Recenze JJC popruh na rameno NS-Q2

Michal Unar

Michal Unar • 12. 04. 2016

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • jednoduché uchycení
  • kapsičky na drobné příslušenství
  • pružnost
  • příjemně sedí na krku

Co se nám nelíbí

  • mohl by být delší

Představení JJC popruh na rameno NS-Q2

Představení JJC popruh na rameno NS-Q2

Do ruky (tedy spíš na krk) se mi dostal tento jednoduchý neoprenový popruh od firmy JJC s tajemným názvem NS-Q2. Nejdříve jsem si říkal, co bych asi tak mohl napsat o popruhu, ale pak jsem ho nasadil na fotoaparát a hned jsem poznal jednu z jeho výhod. Určitě znáte, jak složitě se nasazují popruhy od originálních výrobců fotoaparátů. Šílené provlékaní pásku, trvá to nejméně deset zdlouhavých minut a na konci jste vysílení, jak po sprintu. U popruhu od JJC platí pravidlo v jednoduchosti je síla. Na každé přezce je kovové očko jak u klíčů, které navlíknete na fotoaparát a máte hotovo. Jen pozor na dlouhé nehty, ať si je nezlomíte.

Po nasazení jsem vyrazil do terénu. Popruh příjemně drží na krku, je pružný a rozkládá váhu fotoaparátu. Určitě výhodou je, že se dá odepnout pomocí klipsů, pokud Vám popruh například vadí při videu či focení na stativu. Poté na fotoaparátu zůstanou jen krátké šňůrky, které již ničemu nevadí.

Občas vyrazím jen na lehko bez brašny, a to mám pak většinou náhradní kartu či baterii jen tak po kapsách. A znáte to. Kapsy jsou často jak dámská kabelka, jsou hluboké a k hledání potřebujete GPS souřadnice. Zde je to vyřešené jednoduše. Na každé straně popruhu je malá kapsička, do které se vejde drobné příslušenství, ať je to právě karta, baterie či krytka od malého objektivu. Tady bych uvedl jednu nevýhodu ne tedy pro všechny, spíš pro nás obry, popruh bych mohl být delší.

 

Megapixel videorecenze JJC popruh na rameno NS-Q2

Megapixel videorecenze JJC popruh na rameno NS-Q2

Parametry

Parametry

JJC popruh NS-Q1 je vybavený rychloupínacím systémem, má maximální délku 134cm a jeho neoprenová část má rozměry 48x6x0,7cm. Váha 102g.

Ostatní

Číslo produktu NS-Q2
Značka JJC

Zobrazit parametry