero Santini

Soutěžní fotografie

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 1 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím