Kamery Canon EOS C300 Mark II a XC10 – nová generace natáčení ve 4K rozlišení Produktové aktuality

Kamery Canon EOS C300 Mark II a XC10 – nová generace natáčení ve 4K rozlišení

Luděk BouškaVydáno: 9. 4. 2015 v 11:11 • Rubrika: Produktové aktuality

Canon EOS C300 Mark II je nová vysoce odolná kamera z filmové řady Cinema EOS, která filmařům i reportérům umožňuje natáčet v ohromujícím 4K rozlišení s dynamickým rozsahem 15 EV a ve vysoké přenosové rychlosti. Nová digitální kamera XC10 je ideální pro začínající filmaře i jako doplňková kamera pro profesionální produkci. Tento kompaktní model je opravdu všestranný – pomocí jediného zařízení je možné natáčet jak ve 4K rozlišení s vysokou přenosovou rychlostí, tak i vytvářet 12megapixelové statické snímky.

Canon XC10 – průlomová kompaktní kamera se 4K rozlišením kombinovaná s fotoaparátem

Canon dnes uvedl model XC10 – novou kompaktní lehkou videokameru kombinovanou s digitálním fotoaparátem. Začínajícím i vášnivým filmařům přináší tato novinka profesionální kvalitu 4K rozlišení i mnoho vlastností filmové řady Cinema EOS. Videokamera XC10 se tak může pochlubit opravdu mimořádnou univerzálností a představuje malé samostatné řešení pro tvůrce nezávislých filmů. Navíc může být i perfektní podpůrnou kamerou v případě rozsáhlejších produkcí.

Klíčové vlastnosti videokamery XC10:

  • Ohromující 4K videa a 12 megapixelové snímky z jednoho kompaktního zařízení
  • Soubory ve formátu XF-AVC s vysokým datovým tokem, které jsou ideální pro postprodukční úpravy
  • Bezproblémová integrace s profesionálními workflow
  • Kreativita díky záznamu rychlého a pomalého pohybu
  • Zabudovaná Wi-Fi pro snadné ovládání z webového prohlížeče a z chytrých zařízení

 

Zpřístupnění 4K rozlišení vášnivým kameramanům

Nový přírůstek do produktové řady videokamer značky Canon v sobě spojuje vynikající kvalitu obrazu, která je typická pro velké kamery, s flexibilitou a snadným používáním tradičních kompaktních videokamer. Výstupy z modelu XC10 jsou tak vždy naprosto úžasné. Pokročilá technologie zpracování obrazu využívá kombinaci speciálního snímače CMOS o velikosti 1" a nového obrazového procesoru Canon DIGIC DV5. Díky těmto vlastnostem přináší nová videokamera nadějným filmařům i zkušeným profesionálům perfektní rychlost a kvalitu, kterou potřebují pro natáčení filmů ve 4K rozlišení – navíc v široké škále variabilních přenosových rychlostí.

Canon XC10 umožňuje snadnou integraci s profesionálními workflow i s kamerami z filmové řady Cinema EOS. V případě standardu UHDTV se 4K rozlišením (3 840 x 2 160 pixelů) umožňuje nová videokamera nahrávat na interní paměťovou kartu CFast 2.0 rychlostí až 305 Mb/s, v případě Full HD rozlišení (1 920 x 1 080 pixelů) na SD kartu rychlostí až 50 Mb/s. Model XC10 podporuje i profesionální standard barevného vzorkování 4:2:2 pro vysoké rozlišení.

Model XC10 se může pochlubit živými barvami, které jsou typické pro filmové kamery řady Cinema EOS, vysokou maximální hodnotou citlivosti ISO 20 000 pro vynikající výsledky při špatných světelných podmínkách a širokým dynamickým rozsahem 15 EV, který přináší prokreslené detaily ve stínech i v oblastech s vysokými úrovněmi jasu.

Speciální objektiv s 10x zoomem a špičkovou technologií stabilizace obrazu přináší kameramanům dostatečnou svobodu pro zachycení pestré škály scén ve 4K kvalitě. Díky univerzálnímu rozsahu ohniskových vzdáleností 27,3 až 273 mm (ekvivalent ohniskové vzdálenosti pro 35 mm v režimu natáčení filmů) mohou uživatelé snadno přecházet mezi natáčením rozsáhlých scén a detailních záběrů s jedním jediným objektivem. Profesionálové a vášniví fotografové mohou stejně jednoduše přecházet i mezi natáčením filmů a pořizováním fotografií v rozlišení 12 Mpx (statický snímek ze 4K videozáznamu má rozlišení 8,29 megapixelů).

