Recenze Joby GorillaPod 3K Stand

Megapixel Profesional

Megapixel Profesional • 25. 01. 2018

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Malý, skladný, lehký
 • Přichytí se kamkoliv, pozor na kluzké povrchy
 • Ideální na "selfíčka"
 • Dobrý na vlogy

Co se nám nelíbí

 • Nenašel jsem

Ukázková videa

Ukázková videa

Představení Joby GorillaPod 3K Stand

Představení Joby GorillaPod 3K Stand

Recenzi sepsal a nafotil fotograf a ambasador Megapixelu Petr Gebauer

Joby sem Joby tam, Joby kam se podívám. Tak často jsem kolem sebe viděl „kuličkové“ stativy GorillaPod, až jsem si řekl, že je musím vyzkoušet také. Ze všech velikostí mě nejvíce zaujal MODEL 1K & 3K aktualizované verze pro rok 2017. Rozdíl mezi těmito modely je ve velikosti a hlavně v nosnosti 1K = 1Kg a 3K unese 3Kg.

Prvně jsem si spočítal hmotnost techniky. Tělo Sony A9 má 730 gramů, oblíbený cestovní objektiv Zeiss Loxia 35mm 340 gramů, celková váha 1070 gramů. Verze 3K by mi stačila na jakýkoliv objektiv co mám, nakonec jsme ale vzal 1K.

 

První dojmy

Joby jsem rozbalil z krásné krabice a hned jsem si začal hrát, zpracování na slušné úrovni s ohýbáním do všech možný stran jsem se chvilku zabavil. V ten moment mi došlo, že to nemusí sloužit jen pro fotoaparát a začal jsem na stativ šroubovat blesk a měl jsem náramnou radost. Blesk takto uchycený mi připomínal malého pavouka a jen jsem si povzdechl, škoda že neumíš chodit, to bych nepotřeboval asistenta na svícení.

 

V praxi

Byl jsem nervózní, na každý foto výlet jsem sebou bral stativ konkrétně Manfrotto 190go a i přesto, že byl stativ z karbonu, cestou po horách se pronášel a připnutý na batoh z boku mi narušoval těžiště batohu. Nicméně musím přiznat, že se bez klasického stativu byl výlet mnohem komfortnější. Začal jsem zlehka, nejprve jsem GorillaPod připevnil k plotu, držel a ani se nehnul. Udělal jsme pár fotek a šel jsem dál, cestou jsem stativ montoval kde se jen dalo a nebyl problém upevnit malinkatý stativ i na místa, o kterých by se klasickému stativu mohlo jen zdát.

Našel se jeden moment, kdy mi ztuhla krev v žilách, když jsem si dělal pár selfíček a užíval si jak je to vše dokonalé . Malý stativ to na mokré větvi nevydržel a otočil o 180 stupňů. Můj infarktový výraz vystřídal úsměv, nožičky se pevně držely stromu a foťák mi na zem nespadl.

Když ta maličkatá hračička vydržela veškeré mé vylomeniny, tak jsem se uchýlil ještě k poslední šílenosti a to zatížit stativ váhou 1,3Kg objektivem 12-24mm a s hrůzou v obličeji (přidávám foto pro pobavení) jsem to připevňoval na břízu, která nejenže vypadala chatrně, ale pod vlivem větru se houpala. Světe div se, ale Joby to zvládl udělal jsme pár fotek, z toho jak se bříza ohýbala v poryvech větru tak byly lehce pohybově rozmáznuté, ale to už byla daň za to, že se stmívalo a já byl expozičně omezen.  V komerční praxi, využívám GorillaPod pro své externí blesky, není problém je na svatbě vždy někam pohodlně zavěsit a na výsledných fotkách nemusím retušovat nevzhledný stativ. Navíc slouží i jako grip nožičky narovnáte a chytíte do ruky (viz fotka se Sony A9). Na stativ připevňuji i trvalé světlo když fotím makro svatebních prstýnků.

Využití:

-náhrada za běžný stativ v případě nekomerčního využití popřípadě rozšíření stativu stávajícího

-grip pro lepší držení fotoaparátu / blesku / mikrofonu / trvalého světla

-při filmování například vlogů (Video blog)

-ideální společník na selfíčka


Hodnocení zákazníků (5)

Hodnocení zákazníků (5)

4.6

Trochu mě zklamala udávaná nosnost.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Vlastimil, Uhersky Brod Ujezdec, 25.10.2021

4

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Patrik, Ostrava, 17.09.2021

5

Již na první pohled je jasné, že se jedná o kvalitnější plast, než od levnějších variant. Rozhodně se vyplatí zainvestovat do značky, hlavně je pak s tím radost dělat. Sice ohnout to do správného tvaru je oříšek z počátku, ale jak se rozhýbe, tak se dá. Věřím tedy v dlouhou životnost :)

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jan, Bludov, 24.04.2019

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Ondra, Ostrava, 11.01.2019

4

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Milan, Havlíčkův Brod, 27.11.2018

5

Popis a parametry

Popis a parametry

GorillaPod 3K je přímou náhradou stativu GorillaPod SLR-Zoom z 1. generace GorillaPod. Nosností 3.000 g se GorillaPod 3K řadí mezi stativy GorillaPod 1K (dříve Hybrid) a GorillaPod 5K (dříve Focus). Tak, jako SLR-Zoom, stativ GorillaPod 3K je osazen odnímatelnou kulovou hlavou s rychloupínacím mechanismem a je dostupný ve 2 variantách: s hlavou (3K Kit) a bez hlavy (3K Stand). GorillaPod 3K nabízí, díky patentované technologii flexibilní kloubové konstrukce, nekonečné možnosti využití. Stativ je možné zafixovat na rovné ploše, na větvi stromu, horských kamenech, dopravní značce, zábradlí mostu, řídítkách bicyklu, atd. Stativ lze využít rovněž jako praktický polohovatelný „grip“ pro komfortnější držení fotoaparátu při snímání videa či selfie fotografií. Stativ je určen pro práci s CSC a DSLR fotoaparáty s hmotností do 3 kg.

 • druhý největší stativ z 6 velikostí nové řady GorillaPod™
 • patentovaná technologie flexibilní kloubové konstrukce umožňuje nekonečné možnosti použití - na rovné ploše, na větvi stromu, dopravní značce, zábradlí mostu, řídítkách bicyklu, horských kamenech, atd.
 • funkce flexibilního „gripu“ pro komfortnější držení fotoaparátu při snímání videa či selfie fotografií.
 • kvalitní materiály (ABS plast, nerez ocel), precizní výrobní zpracování,
 • pogumované segmenty a koncovky nohou zvyšují přilnavost a stabilitu
 • průměr kulového segmentu nohy:  29,5 mm
 • kovová kulová hlava s rychloupínacím mechanismem umožňuje rychlou instalaci/ upevnění fotoaparátu (3K Kit)
 • plocha rychloupínací destička: plocha 4 x 2 cm, ¼“ upínací šroub, vodováha
 • průměr upínací plochy na těle stativu: 4,1 cm

Stativy a stativové hlavy

Transportní výška 24 cm
Hlava v ceně Ne
Výměnná hlava Ano
Rychloupínací destička Ne
Vodováha Ano
Panorama stupnice Ano
Nosnost 3 kg
Zakončení nohou gumové konce

Fyzikální specifikace

Hmotnost 247 g

Ostatní

Číslo produktu JB01510-BWW
Značka Joby

Zobrazit popis a parametry