Nekompromisní design optimalizovaný pro snadné natáčení

Díky svému tělu, jehož používání je naprosto intuitivní, posouvá Canon XC10 hranice možností pokročilých kompaktních videokamer opět o pořádný kus dál. Uživatelům stačí, aby novou videokameru vzali do ruky a nahmatali otočný grip, který zpřístupňuje veškeré důležité ovládání doslova na dosah prstů. Ovládací prvky, jako například zaostřovací kroužek nebo manuální nastavení zoomu, podporují různé styly natáčení. Videokamera využívá otočný dotykový LCD displej s úhlopříčkou 7,66 cm, který nabízí stoprocentní pokrytí a umožňuje přímý přístup k jednotlivým nabídkám prostřednictvím snadno nastavitelných navigačních tlačítek. Součástí je rovněž optický hledáček s lupou, který pasuje přesně na LCD displej a uživatelům nabízí tradičnější filmařské zážitky.

Podpora kreativity v pokročilých workflow

Součástí Canon XC10 jsou standardní profesionální kodeky i nahrávací režimy, díky kterým mohou profesionální kameramani integrovat tento nový model se svým současným produkčním vybavením i workflow. Nový kodek Canon XF-AVC H.264 podporuje natáčení v kvalitě rozlišení 4K i Full HD a umožňuje tak snadné využití standardních systémů nelineární editace. Technologie gama korekce Canon Log Gama poskytuje maximální svobodu v oblasti postprodukčních úprav a přináší kvalitu, která je plně srovnatelná s výstupy z filmových kamer řady Cinema EOS. Kameramani mohou navíc veškerý záznam pořizovat ve 4K rozlišení a převod do Full HD rozlišení provést až později – autorům tak nová kamera přináší vyšší flexibilitu při editaci i možnost vytvářet kvalitnější finální výstupy.

Uživatelé mohou vybírat mezi režimy pro záznam rychlého nebo pomalého pohybu včetně až 1 200x zrychlení ve 4K a Full HD rozlišeních nebo zpomalení až na 1/4 rychlosti v HD rozlišení. K dispozici je i intervalový záznam, který otevírá další tvůrčí možnosti.

Videokamera XC10 je kompatibilní s technologií Wi-Fi, díky které umožňuje vzdálené ovládání nejdůležitějších funkcí z webového prohlížeče, chytrého telefonu nebo tabletu. Nový model se tak může oprávněně stát základním prvkem výbavy kameramanů, kteří využívají filmovou řadu Cinema EOS.

 

Kamera EOS C300 Mark II – ohromující kvalita 4K rozlišení, kreativita i všestrannost

Nová filmová kamera EOS C300 Mark II se 4K rozlišením umožňuje filmovým i televizním producentům zhmotnit jejich tvůrčí vize s ohromujícími detaily. Nový model navazuje na nebývalý úspěch uznávané kamery EOS C300 a může se pochlubit větší odolností, pokročilým systémem zpracování obrazu s dvojicí procesorů DIGIC DV5, novými profesionálními kodeky a vynikajícím dynamickým rozsahem. Díky těmto vlastnostem je nový model v současnosti nejschopnější, nejflexibilnější a nejdostupnější kamerou z filmové řady Cinema EOS.

Klíčové vlastnosti filmové kamery EOS C300 Mark II:

  • Interní nahrávání ve vysoké přenosové rychlosti se 4K rozlišením a s podporou externích RAW zařízení
  • Výstupy s vysokým dynamickým rozsahem, které jsou vhodné pro postprodukční úpravy
  • Bezproblémová integrace s profesionálními workflow
  • Automatika, která zjednodušuje natáčení nezávislých pořadů
  • Kvalitní výstupy s nízkým šumem i při špatných světelných podmínkách

Nejvyšší kvalita 4K rozlišení a všestrannost

Díky možnosti nahrávat interně v 10bitovém vzorkování 4:2:2 s rychlostí až 410 Mb/s ve 4K rozlišení nebo v 10/12bitovém vzorkování 4:4:4 ve 2K/Full HD rozlišení a dynamickému rozsahu až 15 EV umožňuje EOS C300 Mark II vytvářet záběry vhodné pro rozsáhlé postprodukční úpravy. Výstupy jsou ostřejší v celém barevném spektru s minimálním „krvácením“ barev. Nová filmová kamera nahrává ve 4K rozlišení jak ve variantě pro televizní vysílání (3 840 x 2 160 pixelů), tak i ve filmovém formátu DCI (4 096 x 2 160), a poskytuje tak profesionálním kameramanům i reportérům špičkovou kvalitu obrazu.

Canon EOS C300 Mark II umožňuje natáčet ve vysokém datovém toku ve 4K rozlišení na dvě paměťové karty standardu CFast 2.0 a současně ukládat soubory ve formátu RAW ve 4K rozlišení na externí záznamníky. Nový model tak nabízí dostatečnou flexibilitu a je zajímavý pro produkci, která vyžaduje maximální možnou kvalitu. Procesy produkčního workflow navíc zjednodušuje i současné nahrávání ve formátu 2K/Full HD Proxy na interní SD kartu.

Mezi důležité vlastnosti patří i vynikající výkon při špatných světelných podmínkách, za kterým stojí nový snímač CMOS typu 35 mm navržený společností Canon a rozšířený rozsah citlivosti ISO s horní hranicí až ISO 102 400. Díky těmto vylepšením mohou kameramani vytvářet v náročném prostředí záběry s nízkým šumem, aniž by museli v kvalitě obrazu činit kompromisy.

Filmová kamera EOS C300 Mark II se může pochlubit jak plně manuálním ovládáním, které je ideální pro filmová prostředí, tak i automatickými režimy. Mezi tyto režimy patří vylepšený systém CMOS AF s dvojitými pixely, který aktuálně pokrývá přibližně 80 % záběru vertikálně i horizontálně, automatické vyvážení bílé a automatické zaostřování s detekcí obličeje. Všechny tyto režimy usnadňují jak pořizování podkladů pro nezávislé zpravodajství, tak i práci při natáčení dokumentů v terénu.

Okamžitá integrace s profesionálními workflow

Nová řada kodeků XF-AVC H.264 značky Canon, které jsou kompatibilní se standardními systémy nelineární editace, umožňuje bezproblémové zařazení filmových záběrů ve 4K i 2K/Full HD rozlišení do profesionálních workflow – samozřejmě při zachování nejvyšší kvality obrazu. Natáčení ve 4K rozlišení podporuje XF-AVC, ve 2K/Full HD rozlišení pak XF-AVC Long GOP i Proxy. Obě varianty využívají kodek H.264, který zjednodušuje jejich použití a zvyšuje flexibilitu provádění postprodukčních úprav. Díky tomu, že kamera EOS C300 Mark II podporuje natáčení progresivní rychlostí až 30 snímků za sekundu ve 4K rozlišení a až 120 snímků za sekundu v 2K/Full HD rozlišení, mohou kameramani volit takovou kombinaci rozlišení a typu kodeku, která nejlépe vyhoví jejich tvůrčím záměrům.

Filmová kamera Canon EOS C300 Mark II podporuje také širokou škálu barevných prostorů včetně BT.2020, Canon Cinema Gamut a DCI-P3. Canon EOS C300 Mark II je navíc prvním modelem z filmové řady Cinema EOS, který se může pochlubit zcela novou technologií Canon Log2. Díky této technologii mají kameramani k dispozici dynamický rozsah 15 EV, který je ve srovnání s předchozími kamerami z řady Cinema EOS výrazně širší. Kamera EOS C300 Mark II je navíc velmi univerzální i v případě záznamu zvuku – podporuje 4kanálové nahrávání v rozlišení 16 nebo 24 bitů a s frekvencí 48 kHz.

Opravdu všestranná kamera

Model EOS C300 Mark II staví na DNA kultovního designu filmové řady Cinema EOS a může se tak pochlubit modulárním tělem, které si mohou kameramani pomocí rozsáhlé řady kompatibilního příslušenství perfektně přizpůsobit svým potřebám i konkrétní natáčené situaci. Kamera ve svých útrobách skrývá i vestavěné skleněné neutrální šedé filtry, které v rozšířeném režimu umožňují v deseti krocích snížit množství světla dopadajícího na snímač. Využití kamery při natáčení v široké škále pozic zjednodušuje i kompatibilita s dálkovým ovladačem RC-V100 a podpora ovládání prostřednictvím Wi Fi.

Rychlost přenosu dat ze snímače je v případě této kamery dvakrát vyšší, než jaká byla v originálním modelu EOS C300, a má tak podíl na minimalizaci efektu „rolling shutter“. Záznam obrazu v pohyblivých prostředích je pak velmi ostrý a nová filmová kamera je ideální pro natáčení akčních scén.

Díky využití špičkových zkušeností společnosti Canon v oblasti optiky je nová kamera EOS C300 Mark II kompatibilní s více než 90 aktuálními objektivy řady EF a EF Cinema. Kameramani tak mohou i nadále využívat své dosavadní objektivy s bajonetem EF. Model EOS C300 Mark II navíc podporuje filmové zoom objektivy se servopohonem a může využívat opravdu velmi rozsáhlé portfolio – na současném trhu jedno z nejširších – objektivů pro natáčení filmů i televizní produkci. Flexibilitu zvyšuje i možnost servisní změny bajonetu ze standardního EF na EF Cinema Lock nebo na filmový standard PL.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím